Случка на детската площадка

  • 8 716
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Стана ми тъжно CryБила съм в такава ситуация и знам колко боли за детето ти.
ако го е направила за първи път я е било срам-и е споделила с първия човек,който е видяла-не виждам нищо странно в това-аз бих й помогнала-а ако е измамница-то си е за нейна сметка-нищо в тоя свят не остава безнаказано Peace
Hug

# 31
  • софия
  • Мнения: 2 140
Много мъчно ми стана.

# 32
  • Мнения: 93
 Weary И на мен ми стана много мъчно за тази жена и детенцето и.Ако беше измамница,нямаше да си тръгне така бързо.Не виждам нищо странно в това да споделиш болката си с непознат, ако наистина няма близък който да те изслуша и разбере.
Аз все още не съм майка, но чувствам,че за детето си бих преобърнала и света (какво остава за едно откраднато парче кашкавал.......) Горката женица. Дано все пак има някой,който да и помогне Praynig

# 33
  • Мнения: 9 814
Интересна ситуация. Не знам как бих реагирала. Сигурно щях да предложа пари на жената.

# 34
  • Мнения: 12
 Днес на площадката ги нямаше. От нашата тераса почти се вижда. Обаааааааааааааааче, прибирам се от покупки и виждам в първия вход на блока до нас детето и след малко се появи и майката. Зарекла съм се, че ще намеря повод да ги заговоря. Отивам, поздравявам, питам :"Как сте, как е малката?" Отговор: "Добре сме! Извинявайте, дано не сте казали на никой.............В тежък момент съм..........." АЗ ПРИПАДНАХ, Аз разгласих случая. Почувствах се по-неловко от когато и да е било. Предложих да отидем да пием кафе, показвам къде живеем, ако трябва и по цигара да изпушим. Устата ми изсъхна, когато предложих да взема нещо сладко за момичето. Как не вдигна очи тази жена,  само с много тих глас казваше: "Моля те, не трябва. След два-три дни ще получа първите си пари от социалните, тежък ми е момента." Гледам в торбичката на малката - геврече и пакет най-обикновенни вафли - 4-ка. Искам да помогна, почувствах се предател Embarassed

# 35
  • Мнения: 295
На нас и Господ да слезе отгоре, някои пак няма да повярват. Някои хора едва свързват двата края, а други се чудят дали са измамници... Понякога е достатъчно да вдигнеш очи и да видиш, че чуждата болка и страдание съществуват.
Ако я видиш пак, предложи и някаква храна, няма срамно в това, не е срамно нито да предложиш, нито да приемеш помощ. Както я описваш, едва ли би приела пари от теб, но храна, мисля, че може - заради детето.

# 36
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ох,още по-мъчно ми стана! smile3518Колко мъка има по този свят!!!!

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Егати, а аз дадох 5 кинта за десетина ягоди Sick Животът понякога може да много, много гаден Close Ужасно мъчно ми стана. Направи нещо за това дете, моля те, деликатно и лека-полека, но направи нещо. Горката жена Cry

# 38
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Знам какво е да си без пари и колко боли че не можеш да си нахраниш детето.
Да не дава Господ на никой да изпита такова нещо.
Моля те, помогни с нещо на жената ако можеш. Нали затова сме хора а не животни.
Днес ти на мен - утре аз на теб.

# 39
  • Мнения: 2 131
Подобни неща ме карат да се замисля върху това колко често не осъзнаваме и не си даваме сметка за това, което имаме. Много е тъжно. И аз те моля да намериш начин да й помогнеш. Не искам да си представям как се чувства една майка, която не може да си нахрани детето.

# 40
  • Мнения: 148
Измамница не би седяла с подути от плач очи!Може да не ви се вярва,но когато родих моето дете,видях др.бебчета,хранени от 2 месец с кисело мляко,с пюрета от моркови и картофи домашно приготвени,с пелени(вместо памперси).А допреди това не вярвах...
Ако имаш разбира се възможност,опитай да напълниш 1 торбичка  с боб,кайма,картофи,спагети,,1 пиле,фиде,и пъхай торбата в ръцете на детенце...готова съм да ти осебря касовата бележка WinkНяма нищо лошо и срамно,помагала съм така на приятелка,уж и отивах на гости за 5 мин.,но молех майка ми да пълни торбите преди това и й ги оставях,с обяснението напр. че родителите ми се занимават с такива неща и имаме излишно винаги вкъщи

# 41
  • Мнения: 12
Мили майки,
Незнам дали не наруших нечия тайна, незнам дали не постъпих неправилно, но в този скапан и подозрителен живот може да постъпиш правилно без да обидиш, или да обидиш правилно, а може и неправилно. На мен ми е гузно, дори срамно, затова искам да споделя с вас как постъпих тази сутрин. Отивам рано сутринта да взема вестник и цигари. На връщане забавих ход и се повъртях около другия блок където видях майката и детето. Мисля си - там ли живеят, на квартира ли са, то и аз живея отскоро в този район и освен магазинерите в кварталния магазин почти никой не познавам. Гледам една баба разхожда куче пред алеята, правя се на незнам коя си и питам: Добро утро, да познавате едно момиченце около 7-8- годинки, май тук живее, само майка му съм виждала"
Отговор: "Абе момиче, квартири май тук се предлагат само наесен #Crazy #Crazy #Crazy', "Не, лелче, не търся квартира, търся момиченцето." Отговор: "Абе, на 6-тия живее някаква с момиче, ама не я и знам. Май детето се казва М...а"
Качвам се на 6-тия, вратите са 4-ри. Като по инстинкт, звъня на тази която е най-невзрачна. Тихо се отвори и нашата вече обща позната по пижама, наметната с жилетка казва:"Здравейте, случило ли се е нещо?", "Не, просто искам да поговорим, ще ме поканите ли?, "Да, заповядайте!"
Завързвам тъп разговор и оглеждам обстановката. Малко жилище, много чисто, никакви луксове, ама никакви, никакви модерни мебели, никакви теракоти, важното, че има ток, лично аз имам истерия, ако нямам ток. Компютър няма, и много ми олекна Embarassed Embarassed Веднага ми мина през ум вторичното съмнение, дали не съм попаднала при сектантка, разберете, толкова тихо, а телевизор работи и радио от кухнята. Поведох пак непренуден разговор и предварително се застраховам, че не съм нито от социалните, нито от полиция, даже такива не познавам.
В общи линии - жената се казва И...а, от 15 дена не работи, съвсем сама с детето, не пие кафе и не пуши, както казах, и много скромно и чисто облечени. Останала е без средства, но очаква да получи детски до няколко дни. Постъпила е така/както писах по горе, не искам да употребявам старатадума/, защото момиченцето и казало: Мами, искам сиренце!', тогава  сложила  в чантата си парче кашкавал, от вакумираните, 100 грама. След касите където си платила хляба, и казали да дойде в някаква стая и я накарали да си отвори чантата, съставили протокол, стойността в троен размер и глоба 100 лв. Нямала сега средства, но седмица трябвало  на място да плати, при охраната. Действието се е развило в един голям хипер, на три спирки от нас.
Това беше, разбрахме каква беше случката, можем да упрекваме, можем да съдим.  Naughty
Сега съм у нас и след обяд ще отида до тях, ще им занеса хранителни покупки, а на малката/ много тихо и възпитано дете/ обезателно сирене и кашкавал. По дяволите. като си помисля, че три дни наред като си чистя кухнята хвърлям храна, а снощи изсипах в тоалетната манджа. #Crazy #Crazy

# 42
  • България
  • Мнения: 106
Много благородна постъпка.Вчера прочетох разказа ти и ми стана много кофти,в какъв свят живеем се чудя за да не можем да осигурим най-необходимото за децата си .Радвам се че има хора като теб,които вместо прибързано да съдят,търсят първо причината поради която са постъпили по този начин и помагат с каквото могат.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Браво, armella. Постъпила си чудесно. Човек има нужда не само от хляб.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
armella, имаш моите почитания и искрени чувства Hug Дано скоро жената да си намери работа и всичко да се нареди при тях.

Общи условия

Активация на акаунт