Гнойна ангина без АБ

  • 92 066
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
Много благодаря на tety и nano за информацията.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Ходихме днес на преглед - налепите още ги има, но докторката каза, че ще се махнат на 4-5 ден. Гърлото не е вече так червено. Т нямаме от снощи Praynig. Попитах за мазане на гърлото - според д-ката когато има налепи не се маже гърлото с нищо. Надявам се наистина да се пребори без АБ, че вече съм върл противник на всякакви лекарства.

# 17
  • Мнения: 2 082
има вероятност пак да вдигне температура,но това да не те притеснява-постепенно започва да разрежда...налепите падат малко по-бавно.промивай често гърлото-прави сокче от мед и лимон

# 18
До bendji2710 i Anet!
Здравейте аз съм Вели и синчето ми е болно от гнойна ангина,предният път му дадох АБ,но сега реших с продуктите на АКВАСОРС.Много ми е притеснено да не се стигне пак до антиботик.Вече няма температура,но ме е страх да не получи някакво увреждане.Мъжът ми непрекъснато не вярва ,че може без АБ.Въпроса ми е ? Вие с какви хомеопатични средства използвате при лечението на гнойната ангина и как ?Надявам се да не ви е досадно да отг.Лекарката ни е уж хомеопат ,накачила разни дипломи пък дава АБ.Дори не пусна натривка да видим каъв вид е,да не говорим за антибиограма ,която е задължителна особено при децата.АБ уврежда но след години,направо ми идва ....за безотговорността на лекърите,но нали ние трябва да изискаме тази отговорност-пациентите.Особено тези шиирокоспектърни боклуцидето тровят децат ни!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Veli синът ми наистина успя да пребори ГА само с хомеопатия - пи Хепар, Пирогениум и Меркуриус по схема. Наистина беше зле - с висока Т, отказваше да яде, имаше отвратителен дъх в устата...
Аз също не вярвах, че ще може.....

# 20
  • Мнения: 164
Последните месеци направих 2 ангини -една гнойна и една вирусна.До сега не съм имала никога и не знаех какво ми има  докато не ме видя лекарката. Първата оправих за 1 ден с класическа хомеопатия. Като бях пробвала с извара - но при мен нямаше резултат , пробвах с гаргара от лайка и сода /но това е за голям човек за дете не става/-имаше подобрение с нея. Вирусната ангина не съм лекувала с хомеопатия - с бабини рецепти се излекувах -но търпях болката 3-4 дена. Т не съм вдигала.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
veli_li, аз говоря за хомеопат, не за джипи.
Различни лек. сме пили при гнойна ангина. Всеки път, взависимост от конкретните симптоми. Ходим при хомеоп. и тя ми казва кво да давам. Така не може да се предписва по нета.
И нашето джипи се опитва да предписва хомеоп., но ние ходим при хомеопат, не се лекуваме с предписаните от нея лек.  Peace

# 22
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,

големият ми сина  е с ГА и с много висока темп, само да допълня, че той е на 14, моля Netka да ми каже как точно се прави гаргарата с лайка и сода.

другото, което аз правя е лимон, захар и сода, смесва се да стане на гъста кашичка и се смуче бавно, но пак е за по-голямо детенце, поне над 3 г.

# 23
Момичета ако искате да излекувате гной от сливиците първо я махнете с гранофурин който се продава по ветеринарните аптеки. Аз от години се лекувам така и несъм изпила едно хапче.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Налепите не се отстраняват насилствено. Отваря се страшна рана и много боли.
Човек вдига висока Т, докато не избие и посленият. Високата Т е знак, че организма е силен и се бори с/у нашественика.
Многократно съм лекувала щерката от всякакви ангини БЕЗ АБ. Но си я познавам и знам кое-как.
Само с бабешки методи, никакви хомеоптии. Все пак, съм трезв човек, не мога да вярвам на една гола вода.

# 25
  • Мнения: 1 984
Момичета ако искате да излекувате гной от сливиците първо я махнете с гранофурин който се продава по ветеринарните аптеки. Аз от години се лекувам така и несъм изпила едно хапче.
пък аз си махнах сливиците и от 25г не боледувам от ангини. и какво ?

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а моите сливици ги няма от поне 30г. и си правя ангини. Дори и гнойни.
Ето сега съм само с много остра ангина. Почти я преборих.

# 27
  • Мнения: 3 886
Налепите не се отстраняват насилствено. Отваря се страшна рана и много боли.
Човек вдига висока Т, докато не избие и посленият. Високата Т е знак, че организма е силен и се бори с/у нашественика.
Многократно съм лекувала щерката от всякакви ангини БЕЗ АБ. Но си я познавам и знам кое-как.
Само с бабешки методи, никакви хомеоптии. Все пак, съм трезв човек, не мога да вярвам на една гола вода.
шани моля да споделиш мойте деца са с ангина и са на аб.Моляте ако искаш на лични или тук както искаш.Дигнаха ми Т дори и след Аб  39.5

# 28
  • Мнения: 478
  • DIVA_ORHIDEQ[/b]
    ? температурата повлиява ли се от аналгин!!
    ? подути лимфни възли имат ли децата??

    ? в детската на малката или в училището на големия има ли нещо като "грипна/ангина епидемия", защото ангината им може да се окаже херпесен вирус един от двата много популярни: EBV Епщайн бар вирус - инфекциозна мононуклеоза или CMV Цитомегало вирус.
     тези вируси ги минават до 50-сетата си година EBV- 90% от европейците и CMV - 40%, като при децата е по-леко дори безсимптомно, при някои бременни фатално за плода, за възрастни по лошо(включително някои специалисти набеждават прекарана ЕБВ инфекция за начало на автоимунните неврлогични заболявания като МС, миастения, синдром на хроничната умора...).

     Аз съм може да се каже дърта жертва на EBV 20.nov.'07 -> до ден днешен съм с последствия - субфебрилитет, мекотъканни и ставни болки и т.н. Обръщам внимание на хората, защото аз с голямо разочарование на 27г. научих за тези гадости. Във форума валят мамета със спонтанни зарад ЦМВ този сезон, много жалко че системно детските заведения не си признават за одисеята в която вкарват контактните на малчуганите.

    Незнам доколко ви убедих че са необходими повече изследвания(ПКК+ДКК+Утайка, EBV, CMV, микробиология от гърло) и не контактувайте с бременни вкл. вие, дори да развиете само леки грипни симптоми!

    иначе аз за чистене на инфекция по гърло жабуря една стоматологична паста без изплакване която е за венци PARODIUM и с изумление прочетох съдържанието: нещо като формалдехид или подобно не си спомням сега точно ...много е шокиращо..но щом са решили че е безопасно, та мажа по венците и след малко дожабурвам и плюя накрая, няма такъв препарат...яко ги трепе гадините. Колко е безопасно изобщо или за деца, нямам идея.
     Където е вирусна инфекция следват бактерии, а от там голями проблеми

# 29
  • Мнения: 372
Бих искала да попитам каква е причината при вас за честите Г . ангини? При нас е частично увеличена сливица, която отново се възстанови.

Общи условия

Активация на акаунт