КАИШКИ ЗА ПРОХОДИЛИ ДЕЦА

  • 6 936
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
 ThinkingЗдравейте,искам да споделя нещо,моят малък терминатор проходи рано рано на 10м., използвахме проходилка 1седмица и каишки 2седмици  и тя реши сама да си пълзи и сама се изправи и проходи оба4е сега е ве4е на 1,3г и е като откачила не мога да е обуздая бяга като луда затова реших да и взема каишки за големи деца от 6м.-4г. ,и се чудя дали ще ме линчуват майките отстрани като използвам такива средства за обуздаване на непослушни деца,споделете вие използвате ли такива методи и средства,на мен ми е много удобно като се разхождаме и пазаруваме  http://www.lindam.com/store/prod/raigns_03.jpg

# 1
  • Мнения: 1 555
Не !
Все пак децата ни не са кучета !
По добре я слагай в количката и така пазарувай !
За това е дете, за да е непослушно, за да тича, да дивее и да се радва на света около себе си... не я ограничавай
Не те линчувам  Peace

# 2
  • Мнения: 27
офф вече се чувствам ужасно smile3511 но не можете да си представите колко е удобно,сега се учим дори да се качваме по стъпалата в блока с помоща на....мама newsm10 и тя много се забавлява и не протестира но все пак всяка майка си знае какво ще и е удобно за ежедневните грижи за детето и,и благодаря все пак че още не сте ме линчували като лоша майка newsm53

# 3
  • София
  • Мнения: 39 746
Тези каиши не са ли за прохождащи деца? На Дияна й бяха много неудобни, и почти не използвах това средство.
В магазините съм я слагала в количката. В по-големите магазини има спец. колички за малки деца.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Аз пък използвах каишки, защото се страхувах като се дръпне, поради нестабилността си, да не и се извади раменната става. Имаше по това време едно познато дете с измъкната става. След това пък, пак поради тази фобия, като се спънеше и пусках ръчичката да си падне. Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
за мен е унизително да си вържа детето с каишка, все едно е куче. Зная, че е изморително, когато детето проходи. Или в количката, или водене за ръка, това е.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На мен ми бяха много смешни, но в Англия ги използват масово и свикнах с гледката.Вземи си, няма какво да се съобразяваш с околните.Нали на теб ще ти е удобно и няма да се притесняваш за детето си.

   Има и друг тип, на който може да отпускаш дължината на "повода" колкото искаш.Става автоматично и са по-удобни.

# 7
  • Мнения: 2 208
ThinkingЗдравейте,искам да споделя нещо,моят малък терминатор проходи рано рано на 10м., използвахме проходилка 1седмица и каишки 2седмици  и тя реши сама да си пълзи и сама се изправи и проходи оба4е сега е ве4е на 1,3г и е като откачила не мога да е обуздая бяга като луда затова реших да и взема каишки за големи деца от 6м.-4г. ,и се чудя дали ще ме линчуват майките отстрани като използвам такива средства за обуздаване на непослушни деца,споделете вие използвате ли такива методи и средства,на мен ми е много удобно като се разхождаме и пазаруваме  http://www.lindam.com/store/prod/raigns_03.jpg
Shocked  #Crazy
Съжалявам, че ще бъда толкова остра в изказването си, извинявам се предварително. По никакъв начин не искам да те засегна, но най-удобно на "майката" ще е да не ражда дете ако не й се занимава с него!
Синът ми е толкова палаво дете, само тича напред-назад, но за миг не съм му сложила каишки и да го придърпвам като домашен любимец. Не съм седяла като другите майки да си пия кафето на пейката и да люпя семки  Sick.
Не !
Все пак децата ни не са кучета !
По добре я слагай в количката и така пазарувай !
За това е дете, за да е непослушно, за да тича, да дивее и да се радва на света около себе си... не я ограничавай
Не те линчувам  Peace
Напълно подкрепям!!!  Peace

Извинявам се, още веднъж за мнението си, но просто не мога да приема такова отношение....

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 
Пак започнахте да изпадате в крайности  Whistling

Съжалявам, че ще бъда толкова остра в изказването си, извинявам се предварително. По никакъв начин не искам да те засегна, но най-удобно на "майката" ще е да не ражда дете ако не й се занимава с него!



 Защо обиждаш жената, кой ти дава такова право?Случайно да си е изхвърлила детето на вън, или да го е оставила гладно?Големи консерви има тук(без извинение) Close, с манталитет на махленски клюкарки.Само чакат някой по-пикантен въпрос и се нахвърлят като селски клюкарки върху автора.

 Няма да пиша повече в темата, който иска да ми трие постинга.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо мислиш, че някои са консерви? За един едно нещо е унизително, за друг не. Един гледа удобство, друг гледа нещо друго.

# 10
  • Мнения: 3 268
А защо искаш да вържеш детето си на каишка?Децата имат ръчички ,не е ли по-добре да го държиш за нея като човек.

# 11
  • Мнения: 8 999
Можеш да прибавиш и едно малко намордниче.
/аз използвах качулките на якетата вместо каишка/

# 12
  • Мнения: 4 841
Можеш да прибавиш и едно малко намордниче.
/аз използвах качулките на якетата вместо каишка/

 Joy
А аз обикновено го хващах за презрамките на гащиризона. И без това гащиризоните ги намирах за най-удобната дреха за периода на прохождане.

И през ум не ми е минавало да вържа детето на каишка. И честно казано винаги ми става смешно, като видя нещо подобно.

# 13
  • Мнения: 27
 newsm09 ве4е взех да съжалявам за повдигната от мен тема,но и това с качулката не ми се вижда удобно за детето-гледката ми е малко-задушаваща,но нищо всеки си има мнение по въпроса и всеки си знае какво му е детето и има една приказка...........като не ти е в къщата.............. smile3505

# 14
  • Мнения: 194
практичните хора са измислили тези каишки, за да може детето само да пази равновесие докато ходи, да са му свободни ръцете и само да контролира движенията си, а не да го влачат и подпират. Ролята на родителят е да го предпази от фатално падане благодарение на каишката, без риск да го удуши (с качулката) или да му изкълчи ръката.

# 15
  • Мнения: 959
newsm09 ве4е взех да съжалявам за повдигната от мен тема,но и това с качулката не ми се вижда удобно за детето-гледката ми е малко-задушаваща,но нищо всеки си има мнение по въпроса и всеки си знае какво му е детето и има една приказка...........като не ти е в къщата.............. smile3505

Не знам, защо пускаш тема, след като се вижда още от вторият ти пост че, си взела решение още преди това! Simple Smile

Ако ти е удобно използвай каиши, дръж го за ръка, за качулката, за презрамките - сама избираш как ще си водиш детето. Peace

# 16
  • Мнения: 503
ilianaracova, изобщо да не ти пука от "острите" коментари. Аз бих ги нарекла крайни и ограничени. Естествено, че ще си водиш детето както ти е удобно и както то позволява. А може би трябва да го тръшкаш насила в количката, въпреки протестите му или да го влачиш за ръката, когато то се опъва и не иска да я подаде?! Боже, Боже!
П.П. И да добавя, че на тази възраст децата още нямат изградено чувство за достойнство или унижение. Wink
П.П.2 Не става въпрос за "придърпване като домашен любимец", а за безопасност.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво толкова се плашите, че ще трябва да носите детето на ръце, когато не иска в количката или ще направите чупката в кръста, за да му помагате да пази равновение? Детето може и за количката да се държи като има нужда от опора. Може и да му се купи някаква количка за кукли да я бута. Има начини.  Ама не, трябва гордо и наперено да върви майката и да си пази рахатлъка, че да не си счупи токчетата. Детето може да няма още усещане за унижение, но родителят го има. Как би се почувствал същият този родител, ако него го върже някой на каишка "за негово добро"?

И без извинения за острия си тон.

# 18
  • Мнения: 503
Наистина съм смаяна от реакцията ви! Излиза, че за да сме майки- героини, трябва непременно да си счупим кръстовете, следкато може и по лесния начин. Защо е нужно? И за да не съм погрешно разбрана, ще вмъкна, че никога не излизам на разходка с токчета и никога не отказвам гушване (освен когато бях в 8 месец бременна с второто).

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знаех, че е героизъм да се помага на детето докато ходи. Колко глупаво от моя страна, живяла съм с мисълта, че е напълно нормално да водя децата си за ръчички докато се учат да ходят.
Чудя се още нещо - колко от нещата, които прави една майка са героизъм и колко не. Още малко ще излезе, че е героизъм, че изобщо става да храни бебето през нощта или че му сменя памперсите и му мие нааканото дупе.

# 20
  • Мнения: 503
Не мога да разбера с каква цел пресилваш и изопачаваш нещата, RadostinaHZ.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалявам, ако изглеждат изопачени. Чисто и просто съм изумена.  Peace

Децата имат нужда от физическата близост и помощ от родителите си. Когато искат да правят нещо сами, те го показват по всякакви начини.

# 22
  • Мнения: 2 208
RadostinaHZ, както виждаш няма голям смисъл да защитаваш тезата си, защото аз не виждам полза да се надприказваш с радио....
Остави ги да правят каквото са си решили и каквото им е удобно!
После те сами ще се питат като им махнат коланите - що ли детето им пада винаги по очи като се спъне и си жули носа?!?!

практичните хора са измислили тези каишки, за да може детето само да пази равновесие докато ходи, да са му свободни ръцете и само да контролира движенията си, а не да го влачат и подпират. Ролята на родителят е да го предпази от фатално падане благодарение на каишката, без риск да го удуши (с качулката) или да му изкълчи ръката.
Кои са тези "практични" хора? Маркетинговите специалисти ли?! Щото се измислиха една дузина излишни глупости "в полза на майката и за нейно удобство" само и само да се прибират парите на хората... А никой не говори за тяхната вреда към детето.
С ортопед консултирали ли сте се да ви обясни, че инстинктивно като тръгне да пада детето и го придърпа майка му с каишките и то губи представа въобще за движенията си и за реакциите, които трябва да усвои за да се научи да пада правилно?!?
Разбира се, може да кажете да ги оставяме да падат и да си чупят главите колкото искат.... но родителя (според мен) трябва да показва и да напътства, а не да пречи!

С това приключвам да пиша по темата, пък който има гузна съвест да се чувства обиден, огорчен, засегнат.... негова си работа!
Аз, лично, бих приела съвет ако правя нещо, което би навредило на развитието на детето ми, без да се обиждам и огорчавам от това, че са ми казали истината!

Хайде, останете си със здраве  Peace

# 23
  • Мнения: 503
Никой не твърди, че физическата близост ще бъде тотално отказана. Става дума за използването на помощно средство- в случая колана, заради което не мисля, че майката трябва да изпитва вина.
Използвах израза "майки- героини", заради изказвания като това: 
Съжалявам, че ще бъда толкова остра в изказването си, извинявам се предварително. По никакъв начин не искам да те засегна, но най-удобно на "майката" ще е да не ражда дете ако не й се занимава с него!
Синът ми е толкова палаво дете, само тича напред-назад, но за миг не съм му сложила каишки и да го придърпвам като домашен любимец.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Тичане след децата и подпиране при нужда му е майката. Това е, няма друг начин. Едно нормално здраво дете няма нужда от колани. Практично погледнато, все едно да форсираш една кола и да си натиснал спирачката. После я отпускаш и колата тръгва и не можеш да я удържиш. Като си обели носа 1-2 пъти ще се научи колко силно на тича и какви крачки да прави.

# 25
  • Мнения: 503
...
С ортопед консултирали ли сте се да ви обясни, че инстинктивно като тръгне да пада детето и го придърпа майка му с каишките и то губи представа въобще за движенията си и за реакциите, които трябва да усвои за да се научи да пада правилно?!?
...
А, виж, това е друг аспект. Но ако сте прочели внимателно първия пост на авторката, щяхте да забележите, че вкъщи тя си оставя свободно детето да пълзи, пада, става и т.н. Момичето говори за придвижването навън.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 15:40 от galll

# 26
  • София
  • Мнения: 1 783
Нито проходилки, нито колани съм използвала. Всяка майка има право да прецени как и е по-удобно. От наблюденията, които имам каишите не спестяват нито търчането, нито чупките в кръста. Мисля, че и по отношение на чувството за самоконтрол и равновесие няма да е полезно.

Колани имаше и по наше време. Някой беше подарил на майка ми за брат ми. Чудесна играчка ставаше от тях, впрягах си мечката.
 

# 27
  • Мнения: 636
Не мога да разбера защо асоциацията с домашен любимец е толкова засягаща за някои. А не може ли да обърнем нещата и да кажем, че кучетата се разхождат с каишки като прохождащи деца?
Видях голям зор с дъщеря ми в периода между 1 и 3 години. Гледах я без помощ почти отникъде, а тя беше ужасно дива, подвижна и енергична. Бях капнала от умора, получих силни болки в слънчевия сплит и лекарката каза, че е от стрес. Наложи се да пия деанксит /лекарство за луди бабички/. За второто ще купя каишки, живот и зраве. Не е нужно да се използват непрекъснато - разбира се, че е добре отвреме-навреме детето да се оставя свободно, а с каишки да бъде само, когато го налагат обстоятелствата. Не виждам нищо лошо.

