Остеопороза - Актонел или Бонвива?

  • 35 473
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 324
Като цена и двете излизат около 80 лева на месец, едното се пие веднъж месечно, а другото веднъж седмично. Не намирам нищо специално из нета, а е важно да се спра на едно от двете. Става въпрос за майка ми. Ще съм благодарна на всякаква информация.

# 1
  • Мнения: 2 082
майка ми пи Бонвива-вдигна и се плътността,но я заболя стомаха.трябва да нямаш стомашни проблеми.... сега има бонвива на инжекции-една на три месеца...

# 2
  • Мнения: 124
Майка ми сложи една инжекция Бонвива, през януари,сега през април мислим за втората затова ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 2 082
а как се чувстваше майка ти след инжекцията.имаше ли някакви странични ефекти?

# 4
  • Мнения: 124
Нямаше странични ефекти, но не знаем дали има някаква полза, защото след шест месеца ще направим контролен преглед, т.е. след втората инжекция.

# 5
  • Мнения: 223
Майка ми поставя инжекции Бонвива и е много доволна-вяма странични ефекти, един път на 3 месеца. Има някаква програма за лоялност на пациентите, която силно поевтинява лечението и то е доста под 80 лева месечно! Препоръчвам контакт с д-р Георгиев 0888902476, експерт в това отношение

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И майка ми има вече 2 инжекции. Странични ефекти при нея има определено. До ден-два след венозната инжекция чувства муслулна треска по цялото тяло и отпадналост.
Контролни измервания ще правим след 2 месеца, затова не знам доколко е ефективно.
Предпочетохме инжекционния вариант основно, за да предпазим стомаха...

# 7
  • Мнения: 223
Анушке, това е т.нар грипоподобен синдром, за който нашата лекарка ни обясни. Контролните изследвания има смисъл да се правят поне 18 месеца след началото на лечението.Ние ходихме при д-р Димитър Георгиев, един такъв нафукан, ама явно много разбира и останахме там-при него се работи като по часовник, лекарството се взема по евтино и въобще сме много доволни

# 8
  • Мнения: 124
Къде лекува този д-р Георгиев?Може ли повече информация за него?

# 9
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И аз се интересувам за д-р Георгиев. Майка ми е с остеопороза, на 55 г.Има няколко счупвания на долни крайници и едно на ръката. Тя приемаше медикаменти през устата, но в момента ги е спряла заради страничните ефекти.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Като цена и двете излизат около 80 лева на месец, едното се пие веднъж месечно, а другото веднъж седмично. Не намирам нищо специално из нета, а е важно да се спра на едно от двете.

Нашата лекарка, каза че е по-добре е лекарството което е с по-редовен прием, т.е. Актонел.
М/у Актонел-а го купувам за 62лв., с карта която ни даде лекарката.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Издърпвам темата, за да питам дали вече има подобрение при жените, на които е слагана инжекция Бонвива?
И на моята майка й препоръчаха такова лечение. Но дозата вече струва 166лв., по здравна каса.  Shocked

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Издърпвам темата, за да питам дали вече има подобрение при жените, на които е слагана инжекция Бонвива?
И на моята майка й препоръчаха такова лечение. Но дозата вече струва 166лв., по здравна каса.  Shocked


Майка ми приключи преди месец и половина с последната инжекция. НО ще правим контролни замервания догодина. Тогава ще мога да кажа повече.

# 13
  • Мнения: 230
Издърпвам темата, за да питам дали вече има подобрение при жените, на които е слагана инжекция Бонвива?
И на моята майка й препоръчаха такова лечение. Но дозата вече струва 166лв., по здравна каса.  Shocked


Какво означава това? Може би, че пациентът доплаща 166 лв, след като Здр. каса е поела своята част?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Издърпвам темата, за да питам дали вече има подобрение при жените, на които е слагана инжекция Бонвива?
И на моята майка й препоръчаха такова лечение. Но дозата вече струва 166лв., по здравна каса.  Shocked

Какво означава това? Може би, че пациентът доплаща 166 лв, след като Здр. каса е поела своята част?

Така излиза. Чудя се колко е поела касата, в този случай???

Минаха 5 дни откакто сложиха ваксината на майка ми и още се оплаква от болки в ставите и мускулите /появиха се веднага след ваксинацията/, не би ли трябвало вече да отшумят?

# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Повдигам темата.
Направихме контролни замервания при майка ми, след 4 инжекции Бонвива.
Резултатите са много обнадеждаващи  Praynig, застой на процеса вкл. и възстановена костна плътност. По тази причина лекуващата лекарка препоръчва продължаване на лечението през зимата, с поне още 2, 3 инжекции.
Интересува ме дали наистина има начин да се изпише лекарството чрез здравната каса.  newsm78
Докторката не е споменала за този вариант на майка ми, а аз се хванах за поста на dolly, като удавник за сламка. Wink

# 16
  • Мнения: 3 461
В  България не продават ли Fosavance (Fosamax) или това е едно от лекарствата, които цитирате , но под друго име. Майка ми го пие веднъж седмично от 4 години и има значително подобрение на костната плътност. Отделно й бяха препоръчали и нещо друго, но при него имаше опасност от тромби и за това не го използва. Доколкото знам, във Великобритания има и хапче, което се приема веднъж годишно.

Общи условия

Активация на акаунт