ФЕВРУАРСКОТО човече пълни памперсите вече!

  • 19 646
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
 Здравейте,
Два дена бях без нет и бях като болна. Денил да ние сме при Паскова. И вие ли?
За пъпчиците Давид има много особено на едната буза, на другата почти няма и да ви призная си мисля някой на погачата , която правихме в неделя да не се е изкушил да го гали с мръсни ръце или да го целува по бузката. Ако е това е направо садизъм при положение, че аз самата НИКОГА не си позволявам да го целувам по бузката. Толкова нежна кожа имат малките човечета, че ми е жал и го целувам по крачетата най-вече като е голичък.
Момичета ние сме наддали 480 гр за 14 дни, дали е добре, че онзи ден лекарката беше много заета и не я питах.

# 46
  • Мнения: 15
Здравейте!
Аз се включвам само за малко да кажа , че и ние имаме пъпчици по лицето ушите и гушата.Вчера я водих на лекар и ни казаха, че било бебешко акне.И да кажа, че не използвам олиото на Бюбхен, но пак си имаме пъпчици, така че споко.
Честита месечинка на всички бебчета!
Хубав ден и нека бебчетата ни са по-спокойни и без колики!

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
Не успях да се разпиша в първата тема от "Родени през 2008" и затова бързам да се включа тук.
Ние растем, вече сме 4.700кг. Тук не измерват дължината, а само кг. И моето бебче яде и повръща, не може лесно да орига и от това много се изнервя. Другата седмица и двамата сме на контролен преглед при GP-то, а по-следващата ще ни сложат и първата ваксина Sad
Nadenceto4, и аз имам същият проблем, но не с единият, а двата крака. По време на бременността нямах никакви проблеми, също и непосредствено след раждането. Всичко започна 2 седмици след това, та вече 5-та седмица се влача. Ходя на физиотерапия, масажи, и аз нося специален колан-никакво облекчение. Така, че ако откриеш нещо, което ти помага, моля сподели. За съжаление, моята майка беше тук един месец и вече си замина, така, че се справям някакси (трудно) сама.
Започнах да давам вит. Д по своя инициатива, тук не се дава. Все пак, ще се консултирам с GP-то другата седмица. Кърменето върви успешно, благодарение на постовете на Мери (благодаря ти!).
Е,това е от мен за сега, че поста стана май доста дълъг.
Поздрави и целувки на малките създания Hug

Да ти кажа имам подобрение от иглотерапията на която ходя сега,но ми биха и една противовъзпалителна инжекция(с която не може да се кърми 48 часа) но има много голям ефект от нея.Голямо облекчение имам от нея и то се усеща на 2рия ден.
  Уж ходя при многооо добра докторка,има много голям наплив за нея и да ти кажа едвам се уредих да ме вземе( с познат нали се сещаш) може и да успее да ми помогне жената.По принцип нямам нищо общо от това което бях преди процедурите  Praynig
Лошото е 4е се 4увствам на моменти зле-по точно ту добре,ту зле но то това си е от лечението...смисъл подобрението става бавно,а не отведнъж поне така разбрах аз! Спирам,че май прекалено изчерпателна бях.

4ао от мен,целувки на всички  Hug

# 48
  • Мнения: 3
Ей момичета какви са тези лохии,за които говорите почти всички???? И не можете заради тях да правите секс-поне така разбрах аз  newsm78  newsm78  newsm78
Леле много съм неграмотна май след като незнам какво е това,малко ме е срам,но по добре да питам  Embarassed

# 49
  • Мнения: 88
Привет милички, аз скоро май не съм се включвала.
Цитирам едното майче /забравих кое беше Embarassed/
"П>С> Днес разбрах че момичето което ме замести в службата също е бременна    Явно стола ми е заразен"
Когато започнах работа бях по заместване на едно момиче излязло в майчинство. Тя трябваше да се върне на работа точно когато аз щях да излизам в болнични. Интересното е обаче, че тя роди второто си дете точно тогава. С колегите също се шегуваме, че това място е опасно и да не сяда никое момиче за да не зачене hahaha hahaha
Мери аз също мажех цялото телце с олиото, от една седмица почнах да мажа с мас тялото, а с олиото личицето. Сега си имаме пъпчици от два-три дни по личицето и едното ушенце.
Като чета днес си мисля дали е от олиото или и от целувки и щипкане/колкото и малко да се те/.
Относно болничните- Аз имам ПИК код и си проверявам всеки месец.
На мен са ми изплатили първите 45 болнични, но интересното е че в справката излизат 31 дни. Там пише 14 дни за Януари и 17 дни за Февруари, а болничния беше от 12,01,2008 до 26,02,2008.  newsm78 Или аз нещо не мога да разбера, или има грешка.
И още нещо исках да кажа, но забравих.
Това с изтичането на мозъка с кърмата си мисля, че е вярно.
п.с. Когато ми се наложи да изляза и да оставя малката на бабата изцеждам от една гърда /която е на ред за следващото хранене/ 50-60мл. Дали е достатъчно за да се нахрани детето. Направи ми впечатление, че когато изяде това количество /за отрицателно време/ пак е много гладна. Дали не може да осъзнае, че вече и е пълно коремчето? newsm78 При нормалното ни хранене яде около 15-20мин. Или може би това количество е много малко? newsm78