# 28
  • Мнения: 5 228
След като не  приемаш чуждо мнение, защо изобщо пускаш тема? На мен ми прилича на успокоение на гузна съвест, но не можеш да очакваш всички да са съгласни с теб и да ти кажат Браво!

Аз не бих вързала детето си на каишка. Току-що проходило дете има нужда от движение, то е любопитно, иска само да открива света, да учи, да експериментира.

# 29
  • Мнения: 27
 newsm53 ей много критика мили момичета,по нежно,просто от самото начало споделих че това са каишки за вече проходили и много бързи деца които не си ходят спокойно и да си чоплят нещо в тревата или да се заиграят в пясъчник ,а просто само тичат като луди в разни посоки.Не чувствам никакви угризения нито гузна съвест както бях обвинена,просто исках да споделите кои от вас използват такива средства,а детето си е проходило отдавна и никога не е падало на нос или на глава,а ако случайно падне винаги си пуска ръчичките първо и веднага става без да отрони и сълза,просто за по кратки разстояния и ако не можеш да си вземеш количката предпочитам детето-ДА МИ Е ПОД РЪКА...............а за токчетата не съм пробвала дори и нямам такива

# 30
  • София
  • Мнения: 1 783
Т.е. Връзваш детето на каишка за да не търчи, така ли?

# 31
  • Мнения: 4 841
newsm53 ей много критика мили момичета,по нежно,просто от самото начало споделих че това са каишки за вече проходили и много бързи деца които не си ходят спокойно и да си чоплят нещо в тревата или да се заиграят в пясъчник ,а просто само тичат като луди в разни посоки.Не чувствам никакви угризения нито гузна съвест както бях обвинена,просто исках да споделите кои от вас използват такива средства,а детето си е проходило отдавна и никога не е падало на нос или на глава,а ако случайно падне винаги си пуска ръчичките първо и веднага става без да отрони и сълза,просто за по кратки разстояния и ако не можеш да си вземеш количката предпочитам детето-ДА МИ Е ПОД РЪКА...............а за токчетата не съм пробвала дори и нямам такива

Божееее, така звучи още по-ужасно  #Crazy Защо излизате изобщо? У дома със сигурност ще ти е ПОД РЪКА...  Sick

# 32
  • Мнения: 503
Добре, за да съм честна докрай, ще кажа, че имах колан за прохождащи, но съм го ползвала съвсем за кратко и само с голямата ми дъщеря. Simple Smile Но не ми хареса как нападнахте жената и се опитахте да и внушите чувство за вина. Това беше причината да вляза в спор. Който както си иска да си разхожда децата.

# 33
  • Мнения: 27
 newsm08 благодаря ви много за мнението ви,за упреците ви и за това че ме накарахте да разбера че съм най-лошата майка на света и е най-добре да си стоим с детето само в нас и никъде да не излизаме защото някои от вас като ме видят навън с каишка най-вероятно ще ме спрат и ще ми кажат че не съм никаква майка щом не тичам и не викам като обезумяла по улиците след детето си за да разберат околните че съм излязла с детето на разходка smile3512

# 34
  • Мнения: 4 841
Не се ли усещаш поне малко? Не чувстваш ли, че вече се излагаш? Какво очакваше - да се подеме общонационално движение за извеждане на децата с каишки? А и не видях някой да те упреква, че си лоша майка. Май-май става "гузен негонен бяга", пък и целия този порой от емотикони и бодряшки тон... Хайде остани си със здраве и усещането как си била "нападната и несправедливо обвинена" ...

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, за да съм честна докрай, ще кажа, че имах колан за прохождащи, но съм го ползвала съвсем за кратко и само с голямата ми дъщеря. Simple Smile Но не ми хареса как нападнахте жената и се опитахте да и внушите чувство за вина. Това беше причината да вляза в спор. Който както си иска да си разхожда децата.

Да ти кажа честно, и на мен са ми предлагали да ползвам подобни каишки, защото децата ми са породени и беше лудница с ходенето на разходка. В един момент си представих как им правя снимка ей така, с каишките и им я показвам като станат големи. Вътрешното ми усещане беше неприятно. Едва ли на някого му се иска да знае, че са го разхождали по този начин. Peace

# 36
  • Мнения: 3 268
Тая тема и друг път беше стигала до тук.Всеки си знае на-добре за него.През зимата обаче видях веднъж как дете се подхлъзна на леда и майка му ,за да не падне го хвана за шала,вързан за врата му и буквално детето увисна на него.В този момен ми причерня,то за малко не се обеси на шала си.Направих й забележка,а тя ме гледаше като 6 лева на цяло,изобщо не осъзна какво можеше да стане.Да ви кажа момичета,май най-голямата напаст за децата сме ние,техните майки.

# 37
  • Мнения: 194
когато първото ми дете прохождаше бях бременна в 6м.  Използвах такава каишка не за да го ограничавам в движението, напротив - обикалях след него като "простинал кон", но без въобще да ми пречи и без да се навеждам с тумбака. Бях спокойна, че ако тръгне да пада лошо ще го спра навреме (и без излишни сътресения и за двамата). Проходи с тези каишки без да има лоши падания от които да се наплаши и в същото време се научи как да се подпира на ръце и колене, когато падне (няма обелени носове и т.н.)

# 38
  • Мнения: 503
Едва ли на някого му се иска да знае, че са го разхождали по този начин. Peace
Сигурно съм темерут. Laughing Аз не го намирам толкова травмиращо. Друг е въпросът каква е ползата от файдата. Wink

# 39
Аз скоро ще ставам мама, но като се замисля незнам дали бих си вързала детето....  #2gunfire все едно е кученце....може би държането на детето за ръка и да я начиш да стои винаги до теб по би помогноло....охх аз съм само бъдеща майка, нека настоящите да кажат  Joy

# 40
  • Мнения: 503
Като начало, прибери пищовите, уважаема. Тъкмо пооправихме тона.

# 41
  • Мнения: 125
Като малко дете съм била много палава и много често са издърпвали ръцете ми от ставите.Още си спомням един турчин в родния ми град Пазарджик ,който ми наместваше ръцете.Затова мисля ,че най-важното е опазването на здравето и живота на детето.

