Има ли шанс да се открие откраднат телефон и как?

  • 13 114
  • 26
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет днес ми откраднаха телефона от чантата.Много ми се ще да си го открия понеже ми е много личен подарък,а и имам доста информация в него,както и снимки на малката модела е nokia 7372.

Благодаря на всички предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 6 971
Има съвсем реален шанс, трябва да имаш документи за телефона - в тях е описан имей на телефона и доказват, че  този апарат е твой. Отиваш и подаваш жалба в полицията, ако се заемат сериозно до седмица ще открият GSM-ти, стига крадците да го включат и да го използват.
Мой приятел си намери телефон без карта и се притесняваше да го използва, а ние неговите приятели му се смеехме и се чудехме какъв е проблема, намерил си го е човека, не го е откраднал. Е, сложи си картата в апарата и след около 10 дни извикаха приятелят му (с него беше говорил най-често по телефона) в районното да им даде координати на притежателят на въпросната карта, тъй като този GSM апарат е обявен за издирване. Нашият човек отиде, предаде апарата, издадоха му документ, че го е предал доброволно и до там. И на мен не ми се вярваше, но се оказа, че в много такива случаи полицаите си свършват работата и има доста открити откраднати GSM апарати.

# 2
  • ново
  • Мнения: 5 888
Подкрепям горенаписаното Peace
На мен ми върнаха един апарат за 1 месец. За нещастие дъщеря ми преди 3 дни си изгуби нейния и отново съм подала жалба, ще видим този път какво ще стане.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 458
Благодаря ти много за отговора.Сега като стане детето и хуквам към полицията пък дано да имам късмет.Ако не здраве да е.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Има много случаи на открити телефони. Сега чакам късметът да ни споходи и нас. На 07.02. сме подали жалба, понеже откраднаха телефона на дъщеря ми, но още не са се обаждали.

Брат ми ми разказа, че на негов познат от полицията са му звъннали и са го поканили да предаде телефона, в противен случай ще го счетат за откраднат. Телефонът е бил купен от оказионен магазин.

# 5
  • Мнения: 2 388
Авторката виждам, че си от Бургас. Да те успокоя, че бургаската полиция действа. Начинът е както са ти казали по - горе. Преди година и половина на моя приятелка и откраднаха телефона. Аз доста и се смях, като каза, че е подала жалба в полицията.
Но... върнаха и го чак от Стара Загора. Доста я разкарваха, но все пак телефона пак си е при нея.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 458
Много ви благодаря момичета.Надеждата последна умира.Надявам се да си го върна и то не толкова заради материалната колкото за сантименталната му стойност.
palavata_monahinq само да те попитам мила в кое РДВР трябва да подам жалбата.Откраднаха ми го в морската градина от чантата на бебешката количка?

# 7
  • Мнения: 2 388
Много ви благодаря момичета.Надеждата последна умира.Надявам се да си го върна и то не толкова заради материалната колкото за сантименталната му стойност.
palavata_monahinq само да те попитам мила в кое РДВР трябва да подам жалбата.Откраднаха ми го в морската градина от чантата на бебешката количка?
Честно казано , в момента не мога да се сетя дали тя отиде в най - близкото районно или там, където е регистрирана, на нея и го откраднаха от кафе, около Тройката. Моя съвет е да отидеш в най - близкото, което е до теб, предполагам, че така ще ти е най- удобно и те ще те насочат какво да правиш. Simple Smile
Сега и звъня да я питам, но не вдига, ако се свържа до 10-15 мин. ще ти пиша по-подробно. Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 458
Мерси мила.На мен най-близко ми е първо районно,но адресната ми е чак в МЕДЕН РУДНИК,а и тук май имам един познат следовател ще потърся и него,но за момента съм вързана в къщи,защото дребоса спи и няма как да изляза.

# 9
  • Мнения: 2 388
Elia, подала е жалба в първо районно, обаче няма спомен дали е станало случайно, че подала точно там или защото адресната и регистрация е там.
Съжалявам, че не мога да ти помогна с повече инфо. Sad

# 10
  • Мнения: 2 388
Мерси мила.На мен най-близко ми е първо районно,но адресната ми е чак в МЕДЕН РУДНИК,а и тук май имам един познат следовател ще потърся и него,но за момента съм вързана в къщи,защото дребоса спи и няма как да изляза.
Наистина питай го, той няма начин да не знае. Simple SmileСамата аз не мога да преценя логически къде би трябвало да подадеш. Simple Smile Късмет! Hug

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз също я подадох в Първо РПУ, там ми беше най-близо. Адресната ми регистрация не е в центъра, но нямаше проблем.
Носи си копие от гаранционната карта или фактурата - там, където се вижда ИМЕЯТ. Иначе ще се наложи да ходиш 2 пъти.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
На мен ми откраднаха октомври месец телефона-нокия 7373,подадох жалба  в полицията като се свързах и с мой близък,който работи там,но .....още няма резултат,незнам дали ще има,вече го забравих Sad беше ми много мъчно и напълно те разбирам какво ти е  HugТелефона ми беше подарък от съпруга ми и беше на 2 седмици. Явно не съм го забравила,пак ми се насълзиха очите Embarassed

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 458
Момичета благодаря на всички,но всяко зло за добро.На мен днеска не ми беше ден и това си е.
Като стана малката я метнах в количката и право в районното,но по пътя тъпъта количка взе че се счупи и криво ляво стигнахме до полицията.Там ми казаха,че трябвало в някво друго районно да подам жалба,понеже зависело от района,но има и добри хора.Полицая като ме видя с дете и със счупена количка извика патрулка хората ни натовариха закараха ни в другото РПУ пуснах жалбата и после ни закарах адо вкъщи.Сега вече ми е смешно,кога ли пак ще ми се случи полицейска кола да ме разнася като такси.
Благодаря на всички

# 14
Здравейте,дами!Скоро се регистрирах във форума и реших да ви дам една информащия по повод откраднати мобилни телефони.
Какво да направите ако ви откраднат мобилния?Трябва да намерите серийния номер на телефонния апарат.За да го направиш,просто маркирай *#06#.БЕЗ ДА ИЗБИРАТЕ,и на екрана ще се появи серийния номер на на телефонния апарат.
Запишете си този номер и го пазете на сигурно място.В случай,че ви откраднат мобилния,обадете се на вашия мобилен оператор и му дайте този номер.Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно,дори и крадецът да смени СИМ-картата.
Вероятно няма да си върнете телефона,но поне ще сте сигурни,че никога няма да го използва.

Общи условия

Активация на акаунт