Съпрузите ви и отпуската в БГ

  • 5 188
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 638
Благодаря ви много за отговорите, само дето днес хич не ми остана време да се включа в дискусията  Sad
Всъщност да поясня, че къщата ни не е на морета, а в село на около 20-на км и ако трябваше да ходим на Черноморието и ние като някои от вас бихме предпочели Гърция по ред причини. Но ни харесва и спокойствието и тишината на село  Flutter С мъжът ми сме заедно от 12 години и България много му харесваше в началото. Малко започна да го разочарова обаче през последните години (и това е тема, която сме обсъждали във форума). Според него страната ни губи все повече своя чисто"български" облик и чар и се опитва да стане грозно подобие на запада... Хората също се промениха, за цените да не говорим  Rolling Eyes Всеки път има и някой бюрократичен детайл за уреждане  Whistling И с всички тези неща взети накуп, тази година забелязвам, че просто не му се ходи в България, докато преди дори тръгвахме с ентусиазъм  Sad
Може би още преодоляваме "шока" от раждането и отглеждането на 2 деца. Може би защото за първи път, откакто сме заедно имахме проблеми с майка ми, която дойде тук за раждането.
Виждам, че повечето от вас избират вариант да ходят сами с децата до БГ. На мен засега не ми се иска, по принцип не обичаме да сме разделени дори и за малко. Но може би е единствения вариант за в бъдеще ooooh! 

# 46
  • Мнения: 6 167
Моргана, може би е добре да си дадете време и наистина да се насочите към Карибските дестинации.
Аз не бих тръгнала сама за Бг с 2 бебета на по 10ина месеца....

# 47
  • Мнения: 3 638
Моргана, може би е добре да си дадете време и наистина да се насочите към Карибските дестинации.

От твоите уста в божиите уши  Grinning Бих се задоволила и със Средиземноморието на първо време  Wink

# 48
  • Мнения: 945
Да кажа и аz. Отпуската е паzпланирана така ... 2 седмици лятото на почивка (но не и в БГ), zа 1 седмица аz ходя на гости на нашите, преz това време той на техните. И ето че остават още 3 седмици от отпуската zа zимна почивка, малко zа великденска и така... Това, че всеки си ходи отделно при родителите спестява много нерви и време, а времето, прекарано в БГ zа мен не е почивка, то си е лудница. И въпреки, че там съм оптимиzирана нещата (аz на гости не ходя, който иска да ме види, zнае къде живея), то се връщам като иzцеден лимон.

Сека като се роди малкото сигурно ще редуваме една година БГ, другата при родителите на мъжа ми, като ще каним бабите и дяковците на гости, zа да си видят внучето.

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И при нас има голяма разлика във ваканциите, когато са в България и когато някъде другаде. Първите са много интензивни, едни и същи ( роднини, оправяне на неща, хамалогии), а вторите са изпълнени само с положителни емоции. Преди години една позната ми го беше казала и аз не й вярвах, че и при мен ще  е така ( тогава не си бях ходила още). Малко съжалявам, че е така. 

# 50
  • Мнения: 7 605
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

# 51
  • Мнения: X
сега се сетих нещо друго
колегите обикновено обичат да се хвалят кой къде е бил на ваканция
все едни такива екзотични места
а ние какво - само в БГ
тъпо някак си звучи
като разкажеш как си прекарал първия път, после няма нужда да се повтаряш Mr. Green

та трябва да се балансира

# 52
  • Мнения: 3 638
И при нас има голяма разлика във ваканциите, когато са в България и когато някъде другаде. Първите са много интензивни, едни и същи ( роднини, оправяне на неща, хамалогии), а вторите са изпълнени само с положителни емоции. Преди години една позната ми го беше казала и аз не й вярвах, че и при мен ще  е така ( тогава не си бях ходила още). Малко съжалявам, че е така. 

Може би е просто, защото малко по-малко най-важното ни семейство става друго... И аз преди години никога не бих си помислила, че ще се получи така. Просто нямах търпение да се върна в БГ или да дойде време да се обадя вкъщи (телефонните разговори бяха безумно скъпи и се обаждах по веднъж в седмицата). После постепенно интересите и връзките ти се изместват на мястото, където живееш през по-голямата част от времето. Старите приятели също започват да имат различни интереси и свой собствен живот, в който вече почти не присъстваме. И на мен ми е мъчно, че е така, но за съжаление нещата не могат да се върнат назад, а е и по-важно да се гледа напред.

Mma Ramotswe и аз от доста време нямам вълнуващи отпуски за разказване  Wink


# 53
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Може би е просто, защото малко по-малко най-важното ни семейство става друго... И аз преди години никога не бих си помислила, че ще се получи така. Просто нямах търпение да се върна в БГ или да дойде време да се обадя вкъщи (телефонните разговори бяха безумно скъпи и се обаждах по веднъж в седмицата). После постепенно интересите и връзките ти се изместват на мястото, където живееш през по-голямата част от времето. Старите приятели също започват да имат различни интереси и свой собствен живот, в който вече почти не присъстваме. И на мен ми е мъчно, че е така, но за съжаление нещата не могат да се върнат назад, а е и по-важно да се гледа напред.


При мен не е това причината. Просто много се уморявам: емоционално ( изслушвам, а никой за 5 седмици не ме попита как съм, с какво се занимавам,  какво работя...Някак си хората са само вглъбени в своите проблеми и правя разлика с преди и това ме изморява), но и физически. Дотежава ми, че непрекъснато трябва да превеждам ( Слава Богу, не с майка ми и сестра ми, но с всички останали роднини). Може глупаво да звучи, но дори пазаруването, готвенето и пътуването от едно място на друго ме изморява ( да си гледам все в краката и да маневрирам между колите). Изморява ме, че като тръгна нещо да върша и ми отнема цял ден ( последният път бях в една банка, където исках да си взема парите и да ги внеса в друга, на 50 м, отне ми 3 часа) .
Иначе имам много да разказвам, когато се върна, защото не се спираме. Последният път ходихме до Македония ( Охрид) и изкарахме супер.

# 54
  • Мнения: 3 521
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

Почивам си и още как - тате носи, мама меси, да живей, живей трудът! Wink
Честно супер се чувствам - има кой да гледа детето. чистят ми, готвят ми, угаждат ми. моята работа е да ходя по барове, да се срещам с приятелки и да спя до 11 ч. Mr. Green

# 55
  • Мнения: 4 399
Преди да се роди детето не ходехме много редовно. Понякога ходех сама за 10 дена да уредя това-онова и да се видя с няколко човека. Понякога не си ходех по 2 години, когато както дойде. Но на мъжа ми по принцип България му харесва и ако не го карам да си прекарва там цялата отпуска, нама проблеми да ходи там и всяка година. Обаче откакто се роди детето за нас това е най-доброто мястоо за почивка защото само там имаме 24-часов бейби ситър и през последните 2 години само там ходехме на почивка. Да ви кажа през това време ми беше все тая къде се намирам ако можех да се наспя на спокойствие и да излезна без да мисля кога ще се прибера. Тая година не знам как мъжа ми успя да убеди свекърва ми (германка) да и оставим детето за 10 дена и ще ходим май до Сицилия сами. Но ако това не се беше уредило, резервния вариант пак беше България и нямаше да има никакви проблеми от негова страна. Това е положението, докато детето ни е малко сме доволни на всяка помощ която можем да получим и не придиряме много. Има време и за по-интересни неща, пък и ние не можем да се оплачем че не сме си походили.  Wink
Гледайте от положителната страна, такава винаги има.  Wink

# 56
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
голям ми е кеф отпуската в Бг!
със съпругът ми сме сънародници и градски.
като си отидем у дома децата веднага са 'разхвърлени и разпределени' по баби, дядовци, лели, вуйчовци....имат си дори график и се случва да има сърдити физиономии
 прекарваме си супер - срещаме се с приятели, ходим по кръчми, седим си до късно без да се притеснявам за следващия ден за закуска... не мисля-  - ами какво ще готвя сега или после newsm78
обикаляме си Бг, ходим до гръцко, по планини (не е задължително отпуската там да е свързана с пясък и солена вода), безгрижие Laughing
мама ми угажда, свекърва ми също като отида в тях ме изненадва с някакво любимо ястие. с татко пием ракия вечер на двора, брат ми всяка вечер пристига с тумбата-фемили и седим до малките часове с тях...


чудя ви се защо не ви се ходи без мъже в БГ?
аз всяка година си отивам по-рано с децата- така мога да обърна достатъчно внимание на близките си, защото пък после като си дойде 'половинчо-то' няма да имам тази възможност, че не се спираме много, много.
отразява се и много добре на връзката ни.

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами то тука май се Европейки , повечето в тази тема. Биз е US , но времено пребивава в Бг.
Ние сме си Бг и двамата , но той не ще и да чуе за почивка в Бг. Вика" каква почивка" все нещо ще те карат да вършиш. Пък и Чичо Джоржи Буш , разказа играта на долара-та сега ще си стоиме по американско , и ще почиваме по Карибските дестинации. Бг най-вероятно догодина , че , не сме си ходили 4г(но не се знае.)

хм, за оплакване сте, да  Laughing

# 58
  • Мнения: 1 132
Не можете да о4аквате да си ходите в БГ и да си по4ивате, според мен. Ако преz отпуската си останете у вас, Ще си по4ивате ли истински?  newsm78 Аz не мога, все иzникват някои ангажименти  Confused 

Почивам си и още как - тате носи, мама меси, да живей, живей трудът! Wink
Честно супер се чувствам - има кой да гледа детето. чистят ми, готвят ми, угаждат ми. моята работа е да ходя по барове, да се срещам с приятелки и да спя до 11 ч. Mr. Green

 hahaha И аз така. Тази година дори съм запланувала да отида преди мъжа ми, да метна малката на майка и да забия със старата банда по женски  в Созопол.   Mr. Green

# 59
аз пък предпо4итам максимално да се насладя на компанията на детето и мъжа ми през отпуската, не съм от хората които заминават някъде без детето, страхотно се забавлявам с него, преоткривам света от друг ъгъл.
освен това има хотели, които са отли4но организаирани за деца, от пелена4ета до тинейджъри
 ....и какъв кеф е да правиШ замъци от пясък ....

Общи условия

Активация на акаунт