# 50
  • Мнения: 70
Мами, да ви питам от кога започват бебоците да се усмихват осъзнато? Мисля, че мойта бебка вече ми се усмихва, но по различен начин, не както в началото. Смеят се даже очичките й. Четох някъде, че именно по това се различавали неосъзната мимечска гримамаса в началото и истинската осъзната усмивка-грейва сякаш цялото личице...
И друго-възможно ли е вече да плачем със сълзички, щото вечер като плачка й се зачервяват очичките и са влажни? Изглеждат тоооооооолкова тъжни, че ми се доплаква и на мен... Sad
Бяхте зачекнали темата за майките-аз като че ли започнах да чувствам моята по-близка. Като станах мама и аз, ми се изясниха доста неща, които ми е говорила навремето...
Виж за свекървите мога да говоря да безкрай...Там вече спокойно и без срам слагам иконка #2gunfire
Ааааа, и друго се сетих-как влияе слънчогледа на кърмата...Дали аз съм си внушила, на май има положителен ефект newsm78

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 259
Мили майчета, моля ви за спешна помощ с мнение, по-специално софианки!
Приятелката ми, която е бременна и е с термин другата седмица е просто изпаднала в паника днес, след прегледа с гинеколога й. Много се извинявам, че не е по темите ни вече, но просто трепереше по телефона, обещах и да се допитам до вас. Цялата й бременост е следил д-р Манчев, от Майчин дом. Тя е разчитала на него през цялото време. До днес. Първо, след като и е направил прегледа за разкритие, който всички знаем е доста неприятен, и тя се оплакала от болката, той й заявил, че за къде, разбираш ли е тръгнала изобщо да ражда нормално като се плаши толкова лесно. После, след като са заговорили за пари се оказва, че той ще си и вземе 600 лв, но ако тя заражда посред нощ, да не разчита, че той ще си развали рахатлъка, имал си принципи Shocked.След като анализирахме ситуацията, решихме, че той просто си я навива на секцио, въпреки, че тя си искаше нормално раждане, няма медицински показания за секцио, не е страхлива и не е лигла. Този доктор просто иска да си вземе повечко парички, и да си се наспи едновременно. Добре поне, че й е казал,че главичката на бебето е високо и няма разкритие, тоест има известно време за реакция. Моля ви, дайте съвет! Направо я усещам, че клони към секцио, само да заложи на сигурно.

# 52
  • Мнения: 70
Извинявам се, пак съм аз...
Само за да ви разведря , искам да ви кажа един виц, който току-що чух и паднах от смях...
Нали знаете че малките бебета , като спят или приплакват, или се усмихват на сън. Та  като приплаквали, дявола им се явявал в съня и им казвал, че ще им вземе майката, а като се усмихвали, дявола се явявал в съня им и им казвал, че ще им вземе таткото. А бебето му казвало "Да бе, ще го вземеш, ако го знаеш кой е!"Joy

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 18:56 от yzida

# 53
  • София
  • Мнения: 717
Да се включа и аз за пъпчиците, имаме и ние, по личицето. Не смятам, че е от олиото на Бюбхен, просто си е в реда на нещата.
Наденцето, лохии са кървави секрети, които изтичат селд като се роди бебето. Имат особен червен цвят и са сладникави на мирис. Ти не си ли имала? newsm78
Виви, освен да отиде без уговорка да ражда, не знам какво да напиша. Може би е твърде късно за избор на нов лекар, но в никой случай при този...... #2gunfire Аз съм от тези, дето вярват в доброто и мисля, че няма да сбърка, ако отиде без уговорка. Каквото и да решите, успех, късмет и много кураж на твоята дружка!

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 18:54 от GoldenEyeful

# 54
  • София
  • Мнения: 76
На мен са ми изплатили първите 45 болнични, но интересното е че в справката излизат 31 дни. Там пише 14 дни за Януари и 17 дни за Февруари, а болничния беше от 12,01,2008 до 26,02,2008.  newsm78 Или аз нещо не мога да разбера, или има грешка.
За месец януари са 14 дни , защото от 12.01.2008 до 31.01.2008 са точно 14 работни дни  , 17 са работните дни през февруари за периода на  болничния. С две думи ти си болна само през работните дни  Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 747
Мами, да ви питам от кога започват бебоците да се усмихват осъзнато? Мисля, че мойта бебка вече ми се усмихва, но по различен начин, не както в началото. Смеят се даже очичките й. Четох някъде, че именно по това се различавали неосъзната мимечска гримамаса в началото и истинската осъзната усмивка-грейва сякаш цялото личице...

