От каква възраст качихте детето на "високо" легло

  • 4 392
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Сама трябва да си прецениш. Всичко е въпрос на дете или по-точно на начин на спане. Племеницата ми беше преместена на самостоятелно нормално легло на година и нещо, когато се появи брат й. Детето така и не падна нито веднъж. Дъщеря ми спеше подпряна до към шестата си година - и тя, и баща й правят по няколко оборота на леглото на нощ Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 172
Не бих го сложила на високо легло, пък било то и на 1,20 от земята. Независимо от това колко спокойно спи.  Детската при нас не е само стая за спане, а и за игра. Не искам да си представям сценария "Аз съм Супермен/Спайдърмен/Нинджа (или каквото дрго се сетите) и мога да скоча от високо." Предпочитам да не му давам такава възможност, отколкото да се чудя как да го опазя и да го дебна всеки миг, когато е уж сам в детската си.
Ако пък децата са две (гостенче, или братя/сестри), проблемът с гоненица, блъскане и бутане става още по-сериозен. Не мисля, че малките прегради ще предотвратят падане на разбесняли се деца.

# 17
  • Мнения: 111
Сама трябва да си прецениш. Всичко е въпрос на дете или по-точно на начин на спане.

И аз така мисля. За сина ми например е невъзможно не само спането на такова легло, но и наличието на подобна мебел в детската стая. Сестра му беше на 1г. и 6-7м. ,когато свалихме решетката на леглото и не е имало проблем.

# 18
  • Мнения: 9 814
Не бих го направи скоро, тъй като дъщеря ми прекалено много се върти и често пада от леглото. Ако детето ти спи спокойно може да пробваш.

# 19
  • Мнения: 1 883
На 3,6г "качих" каката на втория етаж . До сега , да чукам на дърво не е имало инциденти.

# 20
  • Мнения: 62
На 1,5 г. започна сам да проявява интерес към "голямото легло".
В момента (2.1г.) ги редува  Crazy. Оставила съм в стаята му двата кревата - понякога заспива на големия, друг път иска в бебешкото си креватче.
Падал е 2 пъти, но слагам възглавниците от дивана на земята и се приземява на мекичко  Laughing.

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На три и половина беше големият, когато му купихме такова легло. Не е падал. Досега.
Обаче бебето скочи преди няколко месеца от там.  ooooh! Баща му го сложил в "леглото на батко" за малко...  ooooh!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Мони спи на голямо легло малко преди да стане на две години, но не толкова високо. Предстои ни да направим детска стая до есента, и тогава ще я преместим на високото легло.

# 23
  • Мнения: 5
Интересува ме това легло на снимката, къде мога да си купя или поръчам същото?

# 24
  • Мнения: 1 021
Интересува ме това легло на снимката, къде мога да си купя или поръчам същото?
И мен ме интересува  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт