С какви храни да се храня през първия месец...

  • 1 907
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
искам да попитам някой ако може да ми каже с какви храни е най-добре за бебчето да се храня.

# 1
  • Мнения: 645
Според мен - хапвай всичко каквото ти се хапва. В умерени количества, разбира се. Аз ядях много портокали, но когато се похвалих за това на моята лекарка - тя ме скастри, като каза, че портокалите били алергени и да спра веднага....Не спрях, само ограничих количеството... Embarassed Яж повечко плодове...  bouquet

# 2
  • Мнения: 200
стига да не ти прилошава от някои храни хапвай си от всичко!
Чувала съм че пастет не е добре, ама аз унищожавах по 3-4 филии на ден, защото от началото само от него не ми се гадеше Simple Smile
Избягвай меките сирена и непастьоризирано мляко. Абе всичко което няма обработка, като полусорово месо, недоварени яйца и тн.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Яж всичко, което ти е вкусно.
Леко бременеене.
 Hug

# 4
  • Мнения: X
Винаги съм яла това, което ми се яде. И с първата и с втората бременност и мога да ти кажа, че самото бебе си го "иска". Вкусовете ми се промениха и през двете, за съжаление първата отключи любовта към сладкото и вече няма заключване, а преди това не обичах никакви сладки работи. smile3515

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Яж си каквото ти се яде и не ти става лошо от него.Предполагам,вземаш фолиева киселина.Това е най-важната хранителна добавка в ранния период на бремеността.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не яж меки сирена, пастет и майонеза.Месото също трябва да е добре варено, или изпечено.Останалото е каквото ти душа иска.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
яж повече плодове и зеленчуци.

# 8
  • Мнения: 2 660
Не разбрах бременна ли си или кърмиш?

Ако си бременна, ето ти извадка от моя списък, който се старая да си го спазвам:

- не яж:
1.   Едри риби – акула, есетра, риба тон, риба меч, миди, пушена риба – съдържат живак и др. мърсотии.
2.   Сурови и полусурови меса – вс.салами! пушени меса! – заради отравяния и трихинилоза.
3.   Мухлясалите сирена и вс. ,които се приготвят от непастьоризирано мляко. – Бри, камамбер...
4.   Билки – мащерка, алое, подбел, дива или градинска теменуга, сладник, индийско орехче, див джоджен, американско лаврово дърво и вратига – опастност от контракции
5.   черен дроб или продукти, в които има черен дроб (пастет) – вит А уврежда плода!
6.   Рибено масло – не знам защо
7.   Ананаси – контракции
8.   Аспирин – не помня защо, но било забранено!

- внимавай с: суровите яйца - майонези, кремчета, еклери, сладоледи ...

- яж: салати, плодове, ядки, пълнозърнести храни. Моята гинеколожка ми казваше да наблягам на месо и млечни продукти в началото, защото на бебето му трябвали мн.белтъчини. В този съвет не съм се всушвала, но ти го предавам.

# 9
  • Мнения: 7 201
Не яж меки сирена, пастет и майонеза.Месото също трябва да е добре варено, или изпечено.Останалото е каквото ти душа иска.
PeaceОсобено майонезата--през цялата бременност не я вкусих! Naughty

Предполагам,вземаш фолиева киселина.Това е най-важната хранителна добавка в ранния период на бремеността.
Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
Ядях каквото ми се ядеше, без да се ограничавам. Все пак храната не достига до бебето в непреработен вид.
Докато кърмех само избягвах силни подправки и люто.

# 11
  • Мнения: 30
хапваи каквото ти се яде избягваи  чесана и бирата от нея кърмата става горчива

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Хапвай каквото ти се иска, но в умерени количества. Важно е храната да е добре сготвена, в смисъл да няма недоизпечено или недосварено.
Лека бременност!

# 13
  • Мнения: 192
И с двете бремености си хапвах каквото ми се ядеше без да се ограничавам(в смисъл вид храна).
По време на кърмене избягвах само храните,които е възможно да предизвикат колики-пресен лук,пресен чесън,цитрусовите плодове и сокове,ограничавах шоколада.

# 14
  • Мнения: 1 049
Аз внимавах много какво ям през бременността, може би защото имах доста проблеми и преди това имах една неуспешна бременност. Сигурно сьм била прекалено предпазлива, но така се чувствах по-спокойна... Ето списька на моя гинеколог в Германия, който ми следеше бременността, относно това какво НЕ е хубаво да се яде:

1. Сурова риба (например в суши)
2. Недопечено или недопьржено месо (заради токсоплазмоза)
3. Салами, шунка, пушено месо, пастет и др. които са сьс сурово месо
4. Рохки яйца (или сурови яйца в сладкиши и торти)
5. Дроб заради прекаленото сьдьржание на вит. А, което в пьрвите месеци при оформянето на ембриона в големи количества може да навреди
6. Непастьоризирано мляко (ако е домашно, готовите обикновено стават)
7. Някои сирена - Камамбер, Ромадур, Рокфорт, Рикота. За бьлгарско краве или овче сирене няма проблем.
8. Миди
9. Люти храни и някои подправки като канела, карамфил, ингвер, кардамом могат да предизвикат контракции в напреднала бременност. Разбира се не при всички жени, но понеже не се знае кой как реагира ми беше препорьчал да ги избягвам.

Иначе всичко друго каквото ти се яде можеш да си хапваш. Желателно е всеки ден да изпиваш една чаша прясно мляко и да изяждаш една бучка изкиснато сирене. Така бебчето няма да си набавя за твоя сметка необходимия му калций през бременността.

Лека и успешна бременност от мен!  Hug

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 14:57 от Ciao_bella

Общи условия

Активация на акаунт