Темата на Данте за екологичен начин на живот

  • 2 158
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Като начало, жена ми събира отпадаците разделно. Това от както сложиха шарените кофи. КОфти е, че точно срещу входа ми има само обикновена кофа и трябва да ходя около 200 метра до най близките за разделно. А мен често ме мързи. Simple Smile Жена ми ме усети и вече гледа през прозореца, къде меткам торбите Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 16:49 от Tandoori

# 1
  • Мнения: 533
И ние хвърляме отпадъци разделно, и милото като го домързи, започвам да мъмря, че нали уж се учим по европейски  Blush Mr. Green Електроенергия също пестим, не взимам торбички от магазина Peace Чудя се кога най-сетне ще пуснат хартиени пазарни пликове #Cussing out аман с тия наелони ooooh! Мъчим се да използваме и по-рядко автомобила, ама нещо хич не се отдава Crossing Arms

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Храни се умерено. Разделяй боклука. Използвай градския транспорт. Купувай местни мродукти. Не разхищавай вода и ток. Засади дръвче.

разбира се да живееш екологично не винаги е практично, но е важно ....

# 3
  • Мнения: 533
Това за храната също е важно, като си помисля само как полудявам всеки път като видя в планината хвърлени опаковки от вафли и не знам си какво си #2gunfire #2gunfire #2gunfire Жалко, че няма и специално място, където хората да си изхвърлят старите мебели Thinking, нямаме си базари за битови предмети втора употреба...Относно дръвчетата, може да започнем със собствения си блок дори, една метла и почистване на снега като начало хич не е зле...помня като дете колко задружно се чистеше околоблоковото пространство, прекопавахме градинките и поливахме дървета и цветя Peace Само дето къде отиде тоз мерак в хората Thinking, и едно озлобление дори се появи, ако инициирам нещо сама/ поради липса на интерес/, ме мислят за луда и ме гледат криво, защо съм се показвала по-добра от тях  #Crazy

# 4
  • Мнения: 45
Едно от желанията ми за 2008г. е да живеем вкъщи по-екологично. Чета в разни сайтове като Горичка за идеи, но нещата ми изглеждат много далече от реалността. Да си направя домашна паста за зъби, да мия пода с оцет и т.н. са далеч от моите разбирания. За сега започнах само с контролирането на ел. енергията и употребата на торбички.

Вие как постигате това практични и екологични?

  bouquet Браво!

А тия с пастата за зъби ме убиха!  Joy

Най-големите лапачи на елктроенергия и следователно анти-екологични са хладилника, миялната машина и пералнята! И разбира се всички уреди, които денонощно са включени пък било и само на stand by модус.
Особенно през зимата намалете хладилника, много неща могат да се държат на балкона, например, така че да не е препълнен, по този начин му стига и да е на 1,2. Не перете за щяло и нещяло, с машина я има, я нямам 1/2 пълна. Миялната машина, ако има човек, се пуска, когато е препълнена, а не преди това. И разбира се, всички уреди - например компютър, телевизор и т.н. - се излключват от мрежата, а не се оставят на stand by модус.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пестя хартията в офиса. В къщи пестя вода, но ще започна и с тока по-икономично.

# 6
  • Мнения: 9 865
Да си направя домашна паста за зъби, да мия пода с оцет и т.н. са далеч от моите разбирания.
OK, но можеш да си купуваш такава без флуор и да ползваш продуктите на Фрош или други биоразградими продукти за да си миеш пода. В подфорум Нашият дом има цяла тем, ЗАКОВАНА, изписана с безброй практични идеи и съвети КОЙ, КОГА и КАК живее малко по-екологично.

# 7
  • Мнения: 898
Проблем ми е разделното събиране поради липса на място в къщи.Имам 1 балкон/остъклен/и някак не ми се вписват 3 чувала.Освен това обърнали ли сте внимание как събират боклука от кофите за разделно събиране?Всичко в 1 камион.Това някаква нова технология ли е ,що ли?Може би не съм информирана добре,но не трябва ли да отиват в заводи за рециклиране по отделно?Като видят тая процедура хората как да събират разделно отпадъците?

# 8
  • Мнения: 1 849
За сега събираме отпадъците разделно, децата ми от много малки са научени да си хвърлят отпадъците в кошчетата, пестим ел енергия до колкото можем.

# 9
  • Мнения: 3 634
В подфорум Нашият дом има цяла тем, ЗАКОВАНА, изписана с безброй практични идеи и съвети КОЙ, КОГА и КАК живее малко по-екологично.

Обаче аз живея в малко населено място и елеметарни неща са неприложими. Нямаме кофи за разделно събиране на отпадъците. А продуктите на Фрош изобщо не мият.

Дръвчета имам 4 - ябълка, круша, върба и елха. Hug Остатъците от храната давам на животинките наоколо. Правя описаните неща за миялна, пералня, автомобила.
Дайте още идеи!  Flutter

# 10
  • Мнения: 3 271
А продуктите на Фрош изобщо не мият.

Така ли? От доста време ги ползвам, нямам такива наблюдения. За кои по-точно говориш  newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз се опитвам да живеем екологично и практично, но нищо не се получава. Ток и вода пестя отдавна. Храната гледам да е повече зеленчуци, плодове и чисто месо. Не използвам готова кайма вече. Разни кексчета, вафли и др. не се купуват ее има изключения разбира се много рядко се случва.Пътувам с градският транспорт, който е ужасен-блъсканица, студ през зимата.

# 12
  • Мнения: 4 965
Старая се не толкова заради екологията  Blush, колкото за здравето на собственото си семейство, но трудно се получава.
Събирам боклука разделно, гледам да ядем екологично чисти храни, гледам да не ползвам аерозоли, ползваме енергоспестяващи уреди, хвърляме си боклуците само в кошче, имаме си гора /истинска - наследствена земя на мъжа ми/ и си я поддържаме - всяка година садим по няколко дръвчета.
Но... пробвахме с енергоспестяващите крушки - става ми лошо и ме заболяват главата и очите.
Пеша или с градски транспорт не мога да се движа - всеки ден минаваме доста голямо разстояние до работа.

Относно найлоновите и хартиените пликчета - всичко е еко-реклама. Зълва ми живее във Вашингтон и скоро стана въпрос за това - оказа се, че при тях в магазините дават найлонови пликчета на всички. Хартиените торби ги има, но са сравнително скъпи и си ги плащаш - хората рядко си вземат. Т.е. това дето по филмите винаги пазаруват в хартиени пликове не е съвсем така. Поне това е през погледа на моята зълва - аз нямам особени наблюдения за супермаркетите.

# 13
  • Мнения: 3 323
По повод казаното от Азаф - за пликовете - природосъобразният начин на живот е по скъп. Не напразно в чужбина и екологичните продукти са в пъти по скъпи от останалите /за Канада имам наблюдение, но съм чувала и за други места/. От собствен опит- също смятам че е по скъпо, особено с цените на зеленчуците и плодовете. А, хартиените торбички и аз искам да ги ползвам.

# 14
  • Мнения: 3 423
Не пуша. Малко ли е?

Общи условия

Активация на акаунт