# 42
  • Мнения: 9 814
В градинката на Гурко и Раковски банда колеги ставаме свидетели на следния случай: жена води дете на около 2 години на каишка /просто като куче/.Детето ходи добре, стабилно. По-голяма част от колегите /и мъже и жени/ бяха просто потресени. Всички знаеха за каишки за прохождащи деца, но такова чудо не бяхме виждали. Срази ни репликата на майката, подръпвайки каишката:По,по на тук!

Е, ти сама си прави сметката дали да си купиш такова приспособление.

П.П.Моята дъщеря проходи на 9 месеца и половина. Развих радикулит, докато стане стабилна....

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Коланите не са само за прохождащи, но и за вече ходещи. Дават едно допълнително спокойствие на майката, когато например минавате покрай оживена улица или сте излезли на пазар  Peace
Купувай и да не ти пука какво мислят другите Wink

# 44
  • Мнения: 27
 smile3525 благодаря за подкрепата ей за това ставаше въпрос от самото начало на темата,не търсих успокоение за гузната ми съвест а разбиране за тези ежедневни препятствия

# 45
  • Мнения: 1 536
Коланите не са само за прохождащи, но и за вече ходещи. Дават едно допълнително спокойствие на майката, когато например минавате покрай оживена улица или сте излезли на пазар  Peace
Купувай и да не ти пука какво мислят другите Wink
А още по-сигурно за спокойствието на майката ,ще е ако го върже с белезници за радиатора или го затвори в голяма дървена кутия с отвори за дишане.Може да предложа и  други ,полезни идеи ако имате нужда......
На кой извратеняк му хрумна идеята за КАИшКИ ЗА ДЕЦА,само като гледам снимката в поста на авторката и ме побиват тръпки.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм ползвала колани когато детето ми прохождаше. Не съм си помислила за миг , че го водя като куче. Така детето беше по сигурно и аз по спокойна, защото много бързаше като върви и често залиташе настрани. Така я предпазих от многократни наранявания и травми.

# 47
  • Мнения: 1 640
практичните хора са измислили тези каишки, за да може детето само да пази равновесие докато ходи, да са му свободни ръцете и само да контролира движенията си, а не да го влачат и подпират. Ролята на родителят е да го предпази от фатално падане благодарение на каишката, без риск да го удуши (с качулката) или да му изкълчи ръката.
И аз така мисля.Убедена съм,че каишките са наистина предназначени за удобството на детето преди всичко, а не на родителите.Смешни ми станаха крайните изказвания на някои"безпогрешници" от първа страница .
То бива нападателност и скрита агресия,ама чак пък толкова!Аман.

# 48
  • Мнения: 503
Боже, сузи, как оцеляваш в този извратен свят, мила!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 783
Сузи, на мен от храната в детските кухни ме побиват тръпки, но не наричам 90% от майките "извратеняци", само защото не варят и не пасират зеленчуци и месо в домашни условия.
Всеки сам може да прецени кое е подходящо за детето му, независимо дали на мен и на теб ни харесва или не.

# 50
  • Мнения: 1 536
Боже, сузи, как оцеляваш в този извратен свят, мила!
Справям се някак,скъпа!Не ми бери грижа.
Сузи, на мен от храната в детските кухни ме побиват тръпки, но не наричам 90% от майките "извратеняци", само защото не варят и не пасират зеленчуци и месо в домашни условия.
Всеки сам може да прецени кое е подходящо за детето му, независимо дали на мен и на теб ни харесва или не.
Не ми е и хрумнало да наричам майките извратеняци,извратен  за мен е човека ,което е измислил този уред.
Друга работа е ,доколко е наред една майка с майчиния й инстинкт придърпвайки детето си на каишка,като че ли е куче а не човешко създание.

# 51
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, разбира се, не виждам нищо лошо и странно. Сравненията с куче са излишни, нападките - също. Знаем всички, че всички тук сме перфектни  Crazy
И аз бях купила, обаче явно не беше направена добре и не успях да я използвам, все се качваше на врата му  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 479
Имам 3 вида каишки на различни фирми.Подарени са ми и никога не сьм ги използвала!Извеждам си 2-те деца на вьн,като ги хващам за рьчичките и се налага и да тичам често.Това са хора,а не кончета или кученца /порода Сибирско хьски/!Винаги сьм се чудела на деца "впрегнати" hahahaкато животни!

# 53
  • София
  • Мнения: 3 064
Не бих използвала. И моят се щура насам - натам. Не вярвам да има дете на тая възраст, което си седи кротко и "си чопли тревичката" или там к`во беше. А ако се държи така, аз лично ще се притесня за доброто му развитие. Водя го или в количка или за ръка, като пада - да пада. Да се научи и как се пада, иначе с каишките няма как това да стане. И без това падат от ниско - никой не е пострадал сериозно от такова падане, това са си нормални фази на растежа.

Никого не упреквам, заявявам само за себе си!

# 54
  • Мнения: 984
я си слагай каишките на детето и да не ти пука, всички се извъдиха майки за пример, аз като водех малката на година и половина и тичаше в най -различни посоки, включително и на пътя и не даваше да я хвана за ръката, веднъж така ми се отскубна, че в ръцете ми остана само якето, а тя летеше към пътя.  По-добре 3 м. с каишка, отколкото с дископатия, и побелели коси. А vili_r  като ти проходи детето, сподели как си го дресирала, та да стои до теб кротко и мирно

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
не става с дресировка - тя е за животните. Става с много говорене и показване. Не подценявайте способностите на децата. Малко по малко се научават, но трябва търпение.
 За безопасност се возеха в количката докато стигнем до място, където мога спокойно да ги пусна. Не зная какво очаквате от една каишка, ако трябва пеша да водите дете на 1-2 годинки по улицата пеша между колите. За тази работа е измислена количката.

# 56
  • София
  • Мнения: 561
не става с дресировка - тя е за животните. Става с много говорене и показване. Не подценявайте способностите на децата. Малко по малко се научават, но трябва търпение.
 За безопасност се возеха в количката докато стигнем до място, където мога спокойно да ги пусна. Не зная какво очаквате от една каишка, ако трябва пеша да водите дете на 1-2 годинки по улицата пеша между колите. За тази работа е измислена количката.

 Peace подкрепям напълно.  Не съм ползвала никога каишки, въпреки че детето ми е достатъчно палаво Simple Smile Не ми харесва да гледам деца на каишка - навява ми други асоциации.

