Иде пролетна умора, ДЕКЕМВРИйки се нуждаят от опора

  • 16 958
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
Хот, отдъхнах си с постинга ти! Рада е герой! А дано да стане и за апартамента, де, та и второ зверче да има! Peace

МТВ, я сметни това 8 333лв разделено на броя деца в една градина на колко излиза? Не вярвам да е много?! Не че ги оправдавам в рекета над родителите, ама държавата, респ. общината, обикновено е в ролята на лошата мащеха.

# 16
  • Мнения: 9 481
Добре де, ама нали и всеки месец, всеки родител плаща такса....

# 17
  • Мнения: 799
Хот, страшно се радвам, че се оправяте  Hug Дано да продължи така  Peace
Зеч, миличка, какво става с теб, бе, жена, моля те, драсни два реда през сълзи, защото ще се побъркам... Каквото и да, да знаеш, духом съм с теб (а ми се иска и тялом...)  Hug
Къдрокос, на отчет за Боби...
Правде, покрай суматохата не те питах как си, по-добре ли си, и въобще как върви възстановяването при теб... Застрахователя оправи ли тенекиите? И за да кажа, че е бил малкия дявол  Thinking(
МТВ, аз само не схванах дали тези 8333 са изцяло субсидия от общината, или в същност са нашите такси, които ежемесечно плащаме и които са планирани в този бюджет... Щото 8333 лева са 333 лева на дете на месец, което пък е по 16 лева на ден на дете (средно по 20 работни дни ги смятам, средно 25 деца). Ако схемата е с 40-те лева такса, то тогава става 333-40=14,50 лева на ден на дете. Обаче ако в тези пари са включени манджа и заплата на лелите, осигуровки, отопление и т.н. (което е много вероятно), то въобще не ми се виждат много... Което, разбира се, не оправдава рекета.
Не знам, де, в яслата на Маги таксата е 40 лева, ежемесечно нося туба с мин. вода, пакет мокри кърпи, бебешки сапун и 1 пак. тоалетна хартия (общо 5 лева) и до сега за друго не са ми искали, освен някакви пари за коледното тържество, защото бяха поръчали Дънкин Донатс  newsm78
Ох, ама по-добре да не философствам много, щото на есен като ме подберат в градината за театър, английски, балет, оригами, астрономия и т.н. друга песен ще пея....  hahaha

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Минавам да кажа за Боби. Днес след прегледа се установи, че гърдите са чисти, ушетата - перфектни, гърлото - леко зачервено, но не и възпалено. Заключение - вирус. Предписаха ни едни хомеопатични - Пулсатила и сироп Проспан.
Хот, толкова се радвама за Рада!  Hug Супер е, че вече сте на оправяне!  Hug
Зеч, стискам палци да е фалшива тревога! И аз съм на мнение, че трябва да споделиш, ще ти олекне!  Hug
Бягам да спя, че две вечере не сме спали.
Благодаря и аз за подкрепата, милички!  Hug

# 19
  • Мнения: 2 614
Момичета, радвам се, че децата са по-добре! Heart Eyes Hug
Благодаря на всички за позравленията за снимката на Калина! Hug Heart Eyes
Благодаря ви, че се интересувате и от здравето ми. Вече съм по-добре!  Hug Heart Eyes
Зеч, сила и кураж, мила, дано се окажат бели кахъри  Praynig Heart Eyes
Няма да пиша много, защото и при нас се случи трагедия - на Кири вуйчо му почина и си отиваме в Плевен, за да сме при майка му, че тя е доста разстроена....
А за колата, не знам кога ще стане...когато...
Не знам дали ще мога да чета до неделя, но стискам палци всички да сте здрави и да не се оправдаят никои страхове!  Hug Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 528

/ако тази сума разделим на 25-тте ДГ-излиза по 100 000лв на година за ЕДНА градина, а на месец се пада по 8 333лв!!!!!!!/

Щото 8333 лева са 333 лева на дете на месец, което пък е по 16 лева на ден на дете (средно по 20 работни дни ги смятам, средно 25 деца).

