Помагат ли татковците?

  • 4 395
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 681
Ей,мамчета дайте да разцъкаме и татковците.  Mr. Green Помагат ли,не помагат ли,грижат ли се за бебоците или с направата им свършват задълженията?!Моят съпруг ми помага в приготовленията за баня,къпем заедно Таничка и после аз докато я храня той оправя всичко. Peace От както родих,закуската в неделя я прави той (само тогава закусваме заедно).Не мога да се оплача от него (поне засега) Praynig Но много се шашка когато тя заплаче Mr. Green Мъжка му работа.Е,вие сте на ход.

# 1
  • Мнения: 156
Помага ми и често си играе с него и му разказва какв ще правят като порасне. Къпем го двамата, често той го преоблича, ако е повърнал. Сам проверява дали свършват памперсите и отива да купува и т.н.

# 2
  • Мнения: 252
Моят помага само за банята, но иначе отива да си гледа филми и ние си се оправяме с обличането. Ако не му кажа какво точно да купи никога няма да се сети сам. Много ми се иска да почна да му го оставям за да ходя на яеробика и изобщо да обърна внимание на себе си , фризьор и т.н ама като гледам скоро няма да стане Sick

# 3
  • Мнения: 6 441
Нашият не е при нас,но няма да забравя,когато веднъж ги оставих двамата и Алекс се разплакал.Той буквално тича при мен и вика,че почти ми се кара:"Бързо,бързо,детето плаче,какво му е ,незнам какво да правя!".  hahaha Алекс нямаше и месец.Смешна картинка ми беше,един паникьосан... Crazy

# 4
  • Мнения: 3 376
Помага ми много.

Даже днес нещо се майтапехме,че може и второ да е на път и той въздъхна "Ох,още едно да гледам аз" Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 300
И аз мога да се похваля с таткото. И като татко, и в домакинската работа много помага.

# 6
  • София
  • Мнения: 269
Ако не му кажа какво точно да купи никога няма да се сети сам.

Поне ако му кажеш, може да ти свърши работа. Моят веднъж се обажда, че ще пазарува в Била- дали искам нещо. Казах му само едни бебешки мокри кърпички...а като се връща- с няколко плика покупки, а забравил за кърпичките Rolling Eyes
Иначе вечерите не е много ентусиазиран да се занимава с памперси, преобличане и хранене...Но пък през почивните дни гледа бебчо, за да мога да се видя и аз с хора Wink

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Помага и нашият тати, ама изпросено. Няма сам да прояви инициатива и все трява аз да му тикам детето в ръцете. Разбирам, че е уморен и гледам да не досаждам, ама и на мен ми идва понякога ннагорнище, а няма кой друг да ме отмени  Tired

# 8
  • Мнения: 472
Да, нашият тати помага много. Когато Маги беше по-малка, е правил всичко, което и аз с изключение на кърменето, разбира се  Joy. Сега, като по-голяма изключихме къпането и приспиването, като опция за помагане. Къпането е ясно защо. А, за приспиването просто няма шанс. Не защото той не иска, а защото щерката иска непрекъснато да си играят. Много често дори сам я гледа или води някъде, за да взема и аз въздух  Wink

# 9
  • Мнения: 491
Да,много помага

# 10
  • Мнения: 2 567
Бих казала, че винаги ми е помагал изключително много. Само на него съм разчитала. Няма баби и дядовци, които да са предлагали някога помощ.
Къпеше я от новородена до като сама почна да се къпе - значи 8 години  Simple Smile "Кърмеше" я  Simple Smile, преобличаше я и бършеше редовно осраното дупе. Переше нааканите пелени, когато на мен вече ми се повдигаше от миризмата им. Често ме е отменял в будуването, когато е била болна. Сега вече няма какво толкова да ми помага за нея, но пък помага в чистенето, което е не малка помощ.

# 11
  • Монтана
  • Мнения: 220
Нашият татко помага,но не често,просто защото няма много време за това.Помага при къпането,понякога храни малката,даже няколко пъти е ходил с нея на разходка,за да мога и аз да си обърна внимание.Знам.че мога да разчитам на него.

# 12
  • Мнения: 1 029
много помага.В събота и неделя особено забравям за тях- ходят на разходки, играят. Проблема е, че трябва да го подсещам да я нахрани, защото се е случвало детето да не яде по цял ден като е само с татко си Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 39 758
Помага, много. Нямаме баби наблизо, сами се гледаме. Ще го видя колко ще се шашка покрай бебето Simple Smile

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че "помага" е правилната дума - та той си върши задълженията на родител!

