Мога ли да ям риба

  • 6 942
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 755
Защо да не ядеш риба? Полезна е.
За синьото сирене никой нищо не ми е казвал и миналата седмица си хапнах (добре).

# 46
  • Мнения: 391
Проблема около рибите идва от факта че е са отровени с живак (меркури), както eagle е казала.
Затова се препоръчва да се яде не по често от два пъти на седмица и да се избягват големите видове, които са в края на хранителната мрежа и имат най голямо количество живак, което си е отрова.
Няма проблеми с консервните риби, те са по чисти, защото използват по малките риби (пазат големите да ги продават цели), което означава че имат по малко меркури.

# 47
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Проблема около рибите идва от факта че е са отровени с живак (меркури), както eagle е казала.
Затова се препоръчва да се яде не по често от два пъти на седмица и да се избягват големите видове, които са в края на хранителната мрежа и имат най голямо количество живак, което си е отрова.
Няма проблеми с консервните риби, те са по чисти, защото използват по малките риби (пазат големите да ги продават цели), което означава че имат по малко меркури.

Точно това щях да напиша и аз.
Вчера го прочетох в едно списание, ставаше въпрос точно за живака.
Не се препоръчваше риба тон и скумрия.
А аз три дни подред нагъвах консерви, страшно много ми се ядеше.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ама разбира се това е една от храните които трябва да ядеш.Не се притесняваи хапвай си рибка пържена или на скара както я предпочиташ.Лека бременност! Peace newsm10
Лека бременност и от мен! Peace

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш!Дори е препоръчително.Но не сурова/суши/ или пушена/заради прекаленото и осоляване/.
  И рибата от консерва да се избягва Naughty

# 50

Общи условия

Активация на акаунт