Много особен сърбеж

  • 10 054
  • 22
  •   1
Отговори
След 3тия месец от раждането ми се появи сърбеж в аналната област.1во мислех че е хемероид но вече мисля че не е.След известно време този сърбеж се разпространи и към половите органи.Ако имате нещо подобно или знаете нещо по този проблем пишете.

# 1
  • Провинция
  • Мнения: 509
Да не би да е херпес...  newsm78

# 2
  • Мнения: 17
А какви са симптомите на херпес, защотото няма никакви рани подутини и т.н.

# 3
  • Провинция
  • Мнения: 509
Не съм казала,че е херпес...Просто предположих...И аз не съм на ясно със симтомите на херпеса,но моя позната ми е споделяла,че преди да и се появи такъв мастото било като поопръхнало и сърбяло доста..Не знам,не искам да навизам в спор с някой!

# 4
  • Мнения: 69
Здравей.Да не би да имаш гъбички?Доколкото ми е известно, при гъбичките се получава такъв сърбеж.И особено в комбинация с гъсто бяло течение...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако е тръгнало от ануса, най-добре се консултирай с личния лекар да ти направят проба за глисти.

# 6
Много ви благодаря момичета,че ми обърнахте внимание.Вече съм отчаяна,тъй като нямам никакви др оплаквания .Просто този сърбеж имам чувството,че може да е на нервна почва,защото когато се притесня за нещо сърбежа се усилва???????Скоро ще ходя на гинеколог и дано и той да ме насочи към нещо.
Дали е възможно и да е някаква алергия от дамски превръзки?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
На гъбички ми прилича  Thinking
Да си пила антибиотик наскоро?

# 8
  • София
  • Мнения: 285
При мен нещо подобно се оказа невродермит.

# 9
  • София
  • Мнения: 285
И ми го диагностицира не гинеколог, а дерматолог. А иначе ходих на гинеколог, хирург и дерматолог. Така че, може би първо иди на кожен лекар.

# 10
Бързо ли излекува нерводермита? Знам, че тези неща са доста упорити.
По принцип имам проблеми с кожата- прекалено суха ми е и от време на време ми се появяват петна по лицето. Незнам дали този проблем със сърбежа по гениталиите може да има нещо общо с чувствителната ми кожа.

# 11
  • София
  • Мнения: 285
Аз не знам дали е възможно окончателно да се излекува. Тогава (май декември беше, ако не греша), се мазах около две седмици с едно кремче и ме облекчи, направо изчезна. Оттогава отвреме навреме се получава, не точно като сърбеж, а просто повишена осезателност, леко към сърбеж (много тъпо го обяснявам, ама иначе не знам как) и като се мазна един два дни, минава. Не съм ходила на контролен преглед, а май трябва.
Иначе те разбирам, беше умопомрачаващо станала преди да отида. Аз затова отидох де Embarassed

# 12
Мазах се с Бочко,Бивацин-пяна,смрадлика-промивки, но няма помощ.Знаеш ли нещо по-ефикасно?

# 13
  • Мнения: 2 082
Мазах се с Бочко,Бивацин-пяна,смрадлика-промивки, но няма помощ.Знаеш ли нещо по-ефикасно?
тези неща допълнително изсушават кожата.може да се мажеш с нистатин,но мисля че по-добре е консултация с лекар...

# 14
  • София
  • Мнения: 285
Аз се мазах с Тридерм крем. Но той още когато ме погледна каза, че е невродермит. Преди това се бях мазала с някакви други кремове, включително и нистатин, защото не се търпеше. Нищо не ми помогна. Мисълта ми е, че е по-добре да те види лекар и той да ти предпише крема, още повече, че тридерма съдържа нещо (не помня кортизон или кортикостероид-нямам никакви медицински познания, а съм изхвърлила кутийката с упътването), което не позволява мазане до безкрай.

Общи условия

Активация на акаунт