Козметика против стрии!!!!!!!!

  • 11 821
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Какви кремове да използвам по време на бремеността против стрии. Четох за Nivea i Lierac,че са добри,но не съм пробвала и незнам. Попринцип съм слаба,,преди да забремения бях 51-52 кила и доста бързичко наедрявам (сега съм 17 г.с),,забелязах дори целулит на задните части.Какво да правя???Доколкото знам свинската мас е най-препоръчителна,но смърди ужасно, а и запушва порите????

# 1
  • Мнения: 961
Дали ще ти се образуват стрии зависи от това дали си предразположена и колко е еластична кожата ти. Възможно е да ползваш много евтина козметика и да нямаш нито една и обратното - да си купуваш най-скъпите кремове и пак да ти се появят.
Чувала съм много добри отзиви от маслото на Икаров против стрии.

Аз самата се мажа с мас. Вече съм към края на 7 месец и засега нямам нито една стрия. Не са ми запушени порите и маста не мирише неприятно - баба ми я приготви - снежно бяла с много лек приятен мирис. Но какво ще решиш да ползваш зависи от теб.

# 2
  • Мнения: 1 335
Аз се мазах и с мас няколко пъти, голяма смрад е, иначе ползвах козметиката на Мустела и по корема нямам и една стрия, но гърдите ми се нацепиха доста. Иначе и аз преди да забременя бях слаба 52кг, качих 17 някъде през бременността, корема ми беше доста голям, бебето също Simple Smile

Важното е да се мажеш яко и да не пропускаш мазане, след къпане винаги и 5 пъти на ден да се къпеш - мажи се след всяко. Аз родих септември и в големите жеги бях основно под душа Simple Smile

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дали ще ти се образуват стрии зависи от това дали си предразположена и колко е еластична кожата ти.

 Аз съм съгласна с написаното.Мъжът ми ми изпрати от Англия супер качествена и скъпа козметика за бременност против стрии(забравих на коя фирма).Мажех се по два пъти на ден, ходих лъщяща от мазнина като тюлен и пак се нацепих много.Лекарката ми каза, че е до здравина на капилярите.

 Моя приятелка се мажеше с тоалетно олио за 3лв. и няма нито една стрия.

# 4
  • Мнения: 1 049
За мен всичката козметика за стрии или целулит е само бла-бла... може нищо да не ползваш и пак да не получиш или обратното. Вярно е, че като се разтяга кожата през бременността е хубаво да се маже и овлажнява, но какьвто и крем да вземеш дори и обикновена Нивеа ще свьрши тази работа. За другото гаранция никога няма... повечето е чиста реклама.  Hug

# 5
  • Мнения: 817
Аз до скоро се мазах с Мустела, но не съм впечатлена - като консистенция не е по-различно от обикновен крем за тяло, само дето не попива (дори и на другия ден) и ужасно лепне. Затова пък от маслото на Икаров съм много доволна, нищо че е масло, пак си попива и ме се струва, че лееееееко заличи едни малки стрии, които имах от преди бременността.

Аз пък искам да попитам дали трябва да се мажа всеки ден, за да има ефект?

# 6
  • Мнения: 961
Severinka, разбира се, че трябва да се мажеш всеки ден, за да има ефект. Даже е препоръчително поне по 2 пъти на ден да се мажеш - сутрин и вечер. Но пак повтарям - всичко зависи от кожата ти.

# 7
  • Мнения: 931
За обарзуване на стрии зависи дали си предразположена към това по важното според мен освен че е хубаво да избереш по хубава козметик ащом не можеш да търпиш маста , да си хидратираш хубаво кожата , това в случая е по важно - добре хидратирана кожа.Успех и лека бременост  Peace

# 8
  • Мнения: 1 080
Мажи се с каквото и да е - стига да ти хидратира добре кожата - това е най важно - да не я оставяш суха.
Пък то ако ще се нацепиш и с кремове и без.
Моите гърди целите са в стрии, апо корема нямам ни една!!!             newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 1 237
Наистина зависи от типа на кожата.Аз се мазах с масло на Икаров и нямам нито една стрия.И да,трябва всекидневно мазане.

# 10
  • Мнения: 30
аз се мажен с PALMER'S- COCOA BUTTER FORMULA вече го има и в България и съм много доволна

# 11
  • София
  • Мнения: 255
Мажи се с каквото и да е - стига да ти хидратира добре кожата - това е най важно - да не я оставяш суха.
Пък то ако ще се нацепиш и с кремове и без.
Моите гърди целите са в стрии, апо корема нямам ни една!!!             newsm78 newsm78 newsm78
Аз започнах да се мажа от четвъртия месесец ,по 2 пъти на ден, с каквото и да е но най- често Нивеа боди милк. По гърдите имам стрии, защото когато усещах напрежение в тях до 3тия месец, все още не се мажех, а след като родих пак не ги мажех, защото не можех да ги измия достатъчно добре преди кърмене

# 12
  • Мнения: 630
Аз ползвах Мустела от третия месец на бременността, та чак и след раждането . Супер съм доволна. Нито една стия. Вярно, е че не всичко зависи от козметиката, но по-добре да вземеш и да ползавш качествена такава, отколкото никаква или евтина.

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвам Мустела и съм много доволна , нямам стрии по корема , нито по краката , нито никъде Peace Много съм доволна

# 14
  • Мнения: 30
При първата бременност ползвах маслото на Икаров и нямам нито една.Сега съм в 6-ти месец и до 4-ия се мажех с масажното масло на Кокона и майка ,а сега пак се взех на Икаров.Знам,че е до кожа,но по-добре вземай мерки!

# 15
  • Мнения: 9 814
Ползвам Мустела и съм много доволна , нямам стрии по корема , нито по краката , нито никъде Peace Много съм доволна

И аз ползвах Мустела и съм много доволна.

# 16
  • Мнения: 492
Ползвах крема на Чико. Нямам стрии. Най-важно е да не се качват килограми изведнъж,а постепенно. Peace

# 17
  • Мнения: 1 620
аз се мажен с PALMER'S- COCOA BUTTER FORMULA вече го има и в България и съм много доволна

Много добри отзиви съм чувала за този. Кажете от къде в Пловдив да си го купя newsm78. В аптеките ли се продава или в козметичните магазин.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 719
Мога да кажа само едно.....
Всичко е до кожа! Peace
Аз измазах де какво имаше,скъпо и евтино+ мас Mr. Green
Постоянно сядах мазна и не се понасях а беше лято Mr. Green
Резултат: Нацепен корем Rolling Eyes Поне добре е,че е само той! Peace

# 19
  • Мнения: 491
Наистина всичко е до кожа,аз се мажех когато ми падне с по специално козметика за стрии,след всяко къпане използвах лосион за тяло.Нямам стрии.....но пак казвам до кожа си е

# 20
  • Мнения: 6 441
Аз от началото на 4 месец се мажех с бебешкото олио на Джонсън.Предвид това,че кожата ми е предразположена към стрии имах малко на гърдите.

# 21
  • Мнения: 256
Аз се чувствам добре в кожата си, само след като съм се намазала с крема на АВЕНТ против стрии. Не толкова, че да заличи стриите, които се появиха, докато слушах доки, който ми разправяше да не се мажа с друго, освен със зехтин, а за да избегна гадното опъване на кожата от бързо растящият корем (вечер особено). От всичко друго- Галеник, Мустела, Мама Дона, Кокона и Майка при мен или няма ефект или се обривам. Но трябва да пробваш, за да си намериш подходящият за теб. Има кремове на АВЕН, които също са против стрии и са 2 пъти по-скъпи, но с тях не съм се мазала.

# 22
  • Мнения: 502
аз използвах на чико олиото против стрии от серията Мамма дона. знам че по време на бременност не се използват никакви кремове против целулит. моята кожа много се изсуши и само това олио ми помагаше. всекидневно го използвах и сутрин и вечер.

# 23
  • Мнения: 101
искам да попитам.....забелязах че ми се е появил целулит на дупето,а съм качила 2,500 кг,а съм в 4тия месец,,какво да си взема за целулита???

# 24
  • Мнения: 2 374
каквото и да ползваш,ако кожата ти е предразположена стрий ще ти излязат.Аз се мазах с Mustela.Chicco,Vichy и още какво ли не,но пак ми излязоха на корема нямам де (и слава богу).но все пак...

# 25
  • София
  • Мнения: 593
"Мустела" Peace

# 26
  • Мнения: 11 003
Не съм се мазала с нищо, нямам нито една стрия. Всичко зависи от кожата и понякога от качените килограми.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 397
С първата бременност се мажех с SILVERT бях много доволна, сега втория път с Мустела и също останах доволна, нямам нито една стия, но това зависи и от кожата, но все пак е хубаво да се мажеш  Peace

# 28
  • Мнения: 681
Да много зависи от кожата. yes Аз по време на бременността нямах,ама като родих бедрата ми се нацепиха яко. smile3518

# 29
  • София
  • Мнения: 1 262
Vichy & Percutalfa
Много добри продукти
Но се мажи мин 1 път, най-добре 2 пъти на ден
Аз не бях много постоянна и ми се появиха малко стрии по дупето (от 53 кг родих при 70 кг)
И не забравяй да се мажеш и след като родиш, защото стриите се появяват както от рязко напълняване, така и от отслабване  Rolling Eyes

# 30
  • София
  • Мнения: 300
И аз ползвах Мустела но се мажех от дъжд на вятър. Надявах се да съм наследила кожата на майка ми която няма нито една стрия след две раждания. Е нямам нито една, но мисля че при всяка жена си е индивидуално.

# 31
  • Мнения: 73
мама донна на Чико Peace

# 32
  • Мнения: 676
Ползвах крема на Чико. Нямам стрии. Най-важно е да не се качват килограми изведнъж,а постепенно. Peace
И аз съм много доволна от него.

# 33
  • Мнения: 2 068
Появата на стрии се предизвиква от прекомерното наличие на кортикостероиди в кожата. .....
ето цялата статия
http://krasota.rozali.com/tialo/p269.html

# 34
  • Мнения: 45
аз ползвам Percutalfa. Не знам дали ще има ефект, но много се надявам. Позвам го от 1 месец обикновено след баня, но когато го купувах ми препоръчаха да го ползвам сутрин и ве4ер.

# 35
  • Мнения: 101
момичета сега бях до една аптека да си взема маслото на Икаров против стрии и аптекарката категорично ми забрани да го ползвам,защото имало вредни за бебето съставки и не било подходящо за бременни,,,странна работа,т.к почти всяка бременна го е ползвала,,в крайна сметка си взех олиото на Johnson,ама си мисля,че то само няма да ми е достатъчно,,,какво да правя,какво да си купя в крайна сметка???

# 36
  • Мнения: 2 068
момичета сега бях до една аптека да си взема маслото на Икаров против стрии и аптекарката категорично ми забрани да го ползвам,защото имало вредни за бебето съставки и не било подходящо за бременни........
да бе  ooooh!
след 4 месец може
колко масло съм измазала......

# 37
  • Мнения: 65
В няколко теми съм писала- най-добрата бяла козметика или поне най-добрата за мен е тази на Clarins.Ползвала съм Dior,Lancome,Estee Lauder...Продуктите на Clarins не са така агресивни и все пак имат чудесен афект.
Аз също съм бременна и от началото на бременността си ползвам за корема Stretch Mark Control,а за гърдите Bust Beauty Gel.Засега нямам нито едно нацепване по корема или гърдите,но и аз като повечето мами тук смятам,че преди всичко е въпрос на кожа.

# 38
мустела някой може ли да ми каже колко струва

# 39
  • Мнения: 2 068
мустела някой може ли да ми каже колко струва
около 35 лв

# 40
  • Мнения: 2 386
Само искам да поздравя авторката за правилното изписване на стриите! Не се е случвало отдавна.. Laughing
И аз за Мустела съм чувала.

# 41
  • Мнения: 101
Бременна съм в  5 месец и от известно време ползвам маслото против стрии на Мамма Donna на Chicco,но понеже мажа и гърдите си с него се чудя трябва ли да си взема отделно за гърди или мога да го ползвам за цялото тяло???Ако някой знае нека ми каже това дали ще повлияе на кърмата впоследствие..

# 42
  • Мнения: 115
Аз не смятам, че появяването на стрии зависи само от това дали си предразположен към тях. Моята кожа е суха и аз като теб бях около 51 кг. преди да забременея, но нямам нито една стрия. От петия месец се мажех с маслото против стрии на Икаров. Всъщност първо се мажех с бадемовото и после с това против стрии. Но нямах пропуск- НИКАКЪВ. Абсолютно всяка вечер от гърдите до коленете. Дълго след раждането пижамата ми миришеше, но си струва. Мажеш преди лягане и заспиваш, а сутрин кожата вече е попила и не е толкова неприятно. Не се отказвай само заради миризмата,защото това ще е временно, но стриите...................................Успех!

# 43
  • Мнения: 202
един глас и от мен за Мама Донна на Чико супер доволна съм Peace

# 44
  • Мнения: 690
Намерих Palmer's в Стара Загора. Къде се продава в София??

# 45
  • Мнения: 42
Аз ползвах Палмерс и съм много доволна. Нямам нито една стрия след бременноста, въпреки, че съм предразположена, защото имам няколко от тинейджърска възраст, а майка ми и сестра ми са със стрии от ръцете до коленете. Изпращаха ми го от Америка + масло срещу сърбеж на кожата на същата фирма. От скоро виждам реклами в бебешките списания, че го внасят и в България. Препоръчвам го на всички мами!

# 46
  • Мнения: 169
http://www.etbrowne.com/products/Collection.aspx?CollectionID=27
Ето това при мен действаше супер нямам стрии по корема! Е имам по бедрата, но там не мазах , да ме пита човек защо? newsm78

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 83
Важна е хидратацията на кожата-аз съм с бебешкото олио на Hipp и засега съм доволна Joy

# 48
  • Мнения: 2 388
А ако стриите са вече съществуващи, дали някой от посочените от вас продукти ще помогне? newsm78

# 49
  • Мнения: 216
Ами аз преди 2 год напълнях за 2 месеца с около 12 кг. и се нацепих ужасно.Циците и вътрешната част на бедрата ми бяха в сини ленти.Ужас!Взех Мустела-нищо.След това взех на Галеник Елансил за стрии и съм страшно доволна.Стриите по циците ми се заличиха ,а тези на краката се свиха и избеляха!Ако са по стари стриите обаче(демек бели)  не знам дали ще има същия ефект.Много съм доволна  Peace!Даже сега ще пробвам и антицелулитния.

# 50
  • Мнения: 2 388
Ако са по стари стриите обаче(демек бели)  не знам дали ще има същия ефект.
Моите са такива, затова незнам изобщо дали да купувам каквото и да е. Май няма спасение. Sad

# 51
  • Мнения: 160
Добре де като са вече бели  пак ли се забелязват много  newsm78

# 52
  • Мнения: 2 388
Добре де като са вече бели  пак ли се забелязват много  newsm78
Забелязват се. Sad

# 53
  • Мнения: 8
аз се мажен с PALMER'S- COCOA BUTTER FORMULA вече го има и в България и съм много доволна

Къде може да се намерят тези продуктите. В търговската мрежа не съм ги срещала. Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 5 719
Моите са вече бели но се виждат Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 8 242
Мазах се с Дева. 4 опаковки за цялата бременност (20 лв общо  Crazy)
Качих 25 кг и имах огромен корем, ама нито една стрия  Mr. Green
От икаров получих алергичен обрив  Rolling Eyes

# 56
През цялата си бременност не съм се мазала с нищо и нямах стрии. SadПоявиха ми се след раждането и то само на бедрата-но много рязко напълнях. Предполагам затова.

# 57
  • Мнения: 851
Аз се мазах с мас вечер и с Percutalfa сутрин и съм страшно доволна - нямам стрии. Бях много постоянна. Маста има лек специфичен мирис, но се свиква. Мъжът ми всяка вечер ми викаше "пържените картофки"  Joy
А кожата ми е суха и имам няколко стрии от пубертета, но от Precutalfa като че ли поизбледняха.

# 58
  • Мнения: 6 441
Добре де като са вече бели  пак ли се забелязват много  newsm78
Не чак толкова,но се виждат Peace

Общи условия

Активация на акаунт