Камен се усмихва така съвсем осъзнато от два-три дни- когато му заговоря и разтяга устните, дето казваш и очичките грейват Grinning

Виви, аз само мога да споделя, че съм изключително доволна от лекарите от Света София(бившата Тина Киркова). И първия и втория път раждах там, без уговорки, който е на смяна. Втория път се наложи да платим за екип( 500лв), но за да може да влезе таткото да присъства. Но екипа го избрахме един час преди да родя- никого не познавахме- нито лекаря , нито акушерките, случи се екипът на завеждащата отделението- изключително доволна съм от отношението им към мен и към самото раждане. Ако твоята приятелка не държи да ражда точно при този доктор, за тези пари ще си плати за екип, който ще дойде и ще я изчака да роди нормално по което и да е време(ако държи да е с предварителна уговорка де, за да е спокойна).

# 56
  • Мнения: 3
Да се включа и аз за пъпчиците, имаме и ние, по личицето. Не смятам, че е от олиото на Бюбхен, просто си е в реда на нещата.
Наденцето, лохии са кървави секрети, които изтичат селд като се роди бебето. Имат особен червен цвят и са сладникави на мирис. Ти не си ли имала? newsm78
Виви, освен да отиде без уговорка да ражда, не знам какво да напиша. Може би е твърде късно за избор на нов лекар, но в никой случай при този...... #2gunfire Аз съм от тези, дето вярват в доброто и мисля, че няма да сбърка, ако отиде без уговорка. Каквото и да решите, успех, късмет и много кураж на твоята дружка!


Да имала съм,но незнаех 4е се нарича така.Мислех ,че е нещо друго и особено  newsm78  #Crazy И даже се стреснах малко,защото незнаех че пречи на секса по принцип.Но вече разбрах,че е зареди това че трябва да се пазя от инфекции.
То секса при мен все още е мираж,но питам за да знам да не направя някоя беля  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Ние сме добре. Маги дебелее, колко е станала ще разбера утре. Мисля да я водя на консултация утре и да й сложат ваксината.Блажко нещо има разстройство и започва да покашля и е при свекърва ми докато сложим ваксината.
За пъпчиците - Блажко имаше, но Маги няма, няма нито люспички по главата, нито й се белят ръчичките и крачетата. Мажа я навсякъде (без лицето) с преварен зехтин.
Лохии вече нямам, още не сме се погушкали с татито, че все не намираме време. Иначе след раждането на Благун сексът стана още по-хубав, дано и сега да е така.
Виви, приятелката ти е избрала най-неподходящият лекар за нормално раждане. Манчев се занимава само с планово секцио и си изключва телефона вечер. И не съм чула за родилка, която да не е ужасена след туширане от него, на мен на косъм ми се размина преди година и половина това удоволствие просто защото Нина ме скри Wink. За нормално раждане са добри много други лекари, но не и той! Мисля, че няма да има проблем да се уговори с друг лекар, не е късно. Може да отиде и без уговорка, ако все пак държи на избор на екип може да го направи на място и да си избере от лекарите, които са на смяна. По принцип в МД са фенове на естественото раждане и, ако може, ще я изродят по този начин. Между другото лошо отношение съм срещала само от д-р Борисов, хем никой и при двете ми раждания не е знаел, че съм нечие протеже, лекари, акушерки и санитарки бяха много внимателни, но и аз не съм прекалявала с изисквания и глезотии.

# 58
  • Мнения: 552
Здравейтеее и от мен Hug
Вчера бяхме на консултация-Боби е пораснал с 1100гр и 3см за втория месец и вече е 5000гр и 57см-не си личи че вече е раждан по-рано Crazy Само на кърма е и това мен много ме радва-огромни благодарности на Мери и момичетата от Кърмаческия Hug
Само че ни почнаха страшнииииии колики-нищо не помага-скъсва се да реве и което е по-лошо не иска да суче...цока по 2-3 минутки  ипочва кански рев CryМъчно ми е много зо мъника Sad
Честито на всички за първите месечинки на бебоците!!!
лохиите-на мен ми спряха на около 30-я ден и на 40-я ми дойде менструацията Rolling Eyes
Парички ми преведоха още края на февруари,незнам за колко време са,но ми се струват повечко за 1 месец,т.че ще си взема код от НОИ PeaceМислите ли ,че това с плоския данък има няква роля?
изидка-моя синковец такива сълзички пуска от около 1 месец CryГолям е актьор Mr. GreenМилото явно много се измъчва Wink
Момичта не съм Ви чела много много тия дни и тва мога да кажа Аз за нас и всичко което ни вънува всички Peace
Гушки и цунки на всички Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!Да ви се оплача бебка последно време  повръща още повече!Днес между 16 и 18 часа повърна 5,6 пъти и страшно се притесних.Тя по принцип си повръща ама сега съвсем.Педито вика прехранваш я #Crazy прескочи едно хранене.Е да де ама вечерта като яде пак повърна.Моля дайте ми  съвет. PraynigМери къде си , можеш ли да ми помогнеш  с твоите компетентни препоръки?

Общи условия

Активация на акаунт