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
А, ето я разликата! Аз оставям детето да ходи когато иска, независимо дали е в някой голям супер маркет, на тротоара или в парка, а не го приковавам в количката, защото на мама не и се занимава  Laughing Сигурността в такива ситуации се осигурява точно с тези приспособления  Twisted Evil Нито пък считам за геройство това, че някоя майка се е справила без каишките и сега виждаш ли имала проблеми с кръста  ooooh!
Темата стана малко като нормално раждане или секцио, кой е по по най майка, според силата на болката, физическите и психическите поражения  Mr. Green  Joy
Към 3 годинки каишките вече стават ненужни, защото децата започват да разбират и да се пазят от колите, да следват родителите си, както и да подават ръка и то без да им се обясняваш. Но докато стигнат до този етап на развитието си ...  Crazy

# 58
  • Varna
  • Мнения: 333
Ако мислиш, че колана ще помогне да опазиш детето си здраво, купувай и въобще да не ти пука за мнението на околните.
Аз съм ползвала за кратко докато прохождаха такива колани.

Дъщеря ми е ужасно палаво дете. Засега стои в количка и така се ражхождаме.
 За себе си мога да кажа, че ако коланите ще я опазят жива и здрава така ще я водя, ако ще и за луда да ме обявят. Аз си знам какво изживях когато я държах отпусната, с побелели очи, след падане и удар в главата. Не падна от високо. Тя е само 75 см. Но винаги пада на главата си.
И преди да ме нападнете че не съм я гледала ще добавя че бях до нея.   



# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам колко уплашена си била. И моите така са падали на улицата, на асфалта.

# 60
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
И количката, и каишката са за удобство на родителите. Не виждам смисъл в разправията.

Работата е там кой кога и колко ги изполва.

# 61
  • Мнения: 113
Подлагам се на линч. Laughing Водих ги на каишки " като кучета" за ужас на майките по улицата, който ме сочеха с пръст.
Почнах да ги слагам след като докато дигах едната, която беше паднала, другата се дръпна от раката ми и изкочи на улицата. По чудо успях в последния момент да я хвана,като трябваше да пусна другата. Готино, а! Човекът от колата слезе и започна да ми крещи - каква майка съм.
От тогава, докато течаха дълги обяснения как не трябва да се тича на улицата, си ги водех на каишка, докато не се уверих, че няма да има повече инфарктни ситуации.
И сега имам здрави деца. Няма никакви видими психически травми от моето" безотговорно" поведение.

# 62
  • Мнения: 31
Доста лудички мами има тук да ме извиняват.Ако трябва да си майка герой то освен да придържаш детенцето цитирам "с чупка в кръста",то би било редно да не ползваме и проходилки .Та от 6 месец някъде се сгъвате на буква "г" и започвате да го играете паяк и парички ще спестите и ще докажете колко сте всеотдайни.Та така като поодрастнете малко няма да ви бъде никакъв проблем с въпросната чупка,защото ще сте застинали в нея освен ако не сте се скътавали.Та недейте карайте жената да се чувства като грешница.А пък аз лично ползвам каишки и детенце е добре пък и аз мога да се похваля с изправена стойка

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Мдааа, явно тук ако искаш да обидиш някоя майка просто я наричаш "героиня".

Галинче,
немой, кака, да се зориш многУ, `щот шъ вземИ да ти излезИ име на много грижовна.

Мога и на осморка да се сгъна щом е за децата. Ако при деца на 1-2 годинки толкова си правите сметката да не се минете с чупките в кръста, как ще я карате докато пораснат? Бай дъ уей, децата на 6 месеца не ходят, а се учат да сядат.

# 64
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


            Joy Joy JoyУжас Joy Joy

 Радостина, ти се уля Mr. Green

 
Защо мислиш, че някои са консерви?

   Защото гледат като коне с капаци пред себе си!А ти излезе най-голямата консерва в темата.На всеки постинг си контра.Дай си мнението и си мълчи.

  Посочих ти за пример Англия.Видяла съм с очите ползването на тези презрамки(така може би думата ще ти звучи по-добре), на никого не му прави лошо впечатление.Там е голяма лудница, хора много, опасно за изгубване на децата.В шопинг-центровете е много удобно да водиш детето по този начин за да не ти изчезне за секунди от погледа.Ей за това ви нареках някои с тази дума!По-далеч от носовете си не гледате и действате първосигнално.Ами трябва малко да си промените възгледите и разбиранията - 21 век сме, уж влизаме в Европа.

 И да пишете, че авторката е майка в кавички заради  пускането на тази тема е абсурдно!

 И моля те, Радостина, спести си поредния коментар, защото вече се изтърка с постингите си по темата и ми дойде до гуша.

 Аз отивам да потърся и строгия нашийник на детето, нали съм "майка" Party

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Може и малко бодлива да му сложиш отвътре, че детето да не дърпа много настрани и да не създава проблеми. И намордник също.

# 66
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може и малко бодлива да му сложиш отвътре, че детето да не дърпа много настрани и да не създава проблеми. И намордник също.
smile3507 smile3507Изтърка се на лафове, казах ти вече newsm53

 Май е по-добре темата да се заключи.Достатъчно добре попиляхте авторката и се изчерпахте!

# 67
  • Мнения: 9 814
Напълно те подкрепям Биляна. Мисля, че е време темата да се заключи. Прекалено много се нагорещиха страстите. Всички сме добри майки, спор няма.  Peace Всеки сам избира как да гледа и възпитава децата СИ.
Не са нужни крайности, всеки има право на мнение. Peace

# 68
  • Мнения: 7 914
 Joy
 толкова не съм се смяла отдавна Mr. Green няма да казвам защо Sunglasses

по темата:
 който както иска, така да си гледа децата Peace
това се отнася и за теб ilianaracova ама дали  другите майчета ще те оставят -  не визирам тези тук във форума, а на онези чийто погледи ще трябва да устояваш Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно си е за веселба. Направо е абсурдно. Напомня ми за старите черни фантастики.

# 70
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
... то би било редно да не ползваме и проходилки .Та от 6 месец някъде се сгъвате на буква "г" и започвате да го играете паяк и парички ще спестите...

И проходилките са за улеснение на родителите, а не че децата имат нужда от тях. Така че, не е необходимо да се правиш на паяк. Има хора, които отглеждат децата си без да ползват паяци, каишки, дори и колички. И основният мотив далеч не е "спестяване на пари".

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 01:21 от Че Ка

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не мога да възприема каишките за вече проходили деца. Не бих водила така детето си на разходка.

# 72
  • Мнения: 3 034
каишки не знам, но аз на мойта вериги с тежести бих й сложила.... Mr. Green

не прочетох цялата тема....но явно е имало завихряне.

# 73
  • Мнения: 953
Не мога да си представя детето да е проходило и да го държа на каишка, по-добре да го сложа в количката.
Ползвала съм каишка точно 2-3  дена за прохождащото ми дете - според мен тя не се чувства уверена с тези каишки, много по-добре се справя като я държа за ръчичка.


 

# 74
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Не бих си овързала така детето... децата изглеждат точно като куче, което се дърпа за да препикае поредното дърво Sick

За прохождането съм използвала качулката на якето понякога Mr. Green
НО най-вече за ръчичка, докато проходи стабилно  Peace
Лек ден!

# 75
  • Мнения: 31
Радостинке ,сгъни се на 10 ако искаш твоя си работа и твой избор.Ама да ми правиш асоциация с куче на каишка е безумно тъпо.В Турция на големите пазари ти дават белезници да закопчееш детето за себе си(целта е да не го изгубиш),но ти сигурно би се почувствала като рецидив,а?! JoyАйде,здрав кръст и мозък ти желая !

# 76
  • Мнения: 7 821
Успокойте страстите, Моля!

Всеки е свободен да си изкаже мнението, а това че то не ви харесва не е от значение! Авторката пита и получава отговор, нали за това е форума? Пък дали ще върже детето и къде или с какво си е нейна работа.
Личните нападки на ЛС!

# 77
  • София
  • Мнения: 8 932
Мислех, че тези каишки са за прохождане на детето, а не за озаптяване. Не съм крайна и аз съм ги ползвала (с неголям успех), докато проходят децата, но след това не ми е хрумвало. Каишката повече пречи, детето се виси на нея, не се научава да пада, а обикновено се пльосва по очи, защото е свикнало каишката да го задържи.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Радостинке ,сгъни се на 10 ако искаш твоя си работа и твой избор.Ама да ми правиш асоциация с куче на каишка е безумно тъпо.В Турция на големите пазари ти дават белезници да закопчееш детето за себе си(целта е да не го изгубиш),но ти сигурно би се почувствала като рецидив,а?! JoyАйде,здрав кръст и мозък ти желая !

Изречението с белезниците направо ме хвърли в оркестъра. Не съм била в Турция, не зная как им изглеждат пазарите, но съм ги виждала на картинка. За мен определено не са приветливо място за разхождане на деца.

Асоцияцията с кучето не съм я направила единствено аз, а почти всички в темата. Да, точно на това ми прилича, на водене на куче, прилича ми на липса на уважение и зачитане на достойнството на детето. Това, че нещо се продава не означава, че е добро като вариант.

# 79
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Мислех, че тези каишки са за прохождане на детето, а не за озаптяване. Не съм крайна и аз съм ги ползвала (с неголям успех), докато проходят децата, но след това не ми е хрумвало. Каишката повече пречи, детето се виси на нея, не се научава да пада, а обикновено се пльосва по очи, защото е свикнало каишката да го задържи.
За началния етап на прохождане и аз мисля, че не са особено подходящи, наистина детето е по-стабилно ако възрастен го води за ръчички. Много по-практични са за стабилно ходещи деца, които обаче още не са разбрали, че в натоварени райони трябва да се ходи плътно до родителите или че улицата не е място за игра на гоненица  ooooh! а техните родители предпочитат вместо да ги вържат в количката, да ги оставят да ходят самички Wink
Може би приличат на кучета водени за каишка, но тогава как ще опишете децата завързани за количките, които се дърпат и искат да се разхождат редом до мама и тати. В тези случаи количките на мен ми приличат на стол за мъчения  Rolling Eyes
Radostina, там е проблемът, че не си била на подобни огромни и оживени места с малко проходило дете. А защо пазарите в Турция да не стават за разходка на деца?! Няма коли, пълно е с магазини, в които има и детски стоки, както и заведения за хранене! То е нещо подобно на Търговските центрове в София, но в пъти по-големи и по-оживени!
Ако наистина не посещавате такива места семейно, притежаването на каишки е абсолютно излишно и логично да ви изглежда смешно отстрани  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Като са се дърпали и не са искали да са в количка са се хващали за страничната й част и така. Избирала съм местата, където да ги водя докато бяха съвсем малки и така съм си спестявала много неприятности. Признавам, не ми харесва пренаселеното пространство на така модерните в днешно време МОЛ-ове, особено ако хората не са отишли да пазаруват, а само да зяпат по витрините или на разходка. Същото важи и за претъпканите търговски улици в София, където всички минувачи са на висока скорост и едно дете, независимо дали е на каишка или не може много лесно да бъде блъснато, повлечено, защото е мъничко, а околните нямат навика да се съобразяват с наличието на деца на улицата. В този смисъл количката е по-удачен вариант, защото е достатъчно голяма и забелязваща се и околните искат или не я заобикалят.

# 81
  • Мнения: 2 829
Аз изобщо не обичам разните уреди измислени за деца. Сина ми е израстнал без проходилки, биберони, носен в слинг (но когато искаше седеше и в количка), та аз мислех да не използвам и колани за прохождане. Исках малкия да се научи да пълзи, да започне сам да се изправя по мебелите, да се анучи да пада и да става и да проходи сам... Добър план, само дето диването реши друго Mr. Green
Изобщо не пожела да пълзи!Научи се да се изправя сам, но не и да сяда обратно! Стоеше прав докато не отида да го хвана и започваше да плаче ако се умори. научи се да ходи като го водя за ръка и започна да се пуска и да ходи сам. Обаче изобщо не можеше да пада безопасно и се пребиваше като куче. Взех му каишки и го водех с тях-каишките висяха отпуснати, той си ходи сам, но като тръгне да пада увисваше на тях. Постепенно се научи да пада на дупе и махнах каишките.
Ако живеех в София вероятно бих използвала каишки като тези, за които говори авторката на темата. Смятам, че за детето е по-добре да върви, отколкото да се вози в количка. Но там където живеех в София се пресича булевард докато стигна удобно за игра място. Мисля, че щях да водя детето с каишките (за да съм спокойна) докато стигнем безопасното място и там бих го пуснала.
Тук просто нямам нужда от такова нещо.

# 82
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
В здравния сигурно има теми за твоето чудене.
Ако не сте го направили вече, отидете на ортопед и той ще ви каже какво да правите.

# 84
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 291
 Аз съм от по-старо поколение,отгледала съм две деца,които сега също си имат по едно.Внукът ми проходи бързо и беше много послушно дете /за разлика от сега на 3/.Внучката също проходи рано,но е толкова своенравна,че майка й постоянно е след нея.По едно време търсеше каишки,но така и не намери.Докато ги търсеше в началото аз бях против,но като размислих се съгласих с нея:
  1.Детето беше /на 10м/ доста едро за възрастта си,а мама му е 50 кила с мокри дрехи! То носиш,носиш,ама...
   2. Във Варна тротоарите около тях са доста тесни.Внучката иска да върви,а не да е в количката.При това като всяко дете е бърза в действията и непредсказуема накъде ще завие изведнъж.
   3.Ако преди години имаше такива каишки сигурно и аз щях да сложа на щерката: тя тръгна без да пълзи,но я беше страх да се пусне.Направи го чак на 1год. и 4 месеца.Та си мисля,че ако имаше такива каишки щеше да бъде по-сигурна и уверена.
 Така че не виждам нищо лошо! Само дето не намерихме и караха както могат.Сега е на 1год. и 3месеца и изобщо не може човек да я спре - дори и с каишки,ако има!

# 85
  • Мнения: 1 265
Аз съм с две ръце за каишките -поводи , който са за това детето да се научи да ходи и да не пада.
Благодарение на тях и на упоритостта на баща ми тя проходи на десет месеца.
С тях детето си ходи и няма опасност да падне и да се ожули, така се тренира походката.

Виж за вече проходили деца само здраво стискане за ръката и контрол, другото е грозна гледка Crazy-напомня ми мечките в цирка , само наморник липсва на такива родители и желирани бонбонки ,които да подхвърлят за добро поведение. hahaha

Кенгурата също са безмислени , особено за такива деца , който растът бързо.

# 86
  • Мнения: 9 814
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.


И аз си имах балерина вкъщи. Два-три месеца след като проходи балеринският период отмина.

# 87
  • Мнения: 31
Приветлива или не е факт,Радостинке,а какво общо въобще има,че е неприветлива с темата Thinking.Бих оприличила детенцето с каишки на кукла на конци,а не за едва ли не на малтретирано,унизено и с оронено достойнство дете.Мале колко е безумно smile3537 !С черупчести като вас въобще не ми се спори.Никога не бих погледнала с лоши очи на майка,която ползва такива поводи.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Кукла на конци по-добре ли изглежда?

# 89
  • Мнения: 31
сладко е!Всички са сладки с и без каишки.Има деца,които ще се хванат за количката и ще вървят,има такива,които стоят с кеф в нея,други обаче искат да си вървят и то накъдето им види окото,а и общо взето всички са непредсказуеми.Та предпочитам такива като вас да ме коментират отколкото детето да се озове под гумите на някоя кола.

# 90
  • Мнения: 31
Към авторката:Да ти е живо и здраво палаво детенце и си го пазиш както намериш за добре.Аз лично не бих разчитала на здравия разум на човече на годинка и нещо.Не бих била сигурна,че ще бута количката с мен и че няма да му щукне да изкочи на пътя особено ако е по-темпераментно.

# 91
  • Мнения: 15 169
Не съм ползвала такива съоръжения, но при положение, че на майката й е удобно и детето не се противи не виждам защо не.

Когато децата ми бяха на около две години умишлено съм избягвала много оживени места.

# 92
  • София
  • Мнения: 408
ОООО, то според възрастта има и каиш  newsm78 май същото е и за различните породи кучета  Laughing Детето  трябва да е безгрижно, да тича и да играе на воля. Щом изпитвате нужда да водите някои на каишка- просто си вземете куче Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 6 274
Добре , че имам две кучета , та да водя тях на каишка . За децата не ми се е налагало , но никога не е късно ....(да станеш за резил)
Ако заради детето си не се наведа , сгъната на "осморка" , заради кой ли ?!  newsm78
Но , както казвате - кой както иска да си гледа децата .  Peace

# 94
  • Мнения: 3 367
..тук това е много популярно,особено на летище,в зоо където има ужасно много хора и непрекъснато се чуват съобщения за загубени деца,на панаири/летни фестивали и пр.мероприятия
...аз намирам че се дава по-голяма свобода с каишката-раница,отколкото да се залости ходещо /активно/ любопитно дете в количка
..ползвах я 1 път когато пътувах 30 часа с 14м дете и 3м бременна с другото,тича си по франкф.летище,аз по нея,но без да си скубя косите че ще изчезне..не намирам нищо лошо в пособието,но ежедневието ми не го изисква и я подарих

# 95
  • Мнения: 1 334
Абе може ли така да нападате жената, срам....
Значи по-добре изглежда дете стискано за ръката до посиняване от дете "водено на каишка" на оживени места и в близост до улици?!

Но това е още една тема, в която разни "супер майки" могат да се бият в гърдите как те са по-майки щото се свиват на осморка Simple Smile))))

Как не ви омръзва не знам - да заплюем дружно "майките" ползващи каишки, раждалите секцио или с упойка (щото са лигли) и тези купуващи пюренца в бурканчета и ползващи детска кухня (от мързел и защото са заети да си пият кафето по градинките с деца вързани на каиш).

Наистина ли ги мислите тия работи дето ги пишете???

А по темата - абсолютно съм за каишките, удобни са особено за по-палави дечица. А и определено обичам да се разхождам из МОЛовете (не само там) и така бих била доста по-спокойна. (Ама аз съм си по удобствата, та и аз съм "майка" - раждах с епидурална, давам готови пюренца и мисля и на кухня да го запиша като стане на годинка)

# 96
  • Мнения: 1 334
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.


И в двата случая детето разчита на мама Wink

# 97
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А по темата - абсолютно съм за каишките, удобни са особено за по-палави дечица. ])


       Joy Joy JoyИ сега ще последват още 2 страници с въпроси каква порода ти е кучето и с пистолети ще те стрелят JoyИма една приказка"Ти му говориш, а оно рупа ли, рупа".

 Представям се накоя майка-всезнайка, ако отиде в голяма цивилизована държава и види масовото използване на тези колани.Дали ще застане до майката-водач Flutter и ща започне да й чете морал и право?И после българите сме били еди какви си....ами няма начин и конете с капаци са по-възприемчиви от нас.

 В другите държави също има приспособления за по-големите деца  с колела, които се закачат на количката.Децата стъпват там, хващат се за дръжката и майката го вози заедно с бебето.А да чуя "великите мозъци" тук какво обяснение ще дадае за това.Че майката я мързи да тича след детето оставяйки количката с бебето, или че като се измори голямото дете трябва да го сгъне и да го сложи в коша на количката?????

# 98
  • Мнения: 1 334
Ми ще търчи, да не е раждала я Simple Smile)))))

Абе тук уж млади жени сме повечето ама много свекървенски изказвания прочетох. А много знаят да се оплакват от свеки, която се мешала и съветвала - същите са!

Напоследък много взе да ми прави впечатление този навик у много хора да си пъхат носа в решенията на други хора.
- "Как може да води детето на каишка, тва е щото я мързи да се навежда"
- "Записа го на кухня, защото е заета да се гримира вместо да му готви"
- "Щото е лигла ражда секцио, че да не я боли"
- "Тя не кърми и затова детето й боледува"
и още какво ли не в този смисъл чета из форума...  и не мога да се начудя Simple Smile
Ама така е то нали досадните свекърви, бабички и лелички дето много знаят да критикуват все отнякъде идват. След 20 години ще са същите тези "свекита" Wink

# 99
  • Мнения: 2 022
Всичко си е според детето.
Големият ми син проходи на 10 месеца и след това не само, че не искаше да седне в количката, но и не искаше да се доближи до нея! Представяте ли си как се ходи по улицата раница (чанта) с бебешки неща, някоя и друга торба с покупки (защото никога не съм разполагала с баба, която да ми помага) и с дете на 10 месеца, което уж ходи до теб, но изведнъж хуква нанякъде. За него използвах каишки и беше много удобно и за двама ни.
Малкият пък беше пълна противоположност. Проходи на 1 г. и 3 месеца, но и след това не си падаше много по ходенето пеша и си искаше количката. Изявяваше желание за ходене само в градинките (т.е. там, където количката е спряла и не се движи). Иначе си се возеше почти до 3 годинки! За него каишки не съм ползвала - нямаше никакъв смисъл.
Истината е, че с или без каишки - детето еднакво бързо придобива самостоятелност и стабилност при ходенето.
Считам, че е право на всяка майка сама да реши как ще гледа детето си. И да престанем да плащаме данък "Обществено мнение". Няма значение кой какво ще каже (особено разни "доброжелателки" по улиците). Аз не се намесвам начините на възпитание другите майки. Но не позволявам и на тях да се бъркат в моите.

И накрая: Тук някой каза нещо от сорта: Като искаш да водиш нещо на каишка, вземи си куче.
Ако исках просто куче като допълнение към тоалета, смяташ ли, че щях да се мъча и да си развалям фигурата да раждам деца с единствената цел да ги завържа на каишка?

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако някой не иска да му се месят за нещо НЕ пуска тема в обществен форум. Ако иска да чуе само мнения, които съвпадат с решението на автора, да напише едно малко пояснение, например "моля, да пишат само съгласни с моето мнение".

И това за свекървенските изречения съвсем не е така. В повечето случаи точно жените, които се чувстват гузни или несигурни в едно или друго свое решение най-много се засягат от такива приказки. Нещо като гузен негонен бяга.

# 101
# 102
  • Мнения: 6 274
Аз пък не мога да разбера как така други "супер майки" , дето до вчера не знаеха какво да правят със собственото си дете , ако се наложи я да го захранят , я температура да му измерят , днес се изтъпанчиха тук да раздават съвети на другите как да си гледат децата ?!  newsm12 
Айде нЕма нужда !!!  smile3513

# 103
  • Мнения: 1 334
Ако някой не иска да му се месят за нещо НЕ пуска тема в обществен форум. Ако иска да чуе само мнения, които съвпадат с решението на автора, да напише едно малко пояснение, например "моля, да пишат само съгласни с моето мнение".

И това за свекървенските изречения съвсем не е така. В повечето случаи точно жените, които се чувстват гузни или несигурни в едно или друго свое решение най-много се засягат от такива приказки. Нещо като гузен негонен бяга.
Едно е да изкажеш мнение, а съвсем друго да осъждаш и заклеймяваш - точно което направи ти Wink

# 104
  • София
  • Мнения: 408
Представям се накоя майка-всезнайка, ако отиде в голяма цивилизована държава и види масовото използване на тези колани.Дали ще застане до майката-водач Flutter и ща започне да й чете морал и право?И после българите сме били еди какви си....ами няма начин и конете с капаци са по-възприемчиви от нас.
Абе може ли така да нападате жената, срам....
Значи по-добре изглежда дете стискано за ръката до посиняване от дете "водено на каишка" на оживени места и в близост до улици?!
Но това е още една тема, в която разни "супер майки" могат да се бият в гърдите как те са по-майки щото се свиват на осморка Simple Smile))))
Как не ви омръзва не знам - да заплюем дружно "майките" ползващи каишки, раждалите секцио или с упойка (щото са лигли) и тези купуващи пюренца в бурканчета и ползващи детска кухня (от мързел и защото са заети да си пият кафето по градинките с деца вързани на каиш).
Наистина ли ги мислите тия работи дето ги пишете???
В отговор на първото изказване- посетила съм доста европейски държави и честно да си призная не съм видяла нито една майка да разхожда така детето си. Може и проблема да е точно в това, че ние не живеем в цивилизована държава  ooooh!
Сега да обърна и внимание на второто изказване - никой не напада жената. Това е форум в който (поне предполагам, че би трябвало да е така) всеки може свободно да изкаже гледната си точка. Много ми е интересно вие дали  държите детето си за ръка, така че тя да посинее- или може би търсите съмишленици по този начин, както и с останалите си безмислени коментари?!?!?!
И накрая - ДА НАИСТИНА МИСЛЯ ТОВА КОЕТО ПИША, но май същото не важи за вас!!!

# 105
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
В отговор на първото изказване- посетила съм доста европейски държави и честно да си призная не съм видяла нито една майка да разхожда така детето си.
С проходило детенце до теб ли ги посещава  Mr. Green И аз не бях забелязала, докато не попаднах в тази ситуация. За първи път изпитах желание да притежавам подобни колани, след като отидох да разгледам Маями с щерката  Crazy Цял ден из града, детето не може да седи вързано в количката, хубави паркове и детски кътове в центъра нямаше  Crossing Arms
Няма да ти разказвам и какво е в парковете около Орландо, въпреки, че са предназначени и за деца  #Crazy Пожелавам ти да го изживееш заедно с малкото и след това ще говорим  Wink

# 106
  • Мнения: 1 334
Лалке, голяма част от коментарите са нападателни, попрочети страничките напред Wink

Агресията към мен е излишна, аз лично не съдя хоратя за това че не правят нещо като мен и не намирам за правилно да нападам и обвинявам някого за начина по който гледа детето си (изключвам извращенията и побоищата).

Приказки от типа - "като не искаш да се навеждаш да не си раждала", на мен лично ми звучат доста нападателно.
А моето дете още не ходи, но както вече споменах бих се възползвала от някои удобства аз съм от майките с точкета и грим Wink

# 107
  • Мнения: 7 821
Авторката разбра мнението ви, решението си е нейно.
Весел ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт