Гнойна ангина без АБ

  • 92 080
  • 182
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 242
Вирус не ами  ooooh!
Първо малкия го лепна, 4 дни с 37,5-38,5 .. Кашлица зверска..
Температурата изчезна, ама кашлицата още я борим  Rolling Eyes (с хомеопатия само класическа, аз на лекар не го водя)..
И на всичко отгоре от вчера и аз съм с гнойна ангина.. Температура около 38,5.. Едвам преглъщам Sad Май ще пробвам туй с изварата  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 486
Добро утро, снощи пак правих на Били компреса с извара, не знам от него ли от лекарствата ли, но тази нощ не е кашляла , най-после поспахме малко.Днес баща й ще я води  на док. да видим как е гърлото и да чуят гърдите.Аз не мога да преборя хремата, има ужасно много секрети и като се стичат кашля.
Бързо оздравяване на всички и да не чувам за никакви племонии.

# 47
  • Мнения: 3 886
Tе и 2 те ми деца бяха с висока Т първо големия въпреки че почна АБ4 дни дигаше39.5.1 седмица след него и малката хвана сега слава богу са добре.Големия 12 дни пи Аб едвам се съвзе.Я кажете тази извара как я правите и слагате Embarassed

# 48
  • Мнения: 49
Ние вече сме по добре.Караме си шестата ангина,този път по-леко.
Днес детенцето ми има Рожден ден,и заедно с парчето торта,си взимаме и дозата А.Б.
Ето и рецептата за изварения компрес,не съм го пробвала,но моля който го е правел,да каже има ли ефект, и как го издържат децата ви.


КОМПРЕС- При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Аз правя компрес с мед. По същия начин както с изварата - мажа мед върху парче тензух, увивам около вратлето, отгоре увивам със стреч фолио (то си е найлоново), и най отгоре слагам шал. Това го правя вечер, детенцето да преспи с него. Две-три вечери са достатъчни.

# 50
  • Мнения: 22
vale rossi, това го прилагаш като усетиш, че ще се разболява или и като е здрав? Какво е съотношението сода - мляко?
                                                                                                                                                    давам му като е болен и има налепи.200мл прясно мляко и кафена лъжи4ка равна сода.мъйъми са го лекували така и аз реших да опитам.ефекта е голям  newsm10

# 51
  • Мнения: 22
само като има налепи-содата ги сваля

# 52
  • Мнения: 8 242
само като има налепи-содата ги сваля
Аз от 2 дни се мажа със сода нищо не ми сваля Sad А яко бъркам с пръст по сливиците - поне това не ми е проблем Simple Smile Simple Smile
Иначе в момента съм с изварения компрес.. да видим какво е се случи..
Освен че съвсем замирисах на мандра вече  Mr. Green Засега не усещам много някакъв ефект (от 3 часа съм с него)  Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 2 658
duhi, защо не пробваш гаргара с Цитросепт или водата за уста на Елудрил? Аз гнойна ангина съм правила само веднъж, но за сметка на това много често херпангини и така се оправям.

# 54
  • Мнения: 8 242
Уф.. ако ти кажа с какво ли не се жабуркам, мажа, пръскам и гъргаря  ooooh!
Само цитросепта не съм още, но ще го включа някъде в програмата  Laughing Излетя ми от главата  Crazy

# 55
  • Мнения: 22
содата по бавно сваля налепите при нас имаше ефект на третия ден и на 4етяъртия ве4е нямаше и аз мислех 4е няма да подейства и бях готова да се откажа но мъжът ми ме спря.вярно по бавно свалихме Т.(40 т)отколкото с антибиотик но ми беше писнало от клацид : #Cussing out и да се гоним из апартамента  ooooh!.а така вси4ки са доволни  Hug

# 56
  • Мнения: 1 149
Аз имам гранофурен, но е много стар. Да ли има срок на годност и може ли да го ползвам за такова малко дете? newsm78
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

# 57
  • Мнения: 486
Добро утро и от мен.Били видимо е по-добре кашля дота по-малко, но...има хрипове двустранно и вчера ни изписаха АБ.Отидохме и на друг лекар и той се съгласи да пробваме за сега без АБ хем съм доволна хем съм уплашена, да не се влоши малката без да разберем.Тя няма налепи но гърлото е червено вече седмица и не се оправя.Приемма всякакви съвети

# 58
  • Мнения: 3 886
Аз имам гранофурен, но е много стар. Да ли има срок на годност и може ли да го ползвам за такова малко дете? newsm78
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace
нашия беше 5 години но когато голямия беше бебе съотвенто от тогава го няма вече по аптеките  а моя    и е стар за ползване

# 59
  • София
  • Мнения: 708
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

Къде приготвят грануфорин?

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 19:23 от addrianna

Общи условия

Активация на акаунт