на ясла в нов град-помогнете ми,моля!-Бургас...

  • 1 251
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Понеже с мъжа ми решихме че ще се местим в Бургас,и имам едно питане.Как стой въпроса с яслите.Колко време предварително трябва да се запишем и има ли значение в коя ясла.Бях чула че детето тръгва на ясла по регистрация?Ако тръгнем другия месец има ли шанс малката да е ня ясла от септември при положение че не е записна все  още?И ако може някой нека ми прати ако има сайт за записване по интернет.Какво да направя направо незнам.Още съм в майчинство,но ако тя не тръгне на ясла означава че или не трябва да се местим,или аз да не работя?Много ми е трудно,моля ако някой може да ми помогне с информация. newsm78Благодаря пресварително!

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 21:40 от paneva_82

# 1
  • Мнения: 27
  bouquet здравей тук в форума има много компетентни мами които ще ти обеснят всичко ама аз до колкото знам че тази работа с интернет записването за ясла и одз е само за София,в Бургас едва ли ще имаш такива проблеми записванията навсякъде стават до края на май месец,след това излиза класиране и живот и здраве на есен с песен...................и така

# 2
  • Мнения: 780
Здравей!Записването не е по интернет.Аз записах дъщеря ми на 2 януари и ми казаха,че ще я приемат евентуално през септември.Не съм чувала за тръгване на ясла по регистрация/ако смисълът е, яслата да е в района в който живее/.Дано  се включат други майки с повече информация.Ако искаш,мога да ти дам телефона на яслата.Предполагам, ще отговорят на въпросите ти.

# 3
  • Мнения: 1 820
Здравей!Записването не е по интернет.Аз записах дъщеря ми на 2 януари и ми казаха,че ще я приемат евентуално през септември.Не съм чувала за тръгване на ясла по регистрация/ако смисълът е, яслата да е в района в който живее/.Дано  се включат други майки с повече информация.Ако искаш,мога да ти дам телефона на яслата.Предполагам, ще отговорят на въпросите ти.
twix благодаря ти!Да ако не те затруднявам даи ми тел.Нямам си и идея за яслите в Бургас,а и нямам претенции в коя ще е.Така че дай ми тел и ако можеш напиши ми кой да тарся.Поне сега имам някъква надежда  Sad

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Няма райониране в Бургас,защото при нас е точно такъв случая.Аз също мога да ти пратя телефон на яслата в Лазур.

# 5
  • Мнения: 1 820
margo71 прати ми и ти тел.да,моля те!Поне това че няма райониране е добре.Ами то тогава имали проблем да я запиша на няколко места и кадето стане там.Понеже аз претенции каде ще е нямам.А изобщо незам там как стой въпроса с коя по добра ясла.Ще се обадя по тел и ще обясня ситуацията и ако може към септември,октомври да я приемат.Надявам се поне,защото ако не стане няма да можем да трагнем,а тука вече не е за стояне но това е друга тема SadТолкова ми е притеснено направо ми се плаче Cry

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Пратих ти го.Може да запишеш детето на няколко места и където стане.

# 7
  • Мнения: 1 820
Така и ще направя щом може.Ще обиколя на место ако трябва.Само да намеря кординати и на др ясли и трагвам.... Wink

# 8
  • Мнения: 780
Здравей!Пратих ти тел. на ясла 1.Имам тел. на другата ясла в центъра, ще потърся и ще пиша.Успех!



Пратих ти телефона на ясла 3.От услуги-тел.11800 можеш да потърсиш телефоните и на другите ясли в Бургас.Не зная дали можеш да запишеш детето по телефон, но ако да, искай входящ номер/номера под който е записано детето/.Така ще си пазиш ред и като се преместите си подаваш молбата.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 15:45 от twix

# 9
  • Мнения: 1 820
Значи вече имам тел.на яслата в Лазур,ясла №1 и ясла № 3  ще званна на  услуги за телефоните и на други,но мисля че наи-добре е да ида не место.Едно е по тел.друго е очи в очи.Мерси,мили мами за помоща!Като доида в Бургас ще ви събера и ще черпя beer

# 10
# 11
  • Мнения: 2 479
Пробвай се на няколко места, но вземи предвид и това къде ще живеете. Да не стане после - на ясла в "Лазур", а на квартира в "Меден рудник", примерно Simple Smile. Доколкото съм запозната, в ЦГЧ и особено в "Меден рудник" записването е голям проблем, в "Лазур" е по - лесно. Телефони и от справки и от нет-а можеш да намериш.

# 12
  • Мнения: 863
В "Славейков " е голям проблемът  с тези ясли, за да имаш шанс някъде трябва да подадеш молба една година по-рано,в ОДЗ" Райна Княгиня"зад 55 блок в Славейков от октомври месец има яслена група, там може да имате по-голям шанс,защото все още малко родители я знаят,съвсем нова е групата,преди там беше само детска градина.Успех ти пожелавам в търсенето на ясла,защото знам как е,миналата година през лятото минах по същия път  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 820
Ще пробвам в тази новата първо щом така стоят нещата Winkнамерих тел на всички ясли почти.Дано да стане нещо!Не тази,другата седмица ще идем направо на место.За меден пудник незнаех че е трудно цъц записването,даже мислех че е обратното.Чувала съм че кварталът е отделен и не е мн хубав?Вярно ли е?Или ми е погрещен източника.А виждам че там кваририте са по евтини... newsm78Мерси на висчки!  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 479
Кварталът наистина е по - отдалечен от центъра на града и от останалите квартали и навремето, когато са го строили е бил заселен с доста ромско население...Това е причината цените там да са по-ниски, но ниските цени пък са най-достъпни за младите семейства с дечица. В крайна сметка М.рудник към момента май се оказва кварталът с най-много млади хора, бебета и малки деца...а има мисля само 2 ясли Sick,борбата за места е безмилостна....детските градини са повече.

Общи условия

Активация на акаунт