Ордьовър с риба тон!

  • 5 755
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Тези клуб  сандвичи  са много  вкусни също и  с  пушена сьомга или със сардини. Heart Eyes
 Аз  в момента имах само риба тон, така че ви предлагам този вариант.  Simple Smile






Продукти за 24 триъгълничета:

Това е голяма доза като за гости. Ако  искате по-малка доза, то всичко намаляте наполовина. Peace

 12 филии/тостер/ черен или ръжен хляб. Колкото по-черен е хляба, толкова са по-вкусни сандвичите  Simple Smile

Хляба трябва да е мек, а  не е сух и твърд!

1 консерва риба тон/ пушена сьомга или сардини/
1/2 краставичка нарязана на тънички колелца /16 колелца/
майонеза за украса
масло за мазане
1 кутия крема сирене "Филаделфия" или подобно.
пресен копър /една връзка/...нарязан на ситно
зелен лук/нарязан на ситно...може и сух който е измит във вода/
2 твърдо сварени яйца / по желание.../

П.С. Става  много вкусно и красиво с ЯЙЦАТА! Твърдо свареното яйце се режа на кръгчета и се нареждат върху краставичките .


Приготвяне:

Намазвате 6  филии с масло. Изрязвате  им корите.




Върху  филиите нареждате 4 колелца краставички . Отгоре нарежадате  варените яйца на кръгчета. Украсявате с майонеза.





А най-отгоре нареждате рибата./тон, сьомга или сардини/



Другите 6 филии също им изрязвате корите и  ги намазваме с тънък слой крема сирене.



С тях  захлупвате/покривате  другите 6 филилии /тези с рибата/



Притискате добре и режете всяк филия  на 4 триъгълника.Така се получават 24 малки триъгълничета.




Нареждате триъгълниците в една редица като руло.





И от едната/ от дясната / им страна мажете обилно с крема сирене Филаделфия.




Отгоре върху крема сиренето  украсявате  като "залепвате" с ръка нарязания на ситно копър и зелен лук. 



За да не изсъхнат се покриват плътно с  прозарчно фолио. Peace

Бон апетит!    chef








Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 13:56 от ЧервеноВинце

# 1
  • Мнения: 1 352
Прекрасно изглеждат, вкусни и лесни за правене.
Ето и от мен един вариант: намачквате риба тон (една консерва)с вилица, ръсите с бял пипер и сол, добавяте майонеза толкова, че да стане добре за мазане, може и малко кетчуп. Обърквате всичко добре и мажете на филийка, може и препечена. Много вкусно става!

# 2
  • Мнения: 3 674
Marieta...ще го пробвам  и твоя вариант... Peace  Звучи вкусно!   Hug

# 3
  • Мнения: 5 001
Альоу,Розе,спри сЪ малкУ бре!То,че се грижиш да не заслабнем в целия готварски форум е ясно,с тез вкусотии дето ги предлагаш....     bouquet   bouquet   bouquet
  Естествено,че ще го пробваме и този вариант на садвичите с риба тон.Задължително!Благодаря ти пак за вкусотийката!

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 08:53 от TheNMaster

# 4
  • Мнения: 3 268
Скоро имам рожден ден и ще приготвя от тези прекрасни сандвичи.Благодаря!

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Изглежда страхотно.
Имам една консерва риба тон и се чудех как да я направя.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аууу, Винце, спри се или идвам да живея у вас  Mr. Green хващам багажа и ида, то и без това тука скоро ще почнат жегите  Mr. Green
И аз правя нещо подобно, но твоя вариант е доста ъпгрейднат  Mr. Green Ще пробвам разбира се  Mr. Green . Предлагам ти да се разпишеш в съседната тема за предястията  Wink

# 7
  • Мнения: 2 199
Идеята е много хубава  Flutter
Благодаря.Сигурна съм, че с риба тон е вкусно, но на мен ми е полезна и техниката на сглобяване  Peace  Hug

# 8
  • Мнения: 98
Браво!Супер рецепта!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 674
Момичета...обезателно сложете и твърдо сварени яйца, става вкусотия голяма Peace 

Яйцата вървят  много с риба. Освен това стават  и по-красивички с яйца.

TheNMaster...няма старшно, това не е калоричен ордьовър.  Joy Черен хляб и рибка...полезен е.  Hug

Камамбер...хайде, грабвай куфарите и пристигай!   Hug Ще се угояваме двете... Mr. Green Joy

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:00 от ЧервеноВинце

# 10
  • Мнения: 4 668
Винце - обичам те много   bouquet
1. Заради теб проядох риба / по повод крем супата със съомга /
2. Мъжът ми си говори само за гъбената супа  Peace
3. Сега и това ....
Отивам за черен хляб . Другите продукти ги имам .
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А , защо само камамбер  Crossing Arms?
Искам и аз да дойда ...
Ще ми намерите един викинг , за временно ползване ...
Ако ми остане свободно време - ще ям  Laughing

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Винце - обичам те много   bouquet


А , защо само камамбер  Crossing Arms?
Искам и аз да дойда ...
Ще ми намерите един викинг , за временно ползване ...
Ако ми остане свободно време - ще ям  Laughing
Ааааа аз съм с връзки  Mr. Green Хайде ще направим фен-клуб "ЧервеноВинце  и нейните гозби" Mr. Green На викинг и аз съм навита, в чужда държава нали не се брои  Mr. Green Ох ама пусто, решила съм да постя, пък не може риба и сирене, ще видим докъде ще ми издържат нервите и ще прегреша с на Винцето гозбите  Crazy

# 12
  • Мнения: 3 674
Pipinka..Камамбер... Joy Ще ви "осиновявам " аз  май, май ... Joy  Hug

Викинги ще ви намерим ...тука викинги бол.  Mr. Green Пълно е с тях наоколо,  няма отърване...  Crazy

И после да се отчете като направите сандвичите/ордьовъра  Hug 

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ауууу, страшно идейно!
Днес май е доста идеен ден за кулинарките!   bouquet

# 14
  • Мнения: 5 001

TheNMaster...няма старшно, това не е калоричен ордьовър.  Joy Черен хляб и рибка...полезен е.  Hug

Камамбер...хайде, грабвай куфарите и пристигай!   Hug Ще се угояваме двете... Mr. Green Joy


Ааааа къде без менеееееее.И аз идвам! Тъкмо да си припомня как беше в Норвегия.... hahaha   hahaha  hahaha

По темата....Розе,ако знаеш как преядохме с тия сандвичи снощи.......Отдавна не бяхме яли такива и ти ме подсети,та направих(естествено с твоите подобрения,както си описала).Много беше вкусно!   bouquet   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт