КАКВО Е ДЕФЕРЕНЦИАЛНО БРОЕНЕ?

  • 7 492
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 106
Здравейте!в4ера ми дадоха 4ас за д-рМустаков за детенцето ми и понеже е за първи преглед искат да нося изследвания:кръвна картина и деференциално броене,и въпроса ми е какво изследване е деференциалното броене,какво се изследва по то4но, не 4е няма да го направя но просто да си имам представа.Ако някоя мами знае или е минала по този път дано ми отговори! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 492
Диференциалното броене включва:
 - St- щаб-пръчкоядрен гранулоцит
 - Sg- сегментоядрен неутрофил
 - Eo- еозинофил
 - Ba- базофил
 - Мо- моноцит
 - Ly- лимфоцит
 Ако ти говорят нещо тези неща...на мен ми пуснаха диференциално броене, когато бях с пневмония.
 Успех с детенце!  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не се прави някакво допълнително вземане на проба,а от кръвта която давате за кръвна картина се прави и диференциалното броене.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 106
благодаря ви много!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 273
При диференциалното броене фактически се извършва ръчно /наречено още мануално/ броене на бели  кръвни клетки или пък на еритроцити, а може и на двете.Мануалното диферинциално изброяване на белите кръвни клетки дава по-пълна информация за клетките тъй като:

- се идентифицират по голям брой клетки /7 вида нормално присъстващи в периферната кръв/;

- може да се установи наличие на млади клетки, които нормално не се срещат в периферната кръв;

- може да се установи и морфологията на клетките от белия и червения кръвен ред.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 106
аз бях 4увала нещо за кръвни клетки но не бях наясно какво по то4но а и дали за това  става въпрос.Благогаря за из4ерпателния отговор! Hug

Общи условия

Активация на акаунт