Сития на гладния не вярва

  • 5 822
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Затова в една тема за наемателите писах, че добрите наематели не са за изпускане и по-добре наемът да не се вдига по-дълго време, но хазяите да знаят, че къщата им ще се пази, сметките ще се плащат навреме и комшиите няма да се оплакват. Няма никаква полза от лошите отношения и алчността на дребно.
Извинете за отклонението.

# 31
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хазаите ми са пенсионери и наема го пращат на дъщеря си в София ,която живее там в собствено жилище и е доста добре осигурена.Ако знаех ,че с този наем покриват спешни разходи нямаше да се оплаквам.
Те не са длъжни да ти казват какви разходи имат......,както не е твоя работа къде им отиват парите......След като са дали апартамента под наем ,имат причини-не всеки би дал собствено жилище да се ползва от чужди хора.Неприятно е ,но това е положението ,когато си под наем...........,пак проявяват разбиране хората......

# 32
  • Мнения: 14 654
Акак ще коментираш факта,че преди 3 години нашите "коректни наематели, младо семейство с малко детенце", които сме чакали и по 3 месеца с наема, се изнесоха, като невидимки, оставяйки 1360лв за парно, 2 неплатени сметки към БТК и една към НЕК? За мизерията няма да говоря, имайки предвид,че наново правихме ремонт,и то ремонт, не просто освежаване, въпреки,че апартамента се водеше Лукс?
Вие сте си виновни в случая, щом не сте изисквали всеки месец да ви се представят касовите бележки за платени сметки. Обикновено се оставя сума в размер на един месечен наем, който се връща на наемателите при изнасянето им ако всичко друго е било коректно. Нямаш основание да се оплакваш, точно както и авторката на темата  Peace

# 33
  • Мнения: 945
Много хубава поговорка... и важи на 100% zа теб.
Много вече ти писаха, че той просто е констатирал факт. Да не би да очакваш следващия път да ти поблагодари, че си zакъсняла само 5 дена? А какво прави с парите си не е твоя работа, още по малко да определяш той кога точно има нужда от тях и до колко дъщеря му е уредена. Ти живееш в чужда квартира и си длъжна да си плащаш редовно наема. Когато zакъсняваш с него си длъжна да предупредиш, а ако той се съгласи да чака, zначи е раzбран човек.

А я сега си предстви, че дъщеря му е трябвало примерно да си купи поредната доzа лекарства примерно zа инвитро процедура, а благодарение на теб е пропуснала подходящия момент zа zапочването и. Фантаzия е това моето, ама на съседа кокошката все пуйка се вижда, така и с тебе, хаzяина и дъщеря му били уредени...

Уф, не трябваше да влиzам в таzи тема, поядосах сега...

# 34
  • Мнения: 24 467
Представи си го иначе - работиш и уговореният срок за изплащане на заплата е денят "Х", ти си си направила сметките, е да, ама на деня "Х" парички не получаваш... Няма да ти стане приятно и със сигурност ще констатираш забавянето. Не е до сития и гладния в случая, а до уговорен срок.

Псолютно тъй!
Няма значение какво правят с парите- те им се дължат на определеното число. Няма значение колко имат. Ако щат и през балкона могат да ги изхвърлят.
Винаги съм приемала нещата така. По- лесно е, да знаеш, за теб е по- лесно когато разбереш, че при задължение най- доброто е своевременното и качествено изпълнение. При неизпълнение или забава виноватият е ясен.
Живяла съм достатъчно под наем. При това с бебе. Не съм от "неразбиращите".
Не е случайно прилагане все по- често и у нас на правилата, важащи за наемните отношения в чужбина- предплатен наем, понякога- няколко такива.

# 35
  • Мнения: 2 723
Вие сте си виновни в случая, щом не сте изисквали всеки месец да ви се представят касовите бележки за платени сметки. Обикновено се оставя сума в размер на един месечен наем, който се връща на наемателите при изнасянето им ако всичко друго е било коректно. Нямаш основание да се оплакваш, точно както и авторката на темата  Peace

Сигурно се шегуваш hahaha
Жената дава апартамента на ХОРА.
Тя не е виновна, за това, че другите са вандали и крадци.

А и едномесечния наем едва ли покрива всички разходи, които са си спестили.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А и едномесечния наем едва ли покрива всички разходи, които са си спестили.
Практиката е едномесечен наем+касови бележки за платените сметки всеки месец. Наемодател, който не изисква всичко това може да си навлече големи неприятности.

# 37
  • Мнения: 2 723
Практиката е едномесечен наем+касови бележки за платените сметки всеки месец. Наемодател, който не изисква всичко това може да си навлече големи неприятности.

Къде го има това изискване?
Моята наемателка си плаща парното наведнъж. Или само защото живее под наем няма право на тази екстра  Shocked

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
За какво са им касовите бележки? Те така или иначе могат винаги, когато пожелаят да провелят дали сметките са платени. А наематерите така или иначе трябва да ги събират. Депозитът от един месечен наем е задължителен на днешно време.

Никси,
точно с парното най-гадно можеш да изгориш, ако го плаща през по-голям период. По-добре да си го плаща всеки месец.

# 39
  • Мнения: 2 723
Никси,
точно с парното най-гадно можеш да изгориш, ако го плаща през по-голям период. По-добре да си го плаща всеки месец.

Абе няма как да изгоря, защото се познаваме.
По-скоро принципен ми беше въпросът.

А и как така бягат тия хора бе? Нямате ли договор с данни от лична карта?


# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Практиката е едномесечен наем+касови бележки за платените сметки всеки месец. Наемодател, който не изисква всичко това може да си навлече големи неприятности.

Къде го има това изискване?
Моята наемателка си плаща парното наведнъж. Или само защото живее под наем няма право на тази екстра  Shocked
Не съм казала, че е изискване.
Отношенията ти с твоята наемателка са си твоя работа.

# 41
  • Мнения: 2 723
Отношенията ти с твоята наемателка са си твоя работа.

Чакай сега, мислех, че мога да задам въпрос без да ме нападат.
Извинявай, че те занимавам с моите работи  Stop

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отношенията ти с твоята наемателка са си твоя работа.

Чакай сега, мислех, че мога да задам въпрос без да ме нападат.
Извинявай, че те занимавам с моите работи  Stop
Не те нападам ooooh!
Какво общо има какви са твоите взаимоотношения с наемателката ти? Ти ако искаш можеш да я пуснеш без пари, можеш да я оставиш да не си плаща сметките или да й ги плащаш ти. Сега схващаш ли?

# 43
  • Мнения: 14 654
Чакай сега, мислех, че мога да задам въпрос без да ме нападат.
Явно имаш голямо доверие на наемателката си, защото сте познати, но ако не бяхте, щеше бързо бързо да се сетиш, че ежемесечното плащане на всички сметки е важно за твоето спокойствие.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А и как така бягат тия хора бе? Нямате ли договор с данни от лична карта?
Имах договор. Личната карта се оказа фалшива. Изнесоха ми мебелите, оставиха си сметките.

Общи условия

Активация на акаунт