Висока температура и хомеопатия

  • 16 650
  • 23
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Имаме 39,5 Т и силно зачервено  гърло. Ходихме при хомеопат и ни направи какпки. Изкушавам се да и дам стандартните медикаменти за сваляне на тази гадост.  Страшно се тревожа. Да се надавяам ли, че тези какпки ще помогнат?

# 1
  • Мнения: 179
Миличка, ние сме така от 4 дена вече!  ooooh! Нищо не я сваля тази висока температура!!! В неделя с Панадол свалихме Т от 39,7 на 39,4! И ние се лекуваме само с хомеопатия, но и аз започнах вече да се притеснявам и тайно да си мисля дали не трябва да прибегнем до антибиотика (който не сме приемали от близо 2 години и половина вече!)!

И аз ще следя темата - дано някой успее да внесе малко разяснения относно този гаден вирус!  Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 478
И ние изкарахме януари месец този грип.Не искам да ви отчайвам но 5-6 дена бяхме с 39до 40 гр.температура и после още няколко дни с 37-38гр.Много бавно минава.Освен хомеопатичните,може да давате и Панадол за температурата или в краен случай и свещичка.Бързо оздравяване ви желая!

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имаме 39,5 Т и силно зачервено  гърло. Ходихме при хомеопат и ни направи какпки. Изкушавам се да и дам стандартните медикаменти за сваляне на тази гадост.  Страшно се тревожа. Да се надавяам ли, че тези какпки ще помогнат?

 Тази "гадост" Т 39,5 е най-добрата и единствена защитна реакция на ортанизма, срещу безконтролното размножение на вирусите, докато от 1 до 3 денонощия, имунната система изработи Специфичния имунен отговор, чрез който единствено може да бъдат унищожени вирусите.

 Без него, и в най-модерната Американска болница ще са безсилни!...  Peace

 поука: не се борете самоцелно да сваляте високата Т. - в т.н. бели страни не го правят.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 737
Ние вече сме придобили голям опит с хомеопатично лечние и температура. Разбрали сме се и с хомеопата, свяляме я ако е над 39,5 със свещичка, без да пречи това на хомеопатичното лечение. Обикновено поддържа около 38,5 - 39,0 и не се налага да я сваляме, детето се излекува само без никакво лечение (даже и хомеопатично). Температурата съм се убедила, че е полезна и лекува, ако се остави да си свърши работата - да спре размножаването на вирусите. Вече като стане опасно висока - тогава се сваля.
Имахме и случай - детето беше болно дни наред от грип, с ниска температура (37,5) и не му минаваше. Отидохме при хомеопата, даде лекарство за няколко приема. На всеки прием до 10 минути след това си повишаваше температурата с по 1 градус. Като стана 39,5 я свалих със свещичка. По-късно се повиши още 2 пъти точно след приема на лекарството, пак с по 1 градус. Отново слагах свещички, съгласувано с хомеопата. Лекарството осезаемо действаше, а аз се притеснявах, че действам в обратна посока с тези свещички. Но 24 часа по-късно, детето беше напълно здраво.

# 5
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
И аз не бързам да свалям температурата, защото много разчитам на оздравителната й роля.
Но знаете как е с родата - отвсякъде бомбардират с упреци, че не правя добро за детето си, че го оставям да се мъчи, че отказвам да го лекувам... Няма как да не се повлияе човек и това разклаща увереността му.
Та искам да ви питам дали сте чували за отрицателните последици от температурата. Не говоря за гърча. А за това, че продължителната температура можела да увреди сърцето, другите органи, мозъка даже. И било вредно като цяло организмът да се 'пържи' от температурата... Доколко това е вярно?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
....
Та искам да ви питам дали сте чували за отрицателните последици от температурата. Не говоря за гърча. А за това, че продължителната температура можела да увреди сърцето, другите органи, мозъка даже. И било вредно като цяло организмът да се 'пържи' от температурата... Доколко това е вярно?

Това съм го чела само в другия подфорум.  Wink

Нито един лекар не ми е казвал такова нещо.
Официалното медицинско становище в България е да не се дава нищо до 38,5. Това го знам от джипито.

Но аз търпя до 39,5 /по мнение на хомеопата/, а от мои познати, които живеят в Западна Европа, знам че, там лекарите /не хомеопати/ препоръчват изчакване до 39 / 39,5 и след това даване на температуропонижаващо.
Никъде не се споменава, че до 39,5 могат да настъпят някакви увреждания.   Peace

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И аз не бързам да свалям температурата, защото много разчитам на оздравителната й роля.
Но знаете как е с родата - отвсякъде бомбардират с упреци, че не правя добро за детето си, че го оставям да се мъчи, че отказвам да го лекувам... Няма как да не се повлияе човек и това разклаща увереността му.
Та искам да ви питам дали сте чували за отрицателните последици от температурата. Не говоря за гърча. А за това, че продължителната температура можела да увреди сърцето, другите органи, мозъка даже. И било вредно като цяло организмът да се 'пържи' от температурата... Доколко това е вярно?


 Този израз - "пържене на мозъка" може да излезне от устата на някой с кулинарни наклонности.

  Няма такъв случай на "изпържен" мозък нито на коагулация на белтък от висока Т.
  Та нали нормалната Т. при птиците например е  39 - 40С!

 Друг е въпросът че висока Т. от около 39С не бива да продължава повече от 3-4 денонощия, поради изтощаване на организма, а при малки деца и бебета опасноста е от обезводняване!

# 8
  • Мнения: 1 737

A за гърчовте какво ти е мнението? Булшинството майки от това се страхуват. Аз питах педиатърката, която също подкрепя оставането на температура до 39 гр. - Какво ще стане ако детето получи температурен гърч? Какви са последствията?
Тя не ме осведои много ясно, каза, че щял да мине на преглед за епилепсия за да се установи, че гърча не е епилептичен и после изпадна в подробности около това и така и не разбрах възможните негативни последствия. newsm78

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

A за гърчовте какво ти е мнението? Булшинството майки от това се страхуват. Аз питах педиатърката, която също подкрепя оставането на температура до 39 гр. - Какво ще стане ако детето получи температурен гърч? Какви са последствията?
Тя не ме осведои много ясно, каза, че щял да мине на преглед за епилепсия за да се установи, че гърча не е епилептичен и после изпадна в подробности около това и така и не разбрах възможните негативни последствия. newsm78

 Въпроса е добре поставен, а отговора е: по принцип дете, което прави гърч при висока Т. го прави дори и при 38С.
  Има поне дузина много добри хо л-ва, които правилно, индивидуално предписани лекуват тази предиспозиция и няма да допуснат гърч!

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 19:22 от Aleksander

# 10
  • Мнения: 1 737
Това не го разбрах добре - трябва да разберем, дали детето е предразположено към температурен гърч, като допуснем такъв и след това винаги при вдигане на температура да му даваме подходящото лекарство ли? Или по принцип като се вдига температура, винаги да даваме въпросното лекарство, за да не допуснем гърч?
Нали в много случаи, когато има температура, не се нала да се дава никакво лекарство, даже и хомеопатично (при нас е така). Значи за да спазят това майките с деца, предразположени към гърч, трябва да допуснат такъв за да разберат, че детето им е с такъв проблем?

# 11
  • София
  • Мнения: 565
 И моето дете вече четвърти ден е с висока температура, като първия ден на два пъти стигна до 39.9 градуса. Сваляхме с Панадол, тя пак се вдигаше. Нашият хомеопат му даде Беладона 30СН. , но от нея положението само се влоши. Панадолът спря да действа и сега сваляме температурата с Хексалгин, защото продължава да вдига над 39.5. Дадохме му Меркуриус 30СН, ефект никакъв. Сега Любчо е с ангина, конюктивит, разтройство, болки в стомаха, болки в ставите....... Стигнахме до антибиотик с одобрението на нашия хомеопат. Зинат. Детето го повръща, а аз рева, защото трябва да го мъчим с тази отрова... Но друг изход не виждам Sad Другото, което ме притеснява е, че вече съм "много" бременна, всеки момент се очаква да родя, а мен също ме боли гърлото, днес имах и разтройство и явно съм пипнала вируса. Страх ме е за бебето, дано да не вдигам и аз такава температура.

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Това не го разбрах добре - трябва да разберем, дали детето е предразположено към температурен гърч, като допуснем такъв и след това винаги при вдигане на температура да му даваме подходящото лекарство ли? Или по принцип като се вдига температура, винаги да даваме въпросното лекарство, за да не допуснем гърч?
Нали в много случаи, когато има температура, не се нала да се дава никакво лекарство, даже и хомеопатично (при нас е така). Значи за да спазят това майките с деца, предразположени към гърч, трябва да допуснат такъв за да разберат, че детето им е с такъв проблем?

  Да, по принцип като се вдига температура, винаги да се дава въпросното лекарство за остро състояние, за да не допуснем гърч, като всеки следващ път организма ще се справя все по-добре и по-добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 565
Моля ви, ако някой има идея какво да се прави в нашия комплициран случай, да помогне с някакъв съвет. Или тук хомеопатията е безсилна?

# 14
  • Мнения: 1 737
Моля ви, ако някой има идея какво да се прави в нашия комплициран случай, да помогне с някакъв съвет. Или тук хомеопатията е безсилна?

Вашия хомеопат доказал ли се е многократно в излекуването на детето ти преди и това единичен случай на несправяне ли е? На мен ми изглежда случая като не достатъчно добър хомеопат, след като не успява да се справи и детето има толова болести накуп. Те трябва да изчезнат даже с едно лекарство всичките.
Какво правят хората, когато не са доволни от лекаря си? Сменят го с друг, или започват а мислят, че медицината е безсилна?

Общи условия

Активация на акаунт