Недоносени деца - 9

  • 18 642
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
Да се оплача днес Здравко беше много сърдит и нервен от около 4 следобед, обикновено спи по това време, ама днес не успях да го приспа, не искаше, преследваше ме и ревеше. Опънаха ми се нервите. Зъби ли са, какво ли, ама и малко се притесних. Дадох му едни капки успокоителни за бебета, които бях му купила навремето за колики, ама малко повечко, а после и аз си пийнах малко от едни хапчета мента , глог , валерян. Много е чувствително това дете, да не би да го преуморих на разходката, понеже излязохме за около час без количка около блока, уж именно за да го уморя и да спи.  Не че ходи, ама пристъпва като го държа, или го нося.
Иначе много го е страх ако го карам да ходи като годържа за една ръка, целия се стяга и пристъпва още по- вдървено.
Вика на всички животинки бау бау, на кучетата, гълъбите, на морското ни свинче , на една плюшена кравичка и на Ласи по телевизията.

# 16
  • Мнения: 145
Да се разпиша и аз:)Искам да предупредя младите майки да наблюдават много добре децата си,как се развиват,какво могат и какво не могат да правят.На мен нямаше кой да ми каже и ето ти сега проблеми...Калина  е вече на 1г и 4м ,а още не може да ходи,да стой дълго седнала,казва само няколко думи.....Лоша работа.Насочихне се към специалисти,дано не е много късно Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 1 711
Записвам се и аз в новата темичка Simple Smile

Честита първа годинка на Влади! Да е жив и здрав и голям да порастне!

Вени Во, честито и на вас! Много се радваме за вас и чакаме скоро снимки Simple Smile

# 18
  • Мнения: 108
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЛАДИ! ДА РАСТЕ ЗДРАВО, ВЕСЕЛО, УМНО И ЖИЗНЕРАДОСТНО ДЕТЕ!



Veni Bo, страхотно е, че Ивчо се прибира у дома Hug

Flora1, и моят син на възрастта на Здравко казваше на всички животни бау-бау Wink

kamy st, дано притесненията са ти напразни Praynig Според нашия педиатър е притеснително, ако детето не е проходило до 1г6м, а това, че Калина казва само няколко думи ми се струва за нейната възраст съвсем нормално.

Viki76, как е Вики? Смъкнахте ли трайно температурата? А на какво се дължеше в крайна сметка? На мен такава температура ми звучи като гнойна ангина. Скорошно оздравяване на малкия сладур Hug

# 19
  • Мнения: 109
Щях да правя коментар за това как минава преглед при невролог, пък се отплеснах, но сега kamy_st ме подсети.
Момичета, аз не веднъж съм казвала, че моята Мария имаше неврологични проблеми. Затова когато съм давала съвет да се посети детски невролог, не съм настоявала (защото щях да изглеждам като параноичка, която вижда непременно проблеми у вашите деца). Виждам обаче, че вие взаимно се успокоявате една друга, че всяко дете е индивидуално и съответно се развива по различен начин, и което е така. Но като цяло нещата не са за подценяване. Ей такива очи  #Crazy направих, когато прочетох как минава прегледа на Жорко на GERI844 - "задава въпроси" и "оглежда го от тук и там" на мен ми звучат ужасно несериозно. Личното ми възмущение е насочено към невролога, Гери, не към теб. Наясно съм, че не сме лекари, зе да знаем дали правилно провеждат прегледите на децата ни. Но имам за пример моя близка позната, която живее в Лондон. Тамошните лекари й обяснявали, че дъщеря й била просто по-спокойно дете. Насилих я да направи преглед и в България. Пловдивски невролог установи 3-месечно изоставане в развитието. Те обаче отново подцениха проблема. На годинка и 9 месеца е детето и едва сега започва да прави плахи стъпки. Не говори, не съм го виждала усмихнато... От 5 месеца все пак провеждат рехабилитация, за което много се радвам, че им дойде акъла в главите.
Та... прегледите на Мария при невролог бяха твърде обстойни - изследваха се рефлекси, двигателни умения, спастичност ...
Момичета, наблюдавайте си децата!  Hug

Ей това може да ви е от полза

# 20
  • Варна
  • Мнения: 965
Veni_Bo, страхотна новина! Да нацелуваш Ивчо и от нас.
kamy_st, хвърли ме в размисъл относно думичките - Вики преди казваше много повече думички, отколкото сега, но пък сега след като проходи (на 1г 3м) прави толкова нови неща, че според мен е нормално.
Flora1, може да се е превъзбудило детето.
А Вики вече е с гнойни тапички по сливиците. Не ни се размина антибиотика. Дано поне спре да поддържа висока температура, че това периодично вдигане до 39.5 ни измъчи и двамата.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 965
bordima, благодаря за съпричастността.  Hug Права си за диагнозата. Много се надявах да ни се размине, но уви.. аз като малка редовно правех ангини (че и сега) и за мен 40 градуса си беше нещо нормално, но за Вики ....

