Кога и как научихте детето да ходи на гърне?

  • 5 190
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Биляна да и аз така съм челя, но понеже сега идва лято, ще бъде много топло и ми се искаше поне да малко да намалим памперсите. Може би просто ще го оставям без памперс и няма да го слагам все още на гърнето. newsm78

# 16
  • Мнения: 1 371
Аз също започнах да го слагам доста рано, май около 9 му месец. Сега е на 1 годинка и 2 месеца. Слагам го след сън и няма празно гърне. И също го слагам през определен интеревал от време. Не ми пречи. Само от време на време ме мързи.  Crazy Държа го не повече от 5 минути, за да не го заболи кръстчето или да му омръзне. За сега използва 100 % от предназначението на гърнето. Ама и мен ме е гнус от омазаното дупе, та за това ми е по добре да изчистя гърнето и да измия почти чисто дупе.

# 17
  • Мнения: 506
ние акахме в гърнето от както почна да седи до преди месец,когато се научи да става от гърнето и сега като го сложа той скача и незнам какво да правя Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Започнах да го слагам на 8 месеца - първо само акаше в него, после постепенно и пиш правихме.

# 19
  • Мнения: 5 255
След навършени 2 г.
За три дни разбра за какво иде реч  Wink
Преди това не е познавала този атрибут - гърне.

# 20
  • Мнения: 355
При мен никакви опити за гърне не помогнаха. Имах и гърнета, няколко различни, седалка за тоалетната. Децата не искаха дори да седнат, а още по малко да се застоят и нещо да свършат. Реших да махна памперсите, категорично, отведнъж. На 1 година и 8-9 мес. Не се получи - опикаха апартамента и изобщо не разбраха за какво иде реч. На следващата пролет повторих,  махнах памерса и край. Децата бяха на около 2 год. и 6 мес. Веднага се усетиха, че не се пишка в гащите. Изведнъж седнаха на гърнетата, почнаха да си казват, абе не можех да повярвам. Махнах и дневния и нощния памперс. Едната ми дъщеря не се напишка изобщо повече, другата много инцидентно се е напикавала през нощта, или сутринта, ако не съм била бърза.

# 21
  • Мнения: 1 485
До 1год.и 8 месеца имахме 3 гърнета,но нито едно от тях не беше достатъчно добро,за да се свърши нещо полезно в него!
И точно тогава беше вече края на м.май,свалих памперса,сложих гащички,подготвих си повече дрехи и така...след 1 седмица резултата беше на лице-сама пожела да седне на гърнето.След още една седмица вече казваше сама,без да и се напомня.
Наистина при нас този вариант беше успешен,но е свързан с много свободно време(изцяло си бях в къщи),търпение,е....нямахме до края и килими и пътеки...но в името на тази идея-всичко понесохме!

# 22
  • Мнения: 1 029
няколко месеца преди да навърши 2 годинки.Отначало обяснявах, дебнех, но не ставаше.И накрая ( не се смейте) се изпишках в гърнето Embarassed и тя разбра какво се прави и няма пропуск от тогава.Освен това й купих пеещо гърне, което беше допълнителен стимул

# 23
  • Мнения: 4 915
Каката беше с памперс до 2 г. и 5 месеца - за сметка на това се научи на гърнето за 1 ден, и махнах нощния памперс след още 1 месец.

Беба и нея ще я уча след 2-рата година.

# 24
  • Мнения: 374
просто съм много гнуслива и предпочитах да мия гърне, отколкото омазано дупе.
честно ли те е гнус от акото на децата ти?вярно, че не е най-приятното нещо, но мен никога не ме е било гнус, нито от лигички, сополи и т.н.  Mr. Green
а и аз както повечето мами като започна да стои сиднал правих опити с гърнето, но сега съм се отказала и най- вероятно след половин година, като направи 2 си мисля, че ще имаме успехи.

# 25
  • Мнения: 645
След навършени 2 г.
За три дни разбра за какво иде реч  Wink
Преди това не е познавала този атрибут - гърне.

 Peace
Само, че на 1 год. и 11 мес. От тогава сме без памперс. Свикна изключително бързо. Е, случваше се когато се заиграе да се напишка, но е било няколко пъти само.

# 26
И аз започнах от няколко дни да го слагам на гърнето  newsm10
още от 1-я път имаше попадение с пишкане само, но... мисля че беше чиста случайност  newsm78
както и да е, няма да се откажа и продължавам... thumbsup
ще споделя ако имаме напредък   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 230
На 1,7м. без да я слагам постоянно. Тя ненавижда памперса и много бързо се научи, чак ме изненада. Първите 1-2 седмици беше с пропуски, после напълно свикна и си казваше. Пишкаше по-често в началото, но после започна да задържа за все по-дълго време. Ака също в гърне, но със седмица закъснение се научи Wink Все още слагам памперс преди сън, още ми е мъничка да овладее и това задържане. Вече сме навсякъде с гащички и ми е много лесно.
Всъщност като се замисля, тя се научи от любопитство и беше много разочарована когато няма пиш в гърнето и пак сядаше и така докато направи пиш или си намери друга занимавка. Но все още си е голяма радост като види резултата.

# 28
  • Мнения: 6 441
Сложих го към 9 месец някъде,но си беше мъчение и за мен и за него.Мрънка,аз се ядосвам и в крайна сметка пак без резултат.Сега като видя,че се напъва да ака го слагам,иначе не.Мисля лятото да махна изцяло памперса и така да се учим  Peace

# 29
  • Мнения: 46 509
Никак.
На 2г. и 8м. от раз просто започна да посещава тоалетната.
Против "ученето" съм.

Общи условия

Активация на акаунт