Телевизорът

  • 1 840
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 73
Скъпи мами,моето бебе е на 1 годинка и 11 дни.В хола имаме голям телевизор и Гого е постоянно залепен за него, особено когато дават рекламите.Притеснявам се да не добие проблем с очите,а ме изплашиха и с аутизъм?Имам ли право да се страхувам?

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 19:13 от vesitigra

# 1
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние от 2 месеца сме така и не спираме да гледаме тв,какво да го правя!  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 477
1.ТелевизорЪт
2.Скъпи
3.бебче
4.включен
5.аутизъм
И моето дете се вторачва в рекламите.През останалото време просто не го поглежда.Имаш право да се притесняваш за зрението му.Просто не му разрешавай да гледа отблизо и продължително.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
1.ТелевизорЪт
2.Скъпи
3.бебче
4.включен
5.аутизъм
И моето дете се вторачва в рекламите.През останалото време просто не го поглежда.Имаш право да се притесняваш за зрението му.Просто не му разрешавай да гледа отблизо и продължително.

Подкрепям всичко написано Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
За телевизорЪТ виж тук:

http://www.lekar.bg/news-41/info-966
http://health.actualno.com/news_121553.html

И прецени сама!
 Peace

# 5
  • Мнения: 4 414
Всички деца обичат рекламите. Аутизъм не се получава от телевизор, но пък има 100 други неща, заради които не е добре да се зяпа ТВ. Ако телевизорът не работи постоянно, децата не го гледат.

# 6
  • Мнения: 2 714
Всички бебета са така относно рекламите,направо са като хипнотизирани.
В часът на мама коментираха веднъж че телевизора вредял по ред причини.Упражняваи контрол да колкото е възможно и това е.

# 7
  • Мнения: 73
Съжалявам за правописните грешки,но нямам кирилица и ми е трудно да търся някои букви,и днес ми е първото публикуване на тема.Благодаря за отговорите.

# 8
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Франческа ти е дала линк, прочети и прецени!
Иначе мнения тук ще чуеш хиляди за и против.
Извинявам се на авторката за офф-а, но, Джуличка, така като размахваш назидателно пръст и подчертаваш дебело, поне дай пример с правилно изписване - Интервал се слага след препинателен знак, а не преди и след него.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана също обича да гледа ТВ. Няма как да я отлепя от него, защото у нас той работи постоянно. Новите ТВ /ЛСД/не са така вредни колкото старите.

# 10
  • Мнения: 6 274
Франческа ти е дала линк, прочети и прецени!
Иначе мнения тук ще чуеш хиляди за и против.
Извинявам се на авторката за офф-а, но, Джуличка, така като размахваш назидателно пръст и подчертаваш дебело, поне дай пример с правилно изписване - Интервал се слага след препинателен знак, а не преди и след него.
Не размахвам назидателно пръст , а просто отбелязвам , че и новаците са хора . И те грешат . А човек , който започва изречение с малка буква ... Няма да коментирам . За запетайките съм го коментирала вече , но пак ще го кажа : не е въпрос на незнание , мила. Просто много "сбито" ми изглежда , когато запетайката е непосредствено след думата . И така ми харесва . Има разлика , нали ?

# 11
  • Мнения: 1 049
Огради телевизора с нещо, така че да не може да се приближава на по-малко от метьр до екрана. И го пускайте само по малко през деня, а не нон стоп и няма за какво да се притесняваш.  Wink

# 12
  • Мнения: 750
Момиче, оправи си правописа. ОТВРАТИТЕЛЕН е , обиждаш всички ни!!! На какво ще научиш детето си?!

По темата : И моите са залепени, 90% от децата гледат яко телевизия. Видимо нищо им няма, за аутизъм няма начин - това е болест, причиняваща се от други фактори. Но не е хубаво да гледа телевизия от близо, защото най-малкото ще си увреди очите.

# 13
  • Мнения: 2 476
Моят син също гледа ТВ.Опитвам се да го ограничавам,но когато сме сами по цял ден вкъщи,нямам голям избор.Всичко му омръзва и му пускам да гледа.Относно това че новите телевизори-плазми и ЛСД не са толкова вредни-вярно е.Ние вкъщи сме с такъв,но въпреки това неискам да гледа по цял ден.Сега,когато вече времето е по-подходящо за дълги разходки се надявам че и гледането на ТВ ще е ограничено.

# 14
  • Мнения: 4 753
Ако имаш възможност намери други занимания на детето за да не седи пред телевизора.... така е по-лесно за нас родителите, но не е много полезно, не само заради очите....

# 15
  • Мнения: 417
Не само че гледа рекламите,а си има и любими CrazyКато чуе ,че почват рекламите и тича да ги гледа ooooh!Как да го опазя като сам си включва телевизора newsm78На 1г. и 3 м. е малчо

# 16
  • Мнения: 454
Моето дете не гледа телевизия по простата причина, че изобщо не пускам телевизорът, когато е буден, което ще рече почти през целия ден. Откакто времето се стопли той прекарва навън поне 4-5 часа и когато се върне пак има с какво да се занимава и изобщо не му е интересен телевизорът. На миналата страница някой беше казал, че детето няма да гледа ако не му пускаш телевизорът. Друг е въпросът, че така е по-лесно. Детето се зазяпва и после защо било се научило. То не се е научило само, защото на 7-8 месеца не може само да го пусне, а дори и да е така винаги може да се крие дистанционното. Като толкова се притеснявате от телевизорите прости не си учете децата от малки да зяпат по цял ден реклами. И само да уточня - не съм от майките, които не дават да се гледа телезивия до един си колко годишна възраст, просто на този етап не виждам какво може да предложи телевизията на едногодишното ми дете. Нито разбира детските филмчета, нито нещо друго.

# 17
  • Мнения: 1 103
И  ние сме така като чуе реклама и така взема завоите до телевизора че просто нямам думи  hahaha hahaha.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето дете не гледа телевизия по простата причина, че изобщо не пускам телевизорът, когато е буден, което ще рече почти през целия ден. Откакто времето се стопли той прекарва навън поне 4-5 часа и когато се върне пак има с какво да се занимава и изобщо не му е интересен телевизорът. На миналата страница някой беше казал, че детето няма да гледа ако не му пускаш телевизорът. Друг е въпросът, че така е по-лесно. Детето се зазяпва и после защо било се научило. То не се е научило само, защото на 7-8 месеца не може само да го пусне, а дори и да е така винаги може да се крие дистанционното. Като толкова се притеснявате от телевизорите прости не си учете децата от малки да зяпат по цял ден реклами. И само да уточня - не съм от майките, които не дават да се гледа телезивия до един си колко годишна възраст, просто на този етап не виждам какво може да предложи телевизията на едногодишното ми дете. Нито разбира детските филмчета, нито нещо друго.
Прочела си ми мислите!  Peace
И у нас телевизора не е пуснат никога в присъствието на детето, реално телевизия не е гледал.

# 19
  • Мнения: 610
Моята муцунка също обича много да гледа рекламите.Дори като се събуди ме кара да и пусна някой музикален канал за да танцува с думите "ТАН" и ми носи дистанционото.Но гледам да и ограничавам танците и най-вече TV.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Имаш пълното право да се страхуваш, иска ли питане Simple Smile

# 21
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
и новаците са хора . И те грешат
Не е до това дали си новак или не. Въпрос на правопис. И да, всички сме хора, но и всички сме българи и пишем на български.
 Разликата има, права си. Направо вади очите тази разлика.
А колкото до "сбитото", това е стандарт!

# 22
  • Мнения: 4 555
Аз пък не мога да разбера как очаквате вие да гледате телевизия по цял ден в присъствието на децата и да искате от тях да не гледат  newsm78
Или да измисляте нови възпитателни методи, с които да държите детето далеч от работещия телевизор

# 23
  • Мнения: 6 274
и новаците са хора . И те грешат
Не е до това дали си новак или не. Въпрос на правопис. И да, всички сме хора, но и всички сме българи и пишем на български.
 Разликата има, права си. Направо вади очите тази разлика.
А колкото до "сбитото", това е стандарт!
Имах предвид , че момичето се извини  и каза , че за пръв път пуска тема . Нормално да се е объркала с тази латиница , с която всички имат навика да пишат . После си е поправила грешките . (Нещо , което малко хора правят).
А за пустите му запетайки - ами така ми харесва , бе хора . Айде разпънете ме на кръст !

# 24
  • Мнения: 681
и аз съм съгласна,че ТВ не е хубаво да се гледа,макар че моята дъщеричка от време-на време се зазяпва. newsm78

# 25
  • Мнения: 258
Нашият доки каза, че ако детето е на около 2 метра от ТВ, може да гледа по цял ден, ако иска. Въпросът е, детето да не е забито в телевизора нон стоп.  Peace

Ей, ама само граматици, езиковеди и филолози в този форум. Някой няма ли да направи морфосинтактичен анализ на всеки постинг, един по един?

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 23:04 от mutzunkata

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Момичета,няма безгрешни хора,защо трябва да нападате така момичето,може да има проблем с буквите на клавиатурата,а не да е неука.

# 27
  • Мнения: 35 891
И още нещо : Уважаеми Формати , няма нищо лошо в това , тактично да посочиш нечия грешка . Дори , ако тя е смешна - да се посмееш . Но мисля , че тона ти е доста хаплив , и неуместен . Още повече , че така , като гледам , май и твоята учителка е проспала часовете по писане .

формати? ФОРМАТИ?  newsm78

formati - за тази потребителка иде реч, тази с козичката.

в пристъп на безумие си помислих, че е синоним на форумци  hahaha

пп по темата: далеч от телевизора и по 1 час на ден, не повече - важи и за по-големите деца

# 28
  • София
  • Мнения: 39 717
Най-важното е детето да не е близо до телевизора. Аутизъм от тв - не. Проблеми със зрението могат да се появят.
Дияна също е гледала ТВ. ТВ гледаме само на вечеря, понеже тв приемника ни е в кухнята. Дребната забравя да си слага вилицата в устата, и постоянно се караме.

# 29
  • Мнения: 9 973
какъв аутизъм ви подгони,бееееееееееееееееее Grinning

# 30
  • Мнения: 6 274
какъв аутизъм ви подгони,бееееееееееееееееее Grinning
Аз пък чак сега видях , че става въпрос и за аутизъм .  ooooh!
 Не , разбира се  Naughty. Аутизмът няма нищо общо с телевизорите . С аутизъм , за съжаление дечицата просто се раждат  Sad. Не се "разболяват" под влияние на външни фактори .  Naughty

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всички бебета са така относно рекламите,направо са като хипнотизирани.
В часът на мама коментираха веднъж че телевизора вредял по ред причини.Упражняваи контрол да колкото е възможно и това е.
точно така Peace

# 32
  • Мнения: 502
и Ивето гледа рекламите и се радва на любимите си. от педиатърката знам, че ако е на 2,3 метра може да гледа телевизия, но и аз си мисля че е вредно. добре че вече сме по разходките и за телевизия няма време.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 24
Не само че гледа рекламите,а си има и любими Crazy
Аз дори се изумявам! Особено тези с анимационни герои. Макси е на 9 месеца, но вратлето си чупи за реклами. Гледам да пускам радио или някаква музика, но и аз дори понякога забравям че е включен, особено ако съм пред компа newsm78 Ще си обърна внимание Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт