Как се прилага Дектарин?

  • 920
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Много моля ако някой е ползвал Дектарин за млечницата да ми обясни как се дава.От упътването нищо не разбрах Sad Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 562
Различните мами ще ти дадат различни предложения Laughing
Аз го ползвах така - навиваш стерилна марля на пръста, слагаш мехлем колкото грахово зърно и обтриваш устичката на бебчо  Laughing
Успех в лечението  Laughing

Ако имаш време потърси има доста теми за Дактарина  Laughing

# 2
  • Мнения: 548
Въпреки че не сме имали млечница, на мен педито ми препоръча да давам известно време Дактарин профилактично. По неин съвет намазвах на биберона от гела колкото грахово зърно и го давах на бебо с намазаното надолу.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мажех гелчето с пръст, страх ме беше да слагам марля, защото може да се разрани лигавицата на устичката. Ако много се дърпа бебока, намажи гелчето на залъгалката.
  Сетих се още нещо, сложи тубата с гелчето в хладилника. Така трайността се увеличава и можеш да го ползваш повече време и след като е отворено лекарството. Или поне така ми каза нашата джипка.

# 4
  • Мнения: 5 228
Слагах малко Дактарин върху биберона.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 171
слагам малко Дактарин в/у клечка за уши и обтривам цялата устичка,а може и смарля но е по неудобно

# 6
  • Мнения: 523
аз пък мажех с пръст, разбира се добре си миех ръцете.  Дори ми беше забавно, колко силно засмуква пръста ми:-P Мажех му цялата усичка вътре след всяко хранене. а профилактично мажех и известно време дупето, за да не стане по-зле.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
АЗ давам в момента Дектарин. Та процедирам така: 1/4 от мерителната лъжичка, която е в опаковката мажа с пръст (естествено добре измит Wink ) в цялата устичка на бебо. След хранене. А след това 1 час не трябва да пие или да яде нищо!

# 8
  • Мнения: 1 427
Благодаря ви за помощта.Мажа й устичката,слагам ина биберона.Вчера си увих на пръста марля и почистих езичето,но навътре е още бяло.Извинявам се глупавия въпрос ,но не ми е ясно тези гъби отзад на езика не ми еясно как ще изчезнат,като аз не стигам до там да я намажа? Confused

Общи условия

Активация на акаунт