предястия - или гладът идва с яденето

  • 12 366
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Лещата със сьомга и Авокадото със скариди много ми харесаха, ще се опитам да ги направя. В БГ май няма крем балсамико или поне аз не съм виждала  Blush Ще преслушам Елемаг-а, дано там има.
Иначе аз също имам някои любими предястия, но нямам снимки  Blush Повечето от тях са сандвичо-подобни или салато-подобни, имам и някои доста добри попадения при аламинутите. Мога да напиша рецепти на някои от тях, ако се интересувате  Flutter

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Повечето от тях са сандвичо-подобни или салато-подобни, имам и някои доста добри попадения при аламинутите. Мога да напиша рецепти на някои от тях, ако се интересувате  Flutter

без излишна скромност моля!  Hug
надявам се, че са не публикувани вече по 'амнайсет пъти... Sunglasses

чакам с нетърпение.  Hug

да допълня за лещата.
тази черна леща тук се нарича Белуга-леща, защото зрънцата й стоят като хайвер от белуга.
вкусът е не е като на кафявата леща (аз не мога да ям кафява, става ми зле, само зелена ям).
та за това предястие е добре да се ползва черна, защото не е брaшняна като кафявата и има много деликатен вкус, който няма да се "бори" с вкуса на сьомгата.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Скромността краси човека  Laughing
Добре на прима виста се сещам за няколко мои любими салатки:
1. червено цвекло+моркови+сурово броколи с меден балсамов винегрет (5-6с.л. зехтин, 2-3с.л. оцет балсамико, 1-2с.л. сладък соев сос (аз позлвам на Хайнц) и 1с.л. мед, може да добавите и ситно скълцан чесън за който обича), поръсвам с ленено семе и орехови ядки
2. червено цвекло+моркови+суров спанак и после като номер 1
3. салата суров спанак, запечен на скарата червен лук(леко намазан със зехтин), моркови, меден винегрет, по желание синьо сирене или друго с леко сладък/плодов вкус
4.  салата с настъргана краставица, морков, синьо сирене и орехи +меден винегрет
5. сандвич от запечени филийки пълнозърнеста франзела, намазана със зехтин. Отгоре редим пюре от риба тон с авокадо, или само риба тон+доматче, украсяваме с  зелена подправка (аз лично слагам листо целина, може и магданоз)
6. сандвич от запечени филийки пълнозърнеста франзела, намазана със зехтин. Отгоре намачкваме синьо сирене с орехче и парченце прошуто , вети варианта ми е  с парченце авокадо или свежа чушка
7. Булгур или от най-ситния арабски кус-кус сварявам и гарнирам на фантазия или с цел разчистване на хладилника  Blush Най-добре става с лимон, чесънче, домат и много магданоз (то си е живо Табуле  Laughing ) хубаво става и с риба тон, "носи" на всякакви зеленчуци и зеленини

Ако тези ви харесват после ще дописвам   chef

# 18
  • Мнения: 481
Котка, след тази апетитна снимка е престъпление да се измъкнеш без подробна рецепта  Laughing. Виждам някакъв апетитен сос върху скаридите, какъв е в твоя вариант?

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Леле, текнаха ми лигите...........  Sad

# 20
  • Мнения: 1 818
М-м-м...какви апетитни нещица сте сътворили!  bouquet

От мен Пълнени картофи в бекон



Пълнен лук в бекон


# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Обезсолена извара се смесва с малко ситно нарязан лук, червен пипер, орехчета на ситно и малко зехтин. Носи на копър и маслинки. Може да се маже на филийка, а и е чудесна салатка за ракийка  Mr. Green

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето още 2 предложения от мен за топли предястия:

тофу топчета:


пролетни рулца с пресен лук и стафиди:

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ася, дай моля  те рецепта за пролетните рулца, а и за хапките тофу ако може или поне линк  Heart Eyes

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, дай моля  те рецепта за пролетните рулца, а и за хапките тофу ако може или поне линк  Heart Eyes

ей сега ги пиша.  Peace

за рулцата ползвам т.нар."оризова хартия", предполагам, че можеш да ги замениш с кори, но вкусът ще се промени... незнам дали в Бг има оризова хартия...



Пролетни рулца с пресен лук и стафиди

10 листа оризова хартия
1 връзка пресен лук
2 с.л. стафиди
сол
черен пипер
10 парченца кашкавал или друго разтапящо се сирене.

оризовата хартия се накисва във вода за 5 мин. да омекнат листата.

лукът се реже на дребно, задушава се с подправките, добавят се стафидите.

взима се лист оризова хартия, в единият кpай се слага лукът, слага се парченцето кашкавал и се завива на стегнато рулце.

рулцата се пържа в много силно загрято oлио до златисто.
сервират се със салата и млечен сос.

за моя сос ползвах кисело мляко за основа с лимонов сок и някаква тайландска смес от подправки - лимонова трева, чили, ...

Тофу-топчета

200 гр тофу
1/2 глава лук на ситно
магданоз на ситно
сол, черен пипер

тофуто се натрошава, добавя се наситненият лук и магданоз, подправките. омесва се добре и се оформят топчета.
овалват се в брашно и се пържат до златисто.

сосът отгоре е горчица от боровинки.
може и с друг сос да се сервират.
подходящи са за постите.

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И двете ще ги направя, оризова хартия незнам дали има, но има оризови спагети, може и оризови кори да има  Thinking Ако не намеря ще ги направя с кори за баница  Laughing Ще дам отзиви уикенда  Hug

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И двете ще ги направя, оризова хартия незнам дали има, но има оризови спагети, може и оризови кори да има  Thinking Ако не намеря ще ги направя с кори за баница  Laughing Ще дам отзиви уикенда  Hug

Камамбер, и тук има оризови спагети във всеки супермаркет, ама за тези кори ходя до азиатците. Crazy
дано ги намериш, погледни. тук не са скъпи...
определено тези рулца ми бяха по-вкусни от тези, които ми сервират в китайския ресторант.  Party
оризовата хартия не поема толкова мазнина. Peace

снощи даже ги ядехме с клечки, надявах се по-бавно да ядем с клечките, ама сме се изучили и пак за отрицателно време ги хапнахме  hahaha

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Хм, незнам къде има азиатски магазин в Сф, знам един китайски, ама там повече дрехи и джунджурийки продават  Thinking Ще се оптам да намеря де, ако трябва до Метро ще се метна. Имаше наскоро седмици на тайландската кухня  Thinking

# 28
  • Мнения: 5 001
Камамбер,Оризови кори има в китайския в пресечката на Пиротска и в Пикадили.Ние много обичаме пролетни рулца,но със зеле и каймА(ако си яла по китайските ресторанти.....нещо подобно правя)

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Камамбер,Оризови кори има в китайския в пресечката на Пиротска и в Пикадили.Ние много обичаме пролетни рулца,но със зеле и каймА(ако си яла по китайските ресторанти.....нещо подобно правя)
Ами значи е този китайски магазин, за който си мисля. Там и манджи ли имало  ooooh! Супер, ще ида наблизо ми е. Ооо, пролетните рулца са ми фаворит в китайските ресторанти  Laughing

Още нещо се сетих, как се запечатват рулцата в корите? В смисъл да не се разтекат, докато се пържат? С конец ли ги връзваш или оризовата кора като е мокра е лепкава и ги запечатва  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт