Къде тупате одеала и постелки?

  • 6 537
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Уважаеми граждани на републиката България, сред нас е сериозно разпространен просташкия навик да се изтупва всякаква домашна тъкан през терасата (или прозореца). Това не би било проблем, ако се правеше на вилата, или в еднофамилна къща. Но когато се прави от етаж в блок, по-висок от първия, е не само нехигиенично, но е сигурен белег за пълната липса на култура у нас.
Предполагам, не би ви било приятно съседът под вас да дойде и да изтупа изтривалката си в хола ви? Защо го правите вие на неговата тераса? Споделете вашите впечатления, моля.

П.П. Знам, че прахът е естествен продукт, следователно се разгражда и не замърсява околната среда. Това е по повод пишман еколозите, които смятат, че замърсяване имаме само ако е разлят суров петрол, или са изхвърлени синтетични материали (не дай Боже и токсични)...

# 1
  • Мнения: 5 940
Фиданке, ти справочник на просташките навици ли пишеш?  Живея в къща, не простея...

# 2
  • Мнения: 8 999
Имам пералня, имам и прахосмукачка. Ползвам олекотени завивки и нямам килими и черги. Трохите от масата събирам също с прахосмукачка.
Това достатъчно ли е?

Ненавиждам съседите, които тупат губери и китеници през балконите си /това беше, докато живеех на първия етаж/, сега съм на последния и не ми пука какво правят надолу. Радвам се, че поне аз не се вихря от прозореца си.

Като ходя на вилата, също не тупам. Навици.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ех, то само прах да беше - с мед да го намажеш, но аз в стария апартамет съм намирала талпа в средата на кухнят, прозорецът счупен, над мене 7 етажа - хайде ходи разбери кого да пребия с новата си придобивка... Rolling Eyes

По темата - тупам одеала през терасата - но разположението е такова, че точно под мястото където тупам под мен няма траси/прозорци..

А ти къде тупаш?

# 4
  • Мнения: 122
Веднага всички които тупат изтривалките си на балкона на комшията да си признаят. Аз се разбирам със съседите си нищо, че току що едно одеяло прелетя покрай прозореца ми.

# 5
  • Мнения: 4 965
Одеала имам точно 2 - детски (направо ги пера), а и ги ползваме рядко - само за гооолям студ. Имам олекотени завивки - не ги тупам (сменям ги редовно).
Постелки имам пред входната врата (чистачката на входа ми я почиства, а ако съвсем заприлича на нищо - купувам нова) и в банята и тоалетната (гумирани са и ги пера).
Имам 2 големи килима в детската и в хола - прахосмуча ги и периодично половинката ми ги кара на автомивка.
Покривките ми са основно гумирани (има едни, които сполучливо имитират дантела) - бърша ги, а тези от плат или прахосмуча, или изтупвам в мивката в банята.
И да искам, не ми е удобно да тупам - под нас има магазини. Но пък ми се е случвало някой да си поизтупа някой килим над нас, затова си сложихме козирка.
На вилата - също не тупам, а прахосмуча (там имам няколко мекетени пътеки и 2-3 кожи, които слагаме зимата).

# 6
  • Мнения: 122
Одеала имам точно 2 - детски (направо ги пера), а и ги ползваме рядко - само за гооолям студ. Имам олекотени завивки - не ги тупам (сменям ги редовно).
Постелки имам пред входната врата (чистачката на входа ми я почиства, а ако съвсем заприлича на нищо - купувам нова) и в банята и тоалетната (гумирани са и ги пера).
Имам 2 големи килима в детската и в хола - прахосмуча ги и периодично половинката ми ги кара на автомивка.
Покривките ми са основно гумирани (има едни, които сполучливо имитират дантела) - бърша ги, а тези от плат или прахосмуча, или изтупвам в мивката в банята.
И да искам, не ми е удобно да тупам - под нас има магазини. Но пък ми се е случвало някой да си поизтупа някой килим над нас, затова си сложихме козирка.
На вилата - също не тупам, а прахосмуча (там имам няколко мекетени пътеки и 2-3 кожи, които слагаме зимата).


Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.

# 7
  • Мнения: 4 965
...
Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.

Не.
Ама някои от комшиите - да. И ми иде да ги гръмна. Laughing Не е нужно да си пускат акарите наоколо.

# 8
  • Мнения: 122
...
Ясно - ти НЕ ТУПАШ.  Peace А мъжът ти случайно да го прави.

Не.
Ама някои от комшиите - да. И ми иде да ги гръмна. Laughing Не е нужно да си пускат акарите наоколо.

Ти остави акарите ....... понякога и забравени чорапи хвърчат насам-натам.

# 9
  • Мнения: 21
Виждам, че темата е преместена в по-сериозен раздел. Това означава, че и модераторите са се отнесли толкова сериозно с нея, колкото съм сериозна и самата аз. За което искам да им изкажа специалните си благодарности. Но нека да не се възгордяват излишно - ще ги следя внимателно какви ги вършат и занапред!

# 10
  • Мнения: 93
 hahaha
Но нека да не се възгордяват излишно - ще ги следя внимателно какви ги вършат и занапред!
newsm09

# 11
  • София
  • Мнения: 15 457
В нашия вход се тупа през прозорците на стълбите.

# 12
  • Мнения: 122
Аз също следя кой какви ги върши, а и какви не ги върши.

# 13
  • Мнения: 2 211
Не тупам, но съм потърпевша от тупащи съседи. А и да беше само тупането, щях да го преглътна - хвърлят се боклуци, фасове, тръскат си торбата от прахосмукачката, поливат цветя, готвят на скара, а като измият терасата, цялата мазнотия е по прозорците ми и т.н. в същият дух.

# 14
  • Мнения: 824
Да знаете,че нас-българите, само fidanka111,ще ни оправи.От вчера жената се опита да ни вкара в правия път. Joy Joy Joy

Нямам килим.

Общи условия

Активация на акаунт