А по въпроса- ДА, много.

# 15
  • Мнения: 3 376
Не мисля, че "помага" е правилната дума - та той си върши задълженията на родител!
Всъщност да,права си,добре че обърна внимание на това.

# 16
  • Мнения: 270
Не, не ми е помагал и не ми и помага в момента. Доста работи, а аз за момента съм си в къщи. Ако трябва да бъда честна ми е  адски мъчно понякога, че не иска и за пет минути да погледа детето. Винаги е уморен.

# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Да, многоо ми помага ! Сами сме, бабите са ни далече  Sad  Кой друг да ми помогне, ако не той !

# 18
  • Мнения: 1 098
Аз съм много, много доволна от моя мъж. Мога да кажа, че когато си е удома задълженията спрямо детето са разделени по равно. Радвам се, че нещата са по този начин, не само заради мен, а защото и синът ми има нужда да бъде с баща си.

# 19
  • Мнения: 391
Прекрасен е, нали затова си го избрах Wink

# 20
  • Мнения: 11 003
Помага ми страшно много и във всичко Heart Eyes Почти всяка вечер успявам да изляза сама за час-час и половина, като съм спокойна, че те двамата си се гледат чудесно Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
Участва активно в отглеждането на Зори .

# 22
  • Мнения: 1 897
Помагаме си взаимно в грижите за сина ни.
Ако трябва да бъда абсолютно честна, съпругът ми дори се справя по-добре от мен с детето. Много е спокоен и уравновесен, докато аз често губя търпение.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 323
Не помага просто, когато сме заедно я гледаме наравно. Тук да благодаря на свекървата, че така го е научила.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 111
Помага само когато е в къщи, за съжеление от пуста му работа не ни остава време да се видим...

# 25
  • Мнения: 257
Помага ми понякога но повече гледа да се скатае и прехварля човека на майка си(живеем заедно)Но не се оплаквам-мъжлето чисти и ми помага за къпането,а и когато много ми се спи сутрин става и го гледа 2-3 часа докто се наспя
Абе златен мъж ама само понякога,но аз и на това съм доволна Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 197
Страшно много помага,за всичко,като се почне от грижите за детето и се стигне до домакинската работа.Евала на майка му,че го е научила да бъде отговорен баща и мъж.

# 27
  • Мнения: 523
Ами да помага ми и то много . Особено през уикендите - взема си двете кукли и излизат , а аз успявам да изчистя цялата къща и то из основи .  Laughing Laughing Laughing

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нашия татко много помага.В началто не гледаше детето, но аз го отдавам на страх ли и аз не знам.Но като стана дребното на 10 мес. започна и да го къпе и памперси да сменя, да го храни всичко.Сега като е в отпуска той го гледа докато беше болен и не беше на ясла, а аз си ходех на работа.В домакинството също помага но там по-рядко.Златен си е нашия тати  Grinning

# 29
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Разчитам основно на него.Ако не се сети сам го "моля" Mr. Green

# 30
  • Мнения: 475
Много!Загинала съм без него Hug Hug Hug

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Помага ми много.Винаги сам е сменял памперсите без да му кажа, дори казва, че му прави удоволствие newsm78Всяка вечер той оправя детето за сън.

 Занимава се с детето(не постоянно де), прави салатата за вечеря, след това прибира масата и мие чиниите.Не мога да се оплача от него Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 645
Разчитам основно на него.Ако не се сети сам го "моля" Mr. Green

Същата ситуация. Но почти винаги се сеща... Flutter

# 33
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Да, помага ми, когато има време

# 34
  • Мнения: 2 090
Като Александър беше малко бебче помагаше много-успокояваше го като плаче,хранеше,къпеше,приспиваше,сменяше памперси даже Mr. Green(когато ме е нямало).Сега няма физическата възможност да се занимава много с него,понякога се случва да излезе сутрин докато малкия още не се е събудил,а вечер се прибира след като е заспал Sad.Когато е по-свободен обаче пощуряват двамата-играят,боричкат се,гонят се.Понякога излизат сами на разходка,по мъжки Wink,а мама се отдава на почивка Joy

# 35
  • Мнения: 1 031
Помага - във всичко.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 397
Да помага ми много когато е почивка разбира се  Peace

# 37
  • Мнения: 6 274
Когато има време и не е на работа , естествено . Peace

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Да,помага/но може и повече/.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 716
Да,помага но бабата повече  Peace

# 40
  • Мнения: 728
Аз ли съм единствената която ще каже НЕ?
Не само че не помага вкъщи но и с детето много много го няма. И аз си отглеждам в къщи едно бебе и един татко, но не се оплаквам сама съм си го избирала. Поне на втория не ми се налага да му давам яденето с биберон в устата (въпреки че ако можеше той не би възразил).
Бабите съм ги отрязала тотално, не искам да ми се мотаят наоколо със съветите и упреците си..имали са свой деца, гледали са ги, да оставят моето дете и майка му на мира.

# 41
  • Мнения: 78
Моят помага само за банята, но иначе отива да си гледа филми и ние си се оправяме с обличането. Ако не му кажа какво точно да купи никога няма да се сети сам. Много ми се иска да почна да му го оставям за да ходя на яеробика и изобщо да обърна внимание на себе си , фризьор и т.н ама като гледам скоро няма да стане Sick
все едно аз съм го писала Laughing

# 42
  • Мнения: 864
Винаги ми помага много  Peace
Грижи се за всичко и се справя с всичко.Имам му пълно доверие!

# 43
  • Мнения: 1 477
Помага много.Въпреки ,че работи по 12 часа на ден с един почивен ден.Гледа малкия като излизам с приятелки.Много често и готви, ако не съм имала време през деня.Златен си ми е  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 636
Винаги ми е помагал...и преди да се роди бебето и сега Heart Eyes. Бабите ги държа умишлено надалеч. Отглеждането на детето е задължение на двамата родители, а не на бабите и дядовците.

# 45
  • Мнения: 124
И нашият тати участва активно в отглеждането на беб,къпем го заедно ,храни го понякога,а в повето случай когато готвя той се занимава с него.Но не се сеща ,че сме свършили памперсите или храната,така,че това трябва да му го напомням или му го оставям на него и си пазарувам аз,защото той все още не е научил какво да купи.

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
нашия тати не ми побаг особено-като е в кашти гледа телевизия или седи на компа-когато най-накрая немога да го изтарпя вече му се накарам едно кубаво  Naughty и той от от гузна савест се сеща да си поиграе малко с децата  Wink

# 47
  • Мнения: 78
Помага  Hug И то много  Grinning Вечер той го къпе и облича, събота и неделя ако не е на работа, той изцяло се занимава с него. Аз през това време успявам да свърша всичко, за което не ми е останало време през седмицата. От време на време, като му дойде музата, спретва и по някоя гозба /готви чудно/ или помага в чистенето, но избягвам да го карам, все пак ме отменя достатъчно с грижите за бебо  Hug Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 157
Ох,снощи се карахме за това.Аз искам да прекарва повече време с децата(бебетата),а той като вижда,че се справям сама,изкарва целия уикенд пред компютъра.Помага ми за къпането,пазаруването,гладенето и др.Не знам защо трябва все да казвам,за да направи нещо,а после иска много деца.

# 49
  • Мнения: 266
Помага ми и то доста много.Заедно я къпем,той я съблича за баня след това ми помага да и облечем пижамата.Реже и ноктите на краката,купува памперси,храна.Засега не се оплаквам,дано да ми помага и за напред

# 50
  • Мнения: 125
 Таткото помага много. Мога спокойно да го оставям сам с бебето за по-дълго време, защото той равностойно ме отменя в храненето, обличането, къпането, гушкането и т. н. Единствено приспиването нещо не му се отдава, но нали и аз трябва да съм незаменима в нещо Laughing
 Помага и в домакинската работа, а в игрите и забавленията е много по-добър от мен.
 Въобще, случихме с таткото Heart Eyes Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 4 784
Помага ми. Къпем го заедно, той приготвя банята. Иначе обличането и оправянето след баня си е моя работа, но тогава той пък се залавя да измие чиниите. Вкъщи той пуска прахосмукачка. Когато го помоля да го оставя с малкия, а аз да излезна било денем или нощем, винаги имам зелена светлина. Никога не ме е укорявал за каквото и да е в отглеждането на детето. Има случаи, когато не се сеща за дадено нещо да го направи, което да ми е в помощ, но само ако го помоля, веднага откликва на молбата ми. Грижи се за спокойната ни и приятна атмосфера вкъщи и за страхотното ни емоционално състояние.Супер си е нашия тати! Мечта!
Но да не пропусна и баба-мечта, която си имаме, дядо също! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 545
Ние двамата си гледаме детето,бабите са далеч.Не мога да се оплача. Wink

# 53
  • Мнения: 514
Ние двамата си гледаме детето,бабите са далеч.Не мога да се оплача. Wink
И ние сме така ---ако не е той направо ще се побъркам #Crazy #Crazy #Crazy

# 54
  • Мнения: 493
Нашия не помага особено,повече разчитам на майка ми!

# 55
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да помага и то много, храни го, сменя памперси, приспива го, сутрин докато аз се наспя той се занимава с малкия, къпем го заедно, оставяла съм ги и по цял ден да се гледат сами.......бе не мога да се оплача изобщо.
А за закуската - всяка сутрин ми прави закуска и ми носи кафе, даже миналия ден беше отишъл у сестра му и като му се обадих, че сме се събудили се прибра да направи кафе и закуска, оправих детето и двамата излязоха, за да почистя и изгладя на спокойствие.
На всеки такъв мъж пожелавам Hug (с лупа да го бях търсила, нямаше може би да го намеря)

# 56
  • Мнения: 5 940
Помага ми за всичко. Няма нещо, което не може да направи около отглеждането на бебето. Проблемът е, че няма достатъчно време и естествено бебока е привързан повече към мен. А татко си възприема като най-прекрасната жива играчка на света.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Помага,и то много.
В момента,в който влезе в къщи го грабва и само той се занимава с него почти през цялото време.
Къпем го,той го облича,гимнастиката и масажа пак той ги прави още от началото.
Когато е втора смяна или почива,той става сутрин да го храни и оправя.
Даже през нощта,когато Кристиян се събуди за водичка,пак той става... Embarassed
Чак ме е срам понякога.... #Crazy Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 1 185
Помага редовно за къпането и преобличането, за всичко друго помага, когато му кажа. В началото се дразнех, че трябва да казвам, но сега съм ок с това, защото го прави с желание, просто не се сеща! Hug

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А татко си възприема като най-прекрасната жива играчка на света.
hahaha Joy Joy Joy знае той коя играчка ще му играе по свирката Laughing

# 60
  • Мнения: 13
Помага, страшно много ми помага още от първия ден! Има страхотно силна връзка между таткото и бебока, гледат се , играят си, изобщо не им липсвам, ако съм мръднала някъде.

# 61
  • Мнения: 750
И нашият татко помага, само това да смени памперс е мнооого трудно за него  и разбира се  за каквато и да било  помощ/задължение трябва да бъде помолен  Simple Smile.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 823
Страшно ми помага и без него съм загубена.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 235
Помага, но не толкова колкото ми се иска.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 020
Много ми помага. Къпем я заедно, прави с нея гимнастика и последното хранене, което ни е от шише той я храни. Играе си с нея, обръща й внимание. Абе няма грешка  Heart Eyes.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Помага когато има време.Най- вече с разходки за да  мога аз да се поглезя или да свърша някоя работа.Достатъчно ми е Peace

# 66
  • Мнения: 8 999
Естествено, че помага. Да не би аз да съм си ги навряла сама тия деца в корема! Колкото са моя грижа и отговорност, толкова са и негова.

# 67
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Помага ми когато може,защото работи адски много и не му остава много време за което той самият много съжалява,та дори се чуства виновен че неможе да и отдели нужното внимание.

# 68
  • Мнения: 94
Нашия татко много ми помага.Тои пазари памперсите на малкия,играят си двамката,дори понякога се е случвало да го гледа като изляза да пия кафе с приятелка WinkНе мога да се оплача от него,много ми е добричък и отговорен Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 479
Да,да ни е жив и здрав!Днес тати има Рожден Ден и ще купонясваме! newsm44

# 70
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На мен специално много ми помага, това беше и причината да искам толкова бързо второ бебче Hug

# 71
  • Мнения: 3 092
Помага ми , определено ... е понякога ми се иска и повече да беше , ама няма  Confused

# 72
  • Мнения: 673
 Абе... да... помага... Ама като се наложи да изляза и той сам да се справя само за час -два, ела да видиш, мобилния ми почва да пуши и става червен." И сега какво да му облека? А какво да им давам за закуска? Кое яке да му облека за навънка? А как да му измия дупето?..............................."javascript:void(0);
smile3502

# 73
  • Мнения: 1 029
Да, помага повече от очакванията ми  Rolling Eyes Мислих, че първите месеци ще бъде по-пасивен и ще се притеснява, но беше точно обратното. Сега също се занимава с нея доста, само някои неща като храненето му куцат и сменянето на силно наакани памперси.  Wink

# 74
  • Мнения: 174
Изключително много ми помага! newsm68

# 75
  • Мнения: 8 228
Ами нашият татко изпълнява задълженията си на родител по-отговорно и от мен. Все пак той на работа си отпочива от малкия дявол и когато е у дома е зареден с повече търпение. Сутрин той прави закуска и за нас и за дребния. Аз обикновено се излежавам още 10 минути. Вечер го къпе и облича за спане. Преди Виктор да започне да се храни сам, почти винаги той го хранеше ако е вкъщи. Много добре се оправят двамата. То и за това малкия сигурно толкова много реве сутрин, че баща му заминава за работа и не го взема със себе си. За мен много рядко плаче.
Аз съм си късметлия във всяко отношение.

# 76
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Нашия татко мнооооооогоо помага.Постоянно се занимава с дъщеря ни,когато си е вкъщи ( а не на работа).Вечер я къпем заедно, той я храни винаги,когато си е вкъщи.Вечер той я приспива и през ноща той става,ако се събуди.Понякога,ако се буди постоянно я взима в хола.Сутрин ( в 6) винаги той я храни,след което я приспива и си я остава в леглото,а той тръгва за работа.Ако не може да я приспи тогава ме буди.А и винаги ми е оставил някаква закуска сутрин.Вечер често прави и вечерята  Hug Нямам никакви оплаквания!

# 77
  • София
  • Мнения: 3 679
Таткото много ми помага и за двамата - прави всичко наравно с мен, без да кърми разбира се  Mr. Green

# 78
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да не би аз да съм си ги навряла сама тия деца в корема! Колкото са моя грижа и отговорност, толкова са и негова.
абсолютно си права, затова - да се стягат тия татковци , които не помагат много, много на мамите, и да няма не доволни Laughing

# 79
  • Мнения: 9 814
Съпругът ми винаги е помагал много при гледането на детето. Домакинска работа почти не върши, но пък за сметка на това храни, къпе, облича, играе и т.н. с малката, което за мен е голяма помощ.

Да,да ни е жив и здрав!Днес тати има Рожден Ден и ще купонясваме! newsm44

Приятно парти! И много да ви радва  Wink

# 80
  • Мнения: 681
Общо взето като гледам помагат татковците,ама трябва по-честичко да им се напомнят задълженията им. Joy

# 81
  • Мнения: 169
Почти не ... добре, че са бабите!

# 82
  • Мнения: 959
Да, помага много. Нямаме баби наблизо, сами се гледаме.
Баткото е предимно негова грижа. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 117
Нашият не е при нас,но няма да забравя,когато веднъж ги оставих двамата и Алекс се разплакал.Той буквално тича при мен и вика,че почти ми се кара:"Бързо,бързо,детето плаче,какво му е ,незнам какво да правя!".  hahaha Алекс нямаше и месец.Смешна картинка ми беше,един паникьосан... Crazy
А при нас е обратното... "възпитателният" принцип е "остави го да се нареве".. затова избягвам да ги оставям сами, че ще вземе да се задуши от рев човечето.. ooooh! Иначе го къпе - от-до и много се забавляват, аз само го храня след това и ми е голямо облекчение вечер  Peace

# 84
  • Мнения: 165
Нашия тати помага в къпането и понякога остава вечер да я преспива докато я мъчи коремчето от тия колки. ooooh!
Иначе се гледаме сами по цял ден и ходим по разходки.

# 85
  • Мнения: 5 026
ЕДа, но не винаги. Повече свекърва ми ми помага  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 884
Не , не ми помага с бебето, но ми помага много с големия. На възрастта, на която е , има много повече нужда от баща си , отколкото от мен... Мъжка им работа! А колкото до бебето, още преди да забременея изяснихме това-той излиза сутрин в 7 , прибира се към осем-гладен, измръзнал и уморен, и понеже си го обичкам , и искам по-дълго да му се радвам Mr. Green, от него искам да урежда финансовата страна на въпроса-останалото е моя грижа.

# 87
  • Мнения: 4 447
Много помага! Изключителен татко имам!

# 88
  • Мнения: 511
Безценен помощник е таткото!! Laughing

# 89
  • Мнения: 9 973
Много помага! Изключителен татко имам!
и аз съм много доволна

# 90
  • София
  • Мнения: 2 348
гласувах с "да". Когато не е на работа взима бебето в хола, а аз оставам в леглото да си доспя  Heart Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 1 522
Нашият татко много се радва да къпе малката принцеса. Сам прояви желание и сега всяка вечер плуват и си играят във ваничката. Помага ми и с други неща, когато е вкъщи като например: сменя памперси, облича я за разходка, вечер си играят за да мога да свърша някои други неща. Дори след вечеря мие чиниите и сутрин ми прави кафе. Все пак да не си помислите, че е идеален  Laughing, защото и той като седне пред компютъра да гледа някой филм или да се рови за нещо, забравя да стане. Но ние си го обичкаме нали си е нашият татко. Пък и идеални няма.


# 92
  • Мнения: 1 193
Да, на 100%  Peace

# 93
  • Мнения: 106
Помага главно с къпането, ходи и на пазар и от време на време сменя наакани памперси Simple Smile Когато трябва да отида някъде винаги се отзовава. Първият месец беше просто незаменим - с коликите на малкия. Главно той го успокояваше и нощем го разнасяше. Сега няма много време заради работата, но съм сигурна, че когато се освободи ще се включи пак активно Simple Smile

# 94
  • Мнения: 2 231
i nashiat tatko e ot pomoshtnicite. Tia obicha samo toi da ia kupe, sedi radva se i rita ot kef che chak ia mislia da ne se udari v ryba na koritoto. az chakam s kyrpata pred baniata i samo si vzimam nai-chistoto bebe. I za drugi neshta mi pomaga, no tova mu e liubimoto.

# 95
  • Мнения: 180
Помага татито,но все трябва да му казвам вземи това ,направи онова,иначе проблем няма,помага и в къпането,дори се мъчи вече и на памперса hahahaно не дай си боже малката да се изпъшка(не да реве)изпада в паника #Crazy #Crazyболна била,не било нормално да мрънка и ме кара да званя на доктора hahahaВчера вече му се скарах,защото почна да ме дразни с неговата параноя.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 675
Нашият тати ако го чуете какво говори, ще си помислите, че голямата ни дъщеря той я е изгледал с моя помощ  Grinning С малката няма толкова време, ама и сега например кърмя и той се чува с някой по телефона и на въпроса "Какво правите?", той  отговаря "Храним се", като следва уточнение "Е, да, кърмим се!" Mr. Green Много ми помага, не мислете, че се оплаквам, даже мога да го похваля. Защото важно е не само колко време прекарваш с децата си, а как и дали общуваш с тях.

# 97
  • Мнения: 780
Много ми помага.И за детето, и в домакинството.

# 98
  • Мнения: 469
Нашият татко работи без почивен ден,вечер до късно.Наистина няма възможност да ми помага.
Понякога доста се уморявам и изнервям,ама нямам избор.Не е сменил и един памперс,ама пък и като знам,че всичко чака мен се организирам и бързо се оправям.

# 99
  • Мнения: 610
При нас тате също помага.Сутрин като стане, понеже е на смени и става раничко я взима и ме оставя да си поспя до 8часа.Вечер като дойде време за баня я къпем заедно и докато се храним той изнася всичко.Случва се и да ми помага в домакинството и някоя пица да спретне и да зареди миялната.Абе въобще не мога да се оплаче златен тате си имаме.

# 100
  • Мнения: 1 674
първа опция

# 101
  • Мнения: 3 932
И моят като всички, някак си по естествен път сме си разделили задълженията, в по-бебешкия перид той къпеше малкия, аз хранех и приспивах, сега мият заедно зъбите, а аз приспивам и храня като се наложи...в събота сутрин излизат, аз почвам голямото чистене.

# 102
  • Мнения: 27
Разчитам изцяло на него, незаменим е за нас. Да ни е жив и здрав прекрасния татко!

# 103
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Моят отговор го няма в анкетата. Татито ни помага, когато може. За дъщеря ми помагаше много, но имаше и повече свободно време. Сега по-малко. Голямата помощ е от майка ми, която основно гледаше дъщеря ми и сега, след като се върна наесен на работа, ще гледа сина ми. Другата баба си бърка в носа и идва да си види внуците веднъж на три месеца. За сведение - живее на няколко трамвайни спирки от нас, но няма време, защото гледа сериали, пие кафе с приятелки, прибира си наемите и прочее човешки радости.

# 104
  • Мнения: 114
Аз ли съм единствената която ще каже НЕ?
Не само че не помага вкъщи но и с детето много много го няма. И аз си отглеждам в къщи едно бебе и един татко, но не се оплаквам сама съм си го избирала. Поне на втория не ми се налага да му давам яденето с биберон в устата (въпреки че ако можеше той не би възразил).
Бабите съм ги отрязала тотално, не искам да ми се мотаят наоколо със съветите и упреците си..имали са свой деца, гледали са ги, да оставят моето дете и майка му на мира.
Взе ми го от устата.Все едно аз съм го писала.Май ще трябва да го гоня,като чета как помагат другите,започвам да завиждам и ми замирисва на развод.  Thinking

# 105
  • Мнения: 183
Хе-хееееее, мдаа  помага... като му се радва  Laughing Иска ми се да помага ,ама НЕ! Все пак таткото работи и ни издържа, тъй че не трябва да му се сърдим, нали? Да ни е жив  и здрав таткото , а и майка ми да е жива и здрава - без нея неможем!  Hug

# 106
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И вкъщи си гледаме децата и двамата. Той държеше баткото нощем на ръце, за да мога да поспя аз. Засега бебо спи нощем, но през деня, когато има проблем със заспиването тати го успокоява по-бързо от мен.

# 107
  • Мнения: 1 900
Да помага изключително много, не само в грижите за малкия, но и в домакинството. Laughing

# 108
  • Мнения: 4 753
Помага и то много.... а когато е почивка ми прави и кафенцето и закуската сутрин  Peace Много си го обичкаме таткото  Hug

# 109
# 110
  • Мнения: 2 309
Каквото му се отдава го върши с кеф Hug
Много ми помага Heart Eyes

# 111
  • Мнения: 728
Аз ли съм единствената която ще каже НЕ?
Не само че не помага вкъщи но и с детето много много го няма. И аз си отглеждам в къщи едно бебе и един татко, но не се оплаквам сама съм си го избирала. Поне на втория не ми се налага да му давам яденето с биберон в устата (въпреки че ако можеше той не би възразил).
Бабите съм ги отрязала тотално, не искам да ми се мотаят наоколо със съветите и упреците си..имали са свой деца, гледали са ги, да оставят моето дете и майка му на мира.
Взе ми го от устата.Все едно аз съм го писала.Май ще трябва да го гоня,като чета как помагат другите,започвам да завиждам и ми замирисва на развод.  Thinking

Направо ме хваща яд на тях Mr. Greenooooh!Не е честно

# 112
  • Мнения: 2 908
Помага ужасно много,да не кажа,че някой път,като е свободен или отпуска я гледа повече от мен.Той мъжа,за да помага за нещо,се гледа още като си го взема човек.... Mr. Green

# 113
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Помагаше, много.Помагаше ми и в домакинската работа и в гледането на малчо, винаги, когато е имал време.Не че винаги си е предлагал услугите, но не помня да се е случвало да ми откаже помощ за каквото и да било.Само мразеше да мие чинии - ей това - за времето, в което сме били заедно, е измил чиниите  може би не повече от 10тина пъти

# 114
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
С баткото го беше страх да не му направи нещо,а и аз май вяра му нямах. Crazy
Сега с малчо много се занимава,и за баткото ми помага.  Peace

# 115
  • Мнения: 4 451
Преди известно време имаше подобна тема и тогава похвалих нашият татко колко много ми помага. Сега обаче е много зает, има собствен бизнес и ми помага предимно вечер да ги погледа, за да сготвя. Та моят отговор го няма в анкетата : помага, когато има възможност. Wink

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, помага и винаги мога да разчитам на него, когато ми се налага някъде да отида.

# 117
  • Мнения: 625
Аз отговорих с не,защото точно в бебешкия период на детето съпругът ми не ми помагаше особено.Ходеше си на работа,през нощта си спеше непробудно,рядко е мил чинии и никога не е прал.А,за къпането всяка вечер ми помагаше даже той беше водещия,но само толкова... Sad Сега положението е по-различно,живеем съвсем сами и няма абсолютно никой на който да разчитам освен на него.Вчера например,защото цял ден ми беше адски зле и изкарах деня си в леглото,той се занимаваше с детето,сложи дрехите в сушилнята,изми чиниите и приготви вечерята.В такива случаи си заслужава едно голямо благодаря.

# 118
  • Мнения: 751
Охоо къде ще иде че няма да помага,а и сега с първокласник вкъщи още повече.Аз нещо шетам в кухнята,а те пишат.Няма начин,друго си е помоща,а иначе не ми се мисли как ще се справя,и кое по напред да свърша. Tired

# 119
  • Мнения: 750
Помага,но все трябва да го ръ4кам,да го моля Rolling Eyesвсе изморен, все гледа да се покрие. Връща се от работа,яде и ляга на дивана и не го търси за нищо Twisted EvilНа мен понякога ми писва и вдигам скандал до небето Twisted Evil.Един път за да се защити ми каза,4е ме оставял да се занимавам с детето за да съм се 4увствала пълноценна майка #2gunfire
Като се скараме оба4е веднага по4ва да бърше,да 4исти,занимава се и с детето Party
За сажъление  това трае един два дена и до там.......до следващата караница Cry

# 120
  • Мнения: 3 200
Втора опция, аз работя до късно и той я гледа повече от мен

# 121
  • Мнения: 1 763
Нашият татко много помага. Гледа детето, включва се активно в домакинството, направо е страхотен. Но съдбата си знае работа- на мързелива женка и се пада добър мъж и кротко бебе.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 558
Помага, помага! Къде ще иде  Mr. Green, особено след като станаха две.

# 123
  • Мнения: 402
За съжаление последната опция. Свикнал е на работа да работи, вкъщи да си почива Cry

# 124
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Помага,но все трябва да го ръ4кам,да го моля Rolling Eyesвсе изморен, все гледа да се покрие. Връща се от работа,яде и ляга на дивана и не го търси за нищо Twisted EvilНа мен понякога ми писва и вдигам скандал до небето Twisted Evil.Един път за да се защити ми каза,4е ме оставял да се занимавам с детето за да съм се 4увствала пълноценна майка #2gunfire
Като се скараме оба4е веднага по4ва да бърше,да 4исти,занимава се и с детето Party
За сажъление  това трае един два дена и до там.......до следващата караница Cry

Същата картинка сме сега с дъщеря ми, която е почти на 7 години, но все пак си иска вниманието. Дано за малкия човек, който чакаме съвсем скоро, да се ентусиазира повече. За сега твърди, че той иска да прави всичко, само и само да няма баби покрай нас. Ще видим .....

# 125
  • Мнения: 745
Помага.Винаги,когато излизам вечер с приятелки мога да разчитам на него и да съм спокойна.

# 126
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Помага ми като я храни,преоблича,сменя пампито,играят си и така. Hug

# 127
  • България
  • Мнения: 105
Помага ми много. Всяка вечер го храни и приспива.Понякога ги оставям да се гледат сами и винаги  се оправя много добре. Hug

# 128
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Въпреки че само той работи в семейството, винаги мога да разчитам на него да гледа малката, за да изляза, например. Разбират се чудесно и никога не му тежи да я гледа, дори когато е супер изморен.

# 129
  • Мнения: 2 171
Помага много, а откакто забременях отново почти изцяло пое грижите за малкия Embarassed. Взема го от ясла, храни го, къпе го и си играят двамата. Определено ми е кофти, че го натоварвам толкова, но от работа и бременни неразположения нямам сили вечер за нищо Confused.

# 130
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
И нашия татко е за похвалване - от самото начало се грижи за сина ни наравно с мен - няма нищо което да не може да направи! Съвсем спокойно могат да си се гледат двамата сами. Иначе и в домакинството много помага - пере, мие чинии, готви (но рядко), пазарува с мен, чисти и така. Имаме си татко мечта.  newsm44

# 131
  • Мнения: 4 111
Много ми помага. Къпем го заедно, той го маже след баня, той го облича, играят си много, дори ако искам да го взема от прегръдките на баща му се сърди, вика и дори посяга.

# 132
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Моя съпруг много рядко ми помага за детето,поне сега.А като беше бебе въобще не ми помагаше.

# 133
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА!Според мен татковците се грижат за децата си,когато ние не се напъваме непрекъснато до доказваме че можем да правим всичко сами! Аз като се правя на супер-майка ,половинката набляга на компютърни забавления...... Когато ме види ,че нещо съм унила или ме боли тогава се размърдва и проявява родителски умения,дори понякога е по-добър възпитател и от мен.... За това родителските грижи - еднакво разпределени между двамата......Не бива да се оплакваме,а да настояваме за това!

# 134
  • София
  • Мнения: 3 688
Много ми помага,особено сега когато имаме и бебе.Вечер се редуваме,той се занимава с бебето докато аз играя с баткото или обратното Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт