Случка на детската площадка

  • 8 725
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 729
Армела, поздравявам те   bouquet Прекрасна е постъпката ти, браво.
Поздравявам те и аз.

# 91
  • София
  • Мнения: 276
Армела   bouquet  bouquet поздравявам те и аз за постъпката ти. освен човешка, е и много смела!
 Искам и аз да помогна и ще ти пиша на Лични.
 Междувеременно, тук във форума сме много майките съпричастни на тази изпаднала в беда майка, затова можем да обсъдим стратегия и чрез е-мейли до съответният хипермаркет, а дори и с е-мейли до централата им в чужбина, да НАСТОЯВАМЕ да отменят глобата.
 Не е толкова трудно да се организираме, всеки като пусне по 1 писмо до управителя, в което го уверява, че няма повече да ползва услугите им, при положение,че постъпват така с една беда и отрудена жена. Колко писма ще се съберат- 100 000, 200 000? Колкото и да не им пука за клиентите, в днешната конкуренция между хипери-те, в един момент ще "клекнат'...особенно, ако опишем хубаво случая на англ. и немски и до перпратим с копие  до централите.

Какво мислите? по този начин и ние, които искаме да помогнем, мъкар и от разстояние, ще го направим!
 

# 92
Идеално! За кой магазин става въпрос?

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не мисля, че това е начина и със заплахи нищо не се постига. Те си изпълняват задълженията и пред тях всички са равни - което е и справедливо. Може да се обясни човешки и да се помоли, но не и да се настоява /с големи червени букви/.
Мисля, армела е направила достатъчно по въпроса, като е помогнала майката да си намери работа.

# 94
  • София
  • Мнения: 276
Не мисля, че това е начина и със заплахи нищо не се постига. Те си изпълняват задълженията и пред тях всички са равни - което е и справедливо. Може да се обясни човешки и да се помоли, но не и да се настоява /с големи червени букви/.
Мисля, армела е направила достатъчно по въпроса, като е помогнала майката да си намери работа.

Защо да не пробваме да помогнем и НАСТОЯВАМЕ ? Докато всички сме овце в стадото на системата, ще има и такива онеправдани хора, като тази жена...то и българите затова сме на такъв хал, защото сме овчедушни, ама тъка е по лесно  Cry  нали ?

Нека си траем, като тероризират една честна и бедна жена, ама сме толерантни към циганите, дето крадат и влачат откъде каквото могат. Ако в магазина бяха хванали мангасар, какво щеше да стане? Да го пуснат без последствия, щото такава гюролтия ще им вдигне цялата рода, че ще им изгонят клиентите.  Ама ние- да си траем и да НЕ НАСТОЯВАМЕ .  Държавата подкрепя циганите, а за такива жени като потърпевшата, никой не го е грижа.
  За това съвсем скоро за това наше овчедушие, само след 20-30 год., ние българите ще сме малцинство.

**Извинявам се на другите читатели, че се отклоних от темата, но това е моето мнение.

# 95
  • Мнения: 3 880
Бръм, не става въпрос нито за траене, нито за овчедушие, а и не са я тероризирали жената (доколкото разбрах са и взели данните и издали глобата, като са й дали срок за да я плати, а не са казали- плащай на момента иначе няма да мърдаш от тук). В магазина, а и на всяко друго обществено място си има правилник, на който не му оттърва правилника не ходи там. Служителите там са действали точно по правилника- има кражба, съответно полага се глоба, не мисля че им влиза в задълженито да провеждат анализ на душевното и финансовото състояние на всеки крадец, и чак тогава да решават да наложат ли глоба или не. А и по твоята логика всеки, който е в затруднено положение и няма с какво да нахрани детето си (а такива в БГ за съжаление са много) е в пълното си право да отиде в магазина и да си открадне нещо, така ли? Обаче това все пак е магазин, а не благотворително дружество. Дори да приемем, че хората в безизходица имат право да крадат, то пак няма да е ясно кой наистина е в безизходица и кой иска само да мине между капките и да спести някой лев.
Разбирам постъпката на жената и може би и аз бих откраднала в такава ситуация, но въпреки това не намирам краденето за правилно и не мисля, че магазина е виновен в случая.

Ако някой се наеме да отиде на място и да говори с управителя, като надълго и широко и учтиво обясни ситуацията, може и да има успех, но така с имейли и голямо настояване, все едно са ни длъжни, няма да стане ми се струва, защото наистина не са длъжни, трябва да е на добра воля, а тя не се постига с имейл-терор Peace
Ако пък се намери някой, който познава лично въпросния управител ще е още по-добре...

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 706
  .....................
Ако някой се наеме да отиде на място и да говори с управителя, като надълго и широко и учтиво обясни ситуацията, може и да има успех, но така с имейли и голямо настояване, все едно са ни длъжни, няма да стане ми се струва, защото наистина не са длъжни, трябва да е на добра воля, а тя не се постига с имейл-терор Peace
Ако пък се намери някой, който познава лично въпросния управител ще е още по-добре...

Напълно съм съгласна с казаното от теб.
Изглежда само Армела е наясно за кой магазин става въпрос и какви точно са сроковете за плащане на тази глоба. Дано ако прочете мнението ти самата тя каже как се развиват нещата с хипермаркета и дали въпросната майка е търсила някой от управителите.

# 97
  • София
  • Мнения: 276
Biba_    , съгласна съм с теб,
но много ми е тъжно и ме е яд, че не мога адекватно да помогна( от разстояние), може би се се изказах  Embarassed Embarassed много крайно.
Ако имате други идеи- давайте ще се включа с удоволствие.

# 98
  • Мнения: 1 195
Здравейте
Сърцето ме заболя докато четах темата
Сега със насълзени очи пиша.
Мъчно ми е че има хора които не могат да си позволят да нахранят детето си а има и такива които се хвалят какви маркови дрехи и други екстри са осигурили на детето си. и сега ми се свива сърцето като си представа каква безнадежност и како отчаяние са обзели горката женица.
Не дай Боже да попаднем на нейно място как бихме постъпили? Много казват че не биха се изложили така да споделят с непознат за кражбата. А бихте ли споделили че нямате пари за хляб? Или бихте оставили гладно детенцето си? А как да се обясни на едо дете защо ме може да му дадеш кашкавал?
Ох плаче ми се от мъка.........
Аз съм работела в отдел за проблемни кредити.
Какаво точно те интересува Армела? В коя банка е кредита? С колко вноски е закъсняла И...

# 99
  • Мнения: 12
Не мисля, че това е начина и със заплахи нищо не се постига. Те си изпълняват задълженията и пред тях всички са равни - което е и справедливо. Може да се обясни човешки и да се помоли, но не и да се настоява /с големи червени букви/.
Мисля, армела е направила достатъчно по въпроса, като е помогнала майката да си намери работа.

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Още веднъж благодаря на всички, които се отзоваха по темата.
Според мен, горният цитат обобщава много неприятната ситуация.
Впрочем, още в началото споменах, че това е една споделена трагедия и ако има някой, който се чувства неудобно и гузно то, това съм аз, защото я разгласих . Много е деликатна случката, за да направя още по-голям театър, ако отида да разговарям с управителя на хипера.
А по отношение на майката и детето, мисля, че нещата се развиват мнооооооооого бавно, но със сигурност в добра насока.
Снощи минах през тях, а вече ми стана и навик като излизам да погледна към терасата им.
Вчера жената си беше взела и първата заплата-аванс, с които трябва да си дооправи и плати таксата за смяна на документите. т.е. личната карта. Това остана за понеделник.
Не съм гледала в хладилника дали имат за ядене, но на масичката в хола имаше ябълки. Тя си готви за нея и детето, защото винаги когато отида мирише на някакво ядене.
Тези неща, материалните, са нещо, което се придобива. Продължава да ме шокира е   липсата на стимул, страхливия поглед, и отказа да приеме, каквото и да е. Много ми се искаше да намеря някакви запазени мебели, обаче все ги намирам на баснословни цени. Точно /без 10-15 лв/ като новите. По-нататък и това може да стане.
Където работи, гладна и жадна няма да остане. Във всяко заведение има някакъв порцион. Това пак е някаква икономия.
Колкото до дупката в която е попаднала, обяснението и е следното:
Лош бизнес, или не дотам добър, или лош съдружник. В случая - и двете. Изрази от рода: "Ама как така, не се ли усети, може ли такив работи............", лично за мен са смешни. Ние също имахме наш бизнес с магазин за стоки "За един лев" и така ни пропадна тъговията, че още изплащам на дистрибутори стоки, които не пожелаха да си вземат обратно. Добре, че остана много малко, а стоките са в къщи и си ги ползвам Shocked. Става въпрос за санитарни, перилни и хигиенни материали. Така, че всичко може да се случи в частния бизнес #Cussing out #Cussing out Сега пак работя в частния сектор, съвсем друго нещо, но много по-спокойна и различна работа. Така, че знам много добре за какво става въпрос. Peace Само, че нямах време да изпадам в размисли, а трябваше яко да се стягам, тъй като имах жилищен проблем. И това не беше отдавна, точно в началото на годината, първите седмици.
Друго исках да кажа. Депресията е много лоша болест, затварянето е себе си - още по-лошо. А там върлуват тези елементи. Извинявам се за израза - но тази майка има поглед на измъчено животно. От този поглед разбирам, че тя е имала ниво на живот, а сега като, че ли не може да се опомни, че е стигнала дотук. Става въпрос на случката, тема на нашите дискусии Shocked
Мнението ми е, че всичко може да се оправи. Мисля, че никоя банка няма да откаже да си вземе парите макар и със закъснение. Не е нито първата, нито последната. И до там ще стигнем, нека видим каква ще е крайната сума за вземане като заплата, осигуровките....което също си е важно................и така.
Благодаря още веднъж на всички майки! Признателна съм ви!  bouquet  bouquet  bouquet

# 100
  • Мнения: 216
аз не останах с впечатлението че е искала пари, така че не просия Naughty, има някои хора, които са с много странно поведение.
Имала е нужда да сподели с някого толкова ли не разбираш?????????

Общи условия

Активация на акаунт