Претърпях "Конизацио".....

  • 5 860
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Претърпях Конизацио - дали да рискувам да забременея ?Имам две деца но с Новият ми мъж искаме общо дете . Дали да рискувам? newsm78

# 1
Здравей, през 2004г. аз също претърпях същата операция , мисля, че няма да имаш никакъв проблем нито със забременяването , нито с износването , единствено може да се наложи да ти направят серклаж , но може и без него. Не се притеснявай и успех.

# 2
  • Мнения: 2 409
Здравей. И аз имам конизация, но след това не съм забременявала. Познавам едно момиче, което забременя след конизация, правиха и серклаж, за да задържи детето. През цялата бременност лежа, а след това роди със секцио. Та искам да кажа, че е трудно, но не е невъзможно. Говори все пак с лекар. Успех ако се решиш newsm10.

# 3
  • Мнения: 31
Решила съм се вече - само трябва малко време да подредя още нещата Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 716
Мисля, че всичко ще е наред, успех!  bouquet
Намери си добър лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 559
Аз съм точно в същата ситуация. Сигурна съм, че има и други момичета. Мисля, че би било хубаво да се направи една такава постоянна тема по въпроса, за да можем да си говорим и да си споделяме.

# 6
  • Мнения: 31
Направи ли си я вече и при кого?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 559
Направих си я преди повече от година при доктор Божидар Славчев.

След това забременях (7 месеца след конизациото), но за съжаление нещата не се развиха добре... Слава Богу това, което се случи нямаше НИЩО общо с шийката.

Интересното беше, че тъкмо бяхме стигнали на етап консултиране дали се налага серклаж или не - в 12та г.с. Шийката ми беше 2 см. Консултирах се с двама специалиста. Единият препоръча серклаж, а другият - обратното.  ooooh! (Бременността не се разви нататък...)

Сега изчакваме да минат 6 месеца след миседа и да опитаме отново  Simple Smile  Надявам се към темата да се присъединят други момичета с успешни бременности след конизацио, които да споделят как са се развили нещата при тях.

# 8
  • Мнения: 31
Мен ме клъцнаха Август 2007г- доц.Попова в 5 градска.Тази лекарка има златни ръце - на 70 год е но е страхотен специалист.Каза ми да не забременявам половин год.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 559
И моята препоръка беше да изчакаме 6 месеца. Спазихме я. Радвам се, че си доволна от лекарката си. Аз също съм доволна от д-р Славчев. Спаси ми живота.
Желая ти късмет в бебеправенето!  Simple Smile

П.С. Към модераторките на този подфорум - Има ли вариант да се сложи една постоянна тема за този тип рискова бременност - след конизация на маточната шийка?

# 10
  • Мнения: 31
 Simple Smile Благодаря и на теб!  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 521
Чудесно че сте пуснали тази тема!

Аз скоро си мислех за такава тема с анкета - да се види колко сме на брой.
Имам чувството че страшно много се увеличават конизациите.

Подкрепям темата да се закове и да споделяме в нея и не само за забременяване след коницация, а изобщо всичко - как се чувстваме и възстановяваме след конизация, има ли рецидиви и след колко време!

Аз съм конизирана в онкологията през декември 2006г.
Засега всички цитонамазки са ми о'к , но продължавам да се страхувам от рецидиви!

Желая Ви здраве момичета!
Ще следя темата и ще пиша!

# 12
  • Мнения: 7 716
В Искам бебе има голяма тема.

# 13
  • Мнения: 11
Здравей! Аз  съм конизирана през 2003 г.  и забременях миналата година. Имах притеснения относно износването, но слава богу всичко мина благополучно. Единствения проблем беше невъзможността да родя вагинално, така че се наложи секцио. Но това не е болка за умиране, даже може би напротив.
Действай смело и успех!  Hug

# 14
  • Мнения: 4 190
Конизирана съм през 98г,  по повод дисплазия 3-та степен, операцията беше някакъв си плосък конус, по Щурмдорф.  Досега имам добри цитонамазки. Изкарах една безпроблемна откъм шийката бременност през 2002г, направиха ми секцио поради висок диоптър късогледство. сега съм бременна в 26-та седмица, проблеми с шийката нямам, да чукна на дърво!

Общи условия

Активация на акаунт