# 22
  • Мнения: 216
Да, мила kamy_st, така е, и аз непрекъснато следя всичко, прочела съм какво ли не още докато беше в болница, а сега като прочетох това което писа ми хрумна да си записвам в някаква тетрадка или на компа всичко което наблюдавам. Иначе съжалявам, че не съм го правила с батковците, особено с по- малкия. Оказа се, че в тази ранна възраст има неща, които сочат към проблеми изявили се години по-късно, и много пъти съм се опитвала да си спомя разни случки, ама е трудно когато са минали вече повече от 10 години.

Малко съм скарана с писането, не обичам да пиша, ама ще пробвам.

Моля се при твоето детенце всичко да се оправи  Praynig !

# 23
  • Мнения: 108
Viki 76, жалко, че сте започнали АБ Sad Ангините се лекуват много успешно с хомеопатия това от личен опит го знам, така излекувахме дребното при това на съвсем крехка 5-месечна възраст

# 24
  • Мнения: 1 685
veni-bo днес е големият ден!!! Hug Hugрадвам се за теб много   Wink mariela gazela-първият път когато заведох Жорко при невролог наистина прегледа мина съвсем различно.изследвани разбира се бяха и двигателните умения,  рефлекси  всичко, което беше нужно го направиха.но тъй като  го водя всеки месец при специалиста наистина сега е различно -прегледа минава по-бързо и това е така защото малкият е добре/според  невролога /е да почуква го с едно чукче от тук от там после го изправя прав за да види как стои на крачетата си- newsm78общо взето мисля ,че е само това. newsm53    абе аз ли съм най-ранобудна днес?

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 08:38 от GERI844

# 25
  • Мнения: 23
Добро утро!Благодаря за коментарите относно вит.Д в предната тема и за това,че сте ме включили в списъка!Отново имам въпрос.До скоро бебо ядеше по 5 пъти на ден,но в последно времи си направи режим да яде по 4 пъти(на последната косултация бебчо беше 7.600кг и 66см).Захранен е на 4 коригирани месеца и вече хапва плодово и зеленчуково пюре.С новия му режим има 2 хранения с АМ по 200мл,1 плодово-млечно и 1 зеленчуково-млечно.Вечер яде към 21h,заспива и се буди към 8 сутринта.Въпросът ми е това количество АМ достатъчно ли му е(около 600мл. дневно) и като цято тези хранения покриват ли дневните му нужди?Надявям се да сте ме разбрали EmbarassedХубав ден и приятна разходка(май днес времето ще е хубаво)!

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей d_mode, не се тревожи нормално е бебетата след едно известно време да спрат да ядат нощем. А количеството мляко си е предостатъчно - 600мл. никак не е малко. Ние например изпиваме по около 300 за деня като имаме три немлечни хранения и две млечни. Но и аз като теб се притеснявам, че млякото ни е малко затова добавям във всяко ядене - дори понякога и в попарата по две лъжици от АМ. Hug

Момичета Вероника от вчера е с някакъв обрив на корема точно където и е памперса и се чудя с какво да я намажа, явно се претопля, уж не я обличам много newsm78. И друг пъти се получавало, но нагоре в областта на гърдичките и като я изкъпя вечер на сутринта пъпките ги няма, но тези сега си стоят и около устичката също има, а измиваме хубаво устата след като се нахраним. Мажа я с кремяа на Бюбхен ама не помага, а също и с мустела  ooooh!

# 27
  • Мнения: 23
Dundurela,на нас също са ни излизали такива пъпки.Като се появят му сменям памперса по-често и го оставям да поседи голичък за 10-15 мин. по няколко пъти на ден.По съвет на педиатъра съм мазала и с Елоком,действа много бързо.А за пъпките около устичката съм забелязала,че е от лигавенето,тъй като сега ни растат зъбки.Само да се похваля,чe преди няколко дни се обърнахме сами от гръб на корем.Желая бързо оздравяване на детенцето на Viki 76!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 711
Дундурела, както d_mode ти е казала Елокома върши много добра работа и минават много барзо. Пъпчиците около устата определено са от лиги, но такива на коремчето не сме имали. Аз си мисля дали не е от самия памперс... нещо да сте попаднали на фалшив... знам ли. Ти какви ползваш?

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ползваме на Памперс, но досега не сме имали проблеми! А това лекарство  ще го взема после от аптеката да го пробвам, а с него може ли да я мажа и около устичката? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт