Отговори
# 15
  • Мнения: 4 588
и аз не мога да намеря логично обяснение на това потене
аз до него спя с 3 одела зимата и ми е студено , той с едно и му е потно челото newsm78

# 16
  • Мнения: 982
Като ходи по чорапки вкъщи не се изпотяват, но пък стават ледено студени.  Tired Освен това сме на ламинат и страшно се пързаля по чорапи.

Също сме с ламинат, а чорапките са по-дебели, с лапички.Не се пързаля.

# 17
  • Мнения: 25 599
Моят син също много се поти (ами логично е, не съм го солила като бебе...  Mr. Green). Когато беше малък също много се притеснявах от това, в течение на годините свикнах. Като казвам пот, нямам предвид само мокър гръб, а мокра глава, по която се стичат струйки пот, все едно излиза от банята...  Crazy Не само аз, учителите му също бяха много притеснени за него, такава гледка е рядкост, особено като се има предвид, че не е особено буйно дете, даже бих казала, че е от по-кротките по принцип. Винаги е бил облечен с няколко ката дрехи по-малко от другите деца. Докато те са били с дебели блузи и елечета или жилетки, моят е бил по тениска...
Не съм се вживявала чак толкова, обаче. Не съм го будила нощем да го преобличам, не съм го разсъбличала и в градините, в които е ходил. Зимно време гледах да не излиза без шапка (боже, как не хвана менингит това дете, още не мога да проумея?), с топло яке (нищо, че отдолу блузката му е прогизнала от пот).
И все още е такъв - при минусови температури редовно се прибира с разкопчано яке (може и без), без шапка и ръкавици, вкъщи седи бос и по тениска (а аз съм с топли чорапи и ватирано елече над дебелата блуза)... Слаб е, не е да каже човек, че има мазнинки да му топлят.  Thinking
Свикнах и го приех. Да ми е жив и здрав, боледува все по-рядко (последно беше болен от варицела по-миналата година), явно организмът му е такъв и ... колкото по-рано родителят приеме тази индивидуалност, толкова май е по-добре.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 124
И моята щерка (1г6мес) се поти много - като бебе лекарката каза, че е начална форма на рахит и назначи повишена доза Вигантол за месец, но потенето си остана, предимно крачетата и главичката. Лятно време, където легне става мокро.
За потенето на крачетата ни бяха изписали хомеопатичното Calcarea carbonica 9CH - сутрин 5 гранулки, разтворени в 1 ч.л. вода (при по-големи деца се дават да се смучат) 30 мин преди или след храна. - Нямаше кой знае какъв ефект, защото тя беше на 8-9 месеца и трудно го пиеше всеки ден, а за да има резултат, трябва да е редовно.
За крачетата, това, което помага е да се натрият с бебешка пудра - само дето всичко наоколо също става в пудра.
Иначе естествено,че си е физиологична особеност, аз не я преобличам, но зимата е облечена така както другите деца през април, май - много ме е яд на разни баби като почнат да правят коментари, че детето ми ще се разболее, защото не е облечено, всеки си знае детето - тя миналата зима два пъти направи топлинен обрив и аз от това се притеснявам, досега не е боледувала.

# 19
  • Мнения: 929
Със същия проблем сме, но аз си го обеснявам с това ,че прилича на мъжа ми - той също се поти. Като я слагам да спи дори и да не е завита много  пак се изпотява затова ката стане и слагам кърпичка на вратлета и и подсушавам косата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И дъщеря ми много се поти и като спи и като играе. Но си го приех като даденост. Ходя си навсякъде с резервни дрехи и това е.

# 21
  • Мнения: 7 201
Със същия проблем сме, но аз си го обяснявам с това ,че прилича на мъжа ми - той също се поти.
PeaceВсяка вечер задължително го преобличам-поне веднъж! Mr. Green

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И моето дете се поти често.
Понякога след тичане у дома, чак косата му се къдри от влагата.
Леко облечен е, а нощем се буди с влажно вратле и гръбче. Вече почти не отоплявам стаята му. Температурата е доста ниска, но така му е добре.

# 23
  • Мнения: 1 494
Дори бях пускала такава тема преди година. Същата картинка. Всяка нощ се преобличаме по два пъти. На моменти и аз се притеснявам чак. А не топло- спим на 18-19 градуса. Махнах му юрганчето и сега е  с одеало. И пак. Моя мъж има такава "способност". Чак на струйки тече потта и все му е топло. Хубаво щеше и аз да съм така, че да пестим от парно, ама... Rolling Eyes
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт