Висока температура и хомеопатия

  • 7 178
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Ние също лекуваме детето само с хомеопатия и за всеки проблем ходим при хомеопат. При толкова висока температура обаче давам Панадол, Нурофен и Хексалгин - редувам ги. От хомеопата при, който се лекувам знам, че Панадола и Хексалгина са по - безвредни за организма от Нурофена. Хомеопатичката, лекуваща дъщеря ми също ни препоръчва при много висока температура да използваме изброените сиропи, за да я свалим.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Вела, хексалгина изобщо не е безобиден, прочети за него повече преди да го даваш на детенце, много често се получава алергична реакция от него, и не само това....

Бъни, ето координати на хомеопатичката, при която ходим: http://homeohelp.eu/component/option,com_sobi2/catid,7/Itemid,87/  Peace

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Хексалгина е всъщност Аналгин.  Активната съставка е eдна и съща - metamizole sodium. Тези, които имат алергия към Аналгина не трябва да приемат и Хексалгин. При Нурофена активната съставка е Ибупрофен. От трите лекарства, които съм изброила най - безобиден е Панадола, защото неговата активна съставка е Парацетамол.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Вела, напълно съм съгласна!  Peace
Но, откъде да знаеш ти или някой друг дали детенце е алергично към аналгина?! Научаваш го като дадеш и направи алерг. реакция. На мен ми се случи, т.е. говоря от личен опит, даде й го една мърла от "Бърза помощ", после джипито и няколко други лекари ме нахокаха, че съм разрешила...
И, все пак, най-добре е да се размине даването на температуропонижаващо, в цивилизованите страни препоръчват да се чака до 39,5 преди да се даде нещо ...

# 49
  • Мнения: 854
Хомеопатичката, лекуваща дъщеря ми също ни препоръчва при много висока температура да използваме изброените сиропи, за да я свалим.
А защо не ви препоръча нещо хомеопатично?  newsm78

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Хомеопатично ни препоръчва ако не поддържа толкова висока температура. Традиционните сиропи свалят температурата по - бързо от хомеопатичните медикаменти. Когато е много висока и продължава да се вдига има реална опасност детето да направи гърч. По - сигурно е с обикновен сироп.

# 51
  • Мнения: 854
Хомеопатично ни препоръчва ако не поддържа толкова висока температура. Традиционните сиропи свалят температурата по - бързо от хомеопатичните медикаменти. Когато е много висока и продължава да се вдига има реална опасност детето да направи гърч. По - сигурно е с обикновен сироп.
Ние се оправяме само с хомеопатия. Добър хомеопат и повече вяра и всичко ще е ок.   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 44 035
Хомеопатично ни препоръчва ако не поддържа толкова висока температура. Традиционните сиропи свалят температурата по - бързо от хомеопатичните медикаменти. Когато е много висока и продължава да се вдига има реална опасност детето да направи гърч. По - сигурно е с обикновен сироп.

За съжаление ако детето е предразположено да направи гърч, това може и да се случи при 37,3 температура...не е нужно да вдига много висока....
Но при над 40 градуса  почват да умират мозъчни клатки...предпочитам да дам лекарство и да я смъкна по-бързо от колкото да си играя с хомеопатия и да чакам няколко дни , за да я свали...

Общи условия

Активация на акаунт