Бъркаш, Пачи! В една група са 25 деца, а в една градина колко групи има?  smile3506 Аз не взимам отношение, защото ако си отворя устата, ще отида по-далече от парите за детските градини.  smile3505

Правде, моите съболезнования.

Ани, не може, мила, да кажеш "А" и да чакаш ние сами да си измисляме "Б"-то... Кажи какво те тревожи! hug


Хубава и лека вечер!

Болничките да спят и да оздравяват, а майките им да се възстановяват! 
  bouquet

П.С. Пачи, мила, кажи ми моля те към коя кухня си записала Маги. Мерси!  Flowers Bouquet

# 21
  • Мнения: 9 481
Правде, моите съболезнования! Sad



# 22
  • Мнения: 9 481
Пачи, тези суми са самоот общината.
Въпросната за която питаш-8 333лв е на месец без в тях да влиза таксата събирана от нас родителите.
Заплатите са отделно перо на общината, както и ремонти, осигуровки, и пр.

# 23
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ех как я почнахме темата.... пращам виртуална подкрепа на вички и моля за такава.
Ако някой му е останала малко повече сила нека си помисли с добро за един адски добър и честен човек и дано скоро си е у дома Praynig

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 13:36 от Mimito

# 24
  • Мнения: 195
Пачи, дръж гащи и се стягай, майка ще си и това е!! Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Къдрокоске, как е Боби? Добре, че само малко нещо е. Бъдете здрави и се пазете!

Правде, съболезнования. Майка му на Кири бая се е сплашила.  Дайте й подкрепа и гледайте и вие да не се стресирате...

цунки на всички

пп сестрата в болницата 3 пъти пита наистина ли Рада може да се изпиша в чашка, чак сега се сетих и ме досмеша пак за децата с памперс на 4 години...

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 23:56 от hotmama73

# 25
  • Мнения: 799
Мимито, егати филма... Дано всичко се оправи  Praynig
Мимис, сори, забравих те...  Маги е в детската кухня към Красна поляна, филиал Петър Берон (кв. Иван Вазов) - срещу ДСК, където се срещнахме  Mr. Green До 3г., записването е с акт за раждане. Такса - 20 лева/месец. Манджите са много добри и разнообразни - заек, пиле, агнешко, телешко, пуешко. Без риба и свинско. Обикновено са 1 постно ядене, 1 месно и кисел (ябълки, банани, портокали, лимони, киви, малини), овесени ядки или бисквитена торта. Ползват адаптирано мляко. Кусур - храната е по-кашава и пасирана - консистенцията на гъста супа или пасирана яхния. При записването искат 30 бурканчета и 60 капачки. После си по схемата носиш 3 празни бурканчета, взимаш 3 пълни.
Къдрокос, бързо да се оправи Боби...
Правде, съболезнования... Оф, насъбра ви се на вас...
МТВ, каквато и да е историята с ДГ, обективно фактите са следните:
1. лелите взимат ниски заплати и нямат желание за работа;
2. рекетират за какво ли не;
3. условията са по-скоро лоши, отколкото добри (няма много играчки, потрошени дворове, стари дограми...);
4. храната бива;
5. излиза с пъти по-евтино да дадеш детето на градина, отколкото на гувернантка или частна детска градина (дори след рекетите);
6. има адски много желаещи (поне в София).
Субективните елементи няма да обсъждам (качество на възпитание, придобити умения, отношение на лелите и т.н.).
Така че въпреки че минусите са повече, отколкото плюсовете, финансовият фактор явно е определящ за нас и въпреки всичко предпочитаме да си дадем детето на градина.  Принципно и аз не съм съгласна някой да "яде" от бюджета на ДГ, но този факт няма да промени намерението ми да дам Маги на ясла. И предполагам, че няма да се дърпам особено за рекета - ще си плащам, само мир да има.
Знам, че това е доста пораженческо мислене, но честно казано ми е писнало да се боря с вятърни мелници и тотално независещи от мен каузи, и съм наредила приоритетите си така, че спокойствието на семейството ми, личното ми спокойствие, добрите отношения между хората и позитивизма да са в челните редици.
А световния мир, корупцията, крадливите чиновници и всичко останало ще се оправят, когато започне да се упражнява контрол. Сега какво става - крадец ти гепи чантата, 3-ма свидетели го разпознават и посочват и утре той пак е на свобода, защото малоумния полицай не е оформил протокола както трябва (естествено срещу пари). Или в конкретния случай - няма да дам рекета в детската градина, защото общината трябва да осигури съответните неща, но крадливия чиновник няма да се трогне от този факт и ще продължава да гепи, и от цялата работа ще страда моето дете, което ще ходи с оцапан задник (защото не съм дала мокри кърпи), или емоционално и културно ощетено (защото не е гледало театър). А нема нужда.
Пак казвам, не защитавам рекета, защитавам си личното спокойствие и душевен мир. Ако трябва да воювам и за тези неща - ще изтрещя съвсем.
Последно в тази връзка: като начинаещ адвокат с малко работа и много ентусиазъм пишех жалби и водих дела за всякакви глупости. Само някой познат да ми звънне и бях на линия. Успехът беше доста променлив, но усилията ми бяха зверски. Постепенно работата ми се увеличи, а ентусиазмът ми падна с гръм и трясък (доста боли да загубиш дело за някаква глупост и на финала да плащаш пари за това - разноски на другата страна и т.н.  Mr. Green). Сега като ми звъннат за някаква простотия - директно им казвам тайната рецепта "свързваш се с управителя, правиш луд скандал, плашиш с Комисия за защита на потребителите (обикновено тук се решава проблема), ако не стане - пускаш жалба в Комисията и вдигаш шум - Господари на ефира, Частен случай и т.н. Едва след това ела да ги съдим. Щото аз ще загубя време и усилия да водя дело за 20-30-50-100 лева (за което не можеш да поискаш баснословен хонорар), а усилията, които ще положа ще са същите като при дело за 1000-5000-100000 лева". И няма гаранция, че едно дело ще бъде спечелено. Та така. Пак казвам - въпрос на приоритети.
Аз казах, хау! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 033
И аз да се запиша, макар че не отново не знам откъде да я подхвана, след като изпускам нишката тук-там. Ще карам по спомени и моля да бъдете благосклонни, защото днес вече започнах да паля тигана отгоре, вместо газта  Mr. Green
Дани, радвам се, че отново пишеш сред нас (то мен никаква ме няма, ама все няк'ви екстремни ситуации и прочее). Аз вярвам, че всичко със Сиси ще се оправи, просто се е метнала на майка си по -емоционална, та затова идват всичките ти притеснения. Детето си е ок, радвайте се, че сте заедно и привързани, защото на мен сърцето ми се къса като се обадя по телефона и Жоро каже, че не иска да говори с мама  Cry Искаааааааааааааааам да си е при мен, да ...... таковата .....
Хот, добре, че Радунка вече е по-добре, че сте попаднали на адекватно медицинско обслужване  и пиши като си онлайн- по този повод ОФИЦИАЛНО ПРЕДЛАГАМ ВЪЗОБНОВЯВАНЕТО НА ОБЩИЯ ЧАТ, МАКАР ЧЕ ПОВЕЧЕТО РАБОТЯТ, вярвам, че ще имаме по-добра връзка помежду си, честно казано общуването с вас много често ме е изкарвало от ръба на нервна криза, но в моменти, когато не мога да се включ адекватно в темата и си премълчавам......
По този случай, Зеееееееееч, прегръд и целуффф , утре ако не ме затрупат пак с бумаги ще ти се обадя, недей така само хвърляй нек'ви реплики и ние си мислим какви ли не работи, още веднъж  Hug
МТВ, не ми се подхваща за детските градини, щото нашия кмет ми иде да му забия поне един  кол в главата. Не си спомням точни цифри, но за  строежа на 4 детски градини е заделил 5кратен размер средства (говорила съм със специалисти в строителството и просто да му е бедна фантазията ако имах 1 час свободен), къде ли отиват останалите пари май всеки знае, ама си мълчи.
Пач, давай я по-споко, щото на 21 чакаме положителни новини от док.  За феремана дет си изписала само казвам, че си 200 процента права, от близък опит го знам. 
Мими, к'во става ве, стискаме палци всичко да се оправи с роднината. И шефът ми каза, че се пуска само !1 - една кола на опашката в задръстването сутрин  Mr. Green
Правде, моите съболезнования Sad
Зори, добре дошла отново!
Къдравото Ели, страхотни неща си сътворила, възхищавам се! Аз съм накупила сума материали и все ще майсторим нещо с Габи, но времето все не достига Sad
Май до тук ми достигна мозъка  Embarassed За момента ...
Да взема да кажа и нещо за нас.... Както бях писала биг грижис налегналис една самотна майка с 2 деца - продала си апартамента, подписала предварителен договор за друг- по-голям, ама да не ви разправям как се иска кредит като си  "самотна" майка с 2 деца  на 450 лв заплата - просто не е за разправяне.  Освен това Жорито видимо не страда за нас и баба му (свеки) е най-голямото съкровище на света.  В Родопския регион сигурновече легенди  се носят как 2 фамилии поделят едно внуче. Вече умуваме 1002 варианта към края на март да го вземем при нас, макар че началото на април се очаква пренасянето  в новия апартамент.
Иначе за него- не знам колко точно кг е, но е към 12 май, без пампа е от лятото миналата година, говори много, но поне аз му разбирам с помощта на преводач, обожава Маугли - това е единственосто филмче, което гледа, затова имаме пантофи с Шир хан, ревем като Балу, и сутрин стъпва като сутрешния слонски патрул. Номер обукви- не знам- като се видим и обуваме и купуваме- последния път питах Зеч за номерациата  Grinning - още не знаем дали сме я улучили. Все още не може да заспива сам и трябва да е гепил някой за косата (то не че сестра му заспива сама де- баща й чете приказка и спят заедно.....
Това се сещам за момента. Май бием рекорда по дълги постинги в таз тема..... Утре, т.е. днес трябва да ставам къде 5, че да свърша частното, щото сега не ми се бачка и затова пожелавам на всички лека нощ и спорна сряда 

# 27
  • Мнения: 1 033
ето , знаех си че нещо пропуснах - макар и на голеееееееееееми патерици- Елси, всичко, най-най пожелавам, На Галетата - също.
  bouquet  bouquet  bouquet
Пач, заглавито е мн актуално за доста от нас май май........

# 28
  • Мнения: 728
Хайде по едно от мен Hug

# 29
  • Мнения: 27
Хот радвам се, че Рада вече е по-добре.
Зеч, стискам палци всичко да е на ред. И аз мисля, че е по-добре да споделиш, а не да таиш в себе си.
Ели продължава да плаче. Още от вкъщи започва "Не искам динка, не искам динка". Като я оставям пак плкаче, но лелите казват, че се успокоявала и дори хапвала. След това като я взимам идва разплакана, но след това започва да се радва че сме заедно и съответно да се глези. Голяма лигла е станала и вече не иска да се отделя от мен. Дани  Hug, дано скоро свикнат.
В Хасково таксата за ясла е 60лв. Отделно носим вода, мокри кърпи, сапун и кухненски ролки.

Общи условия

Активация на акаунт