Рано ли е да му спирам АМ?

  • 1 355
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз исках да сменя АМ с кисело мляко и получих тотален отказ,върнах АМ и преди две седмици започнах вместо АМ да давам прясно мляко.Пие си го от шише с биберон.Поне знам,че ако искам да и спра вечерното мляко,трябва да и дам кисело. Mr. Green

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Никак не е рано-големичко сте вече

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Никак не е рано-големичко сте вече
и аз съм на това мнение. Мляко му давай сутрин или следобяд със закуската.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
Не е рано,но ако искаш да пие предложи пак шишето.Тери още си го пие с биберон.

Ako продължа с шишето означава да пие по 1/2 литър на вечер, цяла нощ да пиша и никакъв памперс да не ни спаси  . И затова минах на чаша. А от киселото мляко се запича . Кога да давам АМ?

Ами Тери го пие преди лягане-около 250 мл и не сме имали проблем с памперсите.

# 19
  • Мнения: 46 492
Аз не бих спряла млякото, ами бих върнала шишето.Синът ми е на 3г.6м. ...

 Peace И аз така мисля Simple Smile

Само дето София още си пие с биберон  Laughing памперси й слагам Либеро или Дайперс, голяма е и не пишка вече нощем, може би в месеца веднъж ще се случи, но не ми се перат легла  Stop

# 20
  • Мнения: 781
Не е рано, аз лично не бих върнала шишето. Давай млякото сутрин, ако толкова държиш с чаша.
Момичета, на мен не ми се струва нормално дете на 4 години да пие от биберон, както беше писала една съфорумка. Голямото ми дете е на 4 години  и изобщо не мога да си представя да го видя с шише с биберон, нито пък с памперс  Sick
Уважавам мненията на Биляна и Никол, но докато слагате памрерси нощем, децата няма да се отучат от навика.

# 21
  • Мнения: 46 492
marchella, за мен е важно детето да не изпитва дискомфорт при раздялата с неща от сорта на биброн, памперс и т.н., годините нямат значение, за никъде не бързам  Simple Smile

За навика не съм много сигурна, дневния си го махна сама, без аз да съм я тренирала, до последно си го слагах, като прояви желание да пишка като голяма, го направи от раз, без инциденти  Peace спокойно мога да махна и нощния и веднъж в месеца да пера леглото, когато се случи, но не виждам защо Simple Smile

# 22
  • Мнения: 27 524
marchella, за мен е важно детето да не изпитва дискомфорт при раздялата с неща от сорта на биброн, памперс и т.н., годините нямат значение, за никъде не бързам  Simple Smile

Така разсъждавам и аз - синът ми е и с памперс, и с биберон за водата и със залъгалка в устата  Grinning

# 23
  • Мнения: 781
Оспамихме темата доста, но не мисля, че раздялата с памперс на тази възраст е толкова драматична. Що се отнася до биберона, колкото по-рано се махне , толкова по-добре, за да не се стига точно до драми. А и за вредата от биберон - залъгалка има доста писано. За протокола и ние го ползваме Laughing

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


          Хайде и аз да дооспамя темата.

 marchella, съгласна съм с теб.За мен беше голяма дилема дали да махна памперса, или да оставя млякото.Реших да е в полза на млякото.Памперс слагам само нощем, дневният го махнах отдавна.Мързи ме да ставам нощем и да го будя да пишка, признавам.Главната причина е, че синът ми расте много бързо на височина и искам да набавя калций възможно от най-много продукти.

  Ако след втората си година искаше да пие само от биберон, то със сигурност нямаше да му дам.Много против има тях и залъгалките.Но за това си решава всеки родител.

# 25
  • Мнения: 814
Не, принципно не е рано. Но аз в никакъв случай не бих спряла АМ заради това. Колкото по-дълго го пие детенцето - толкова по-добре  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 672
Моето диване отказа да пие АМ на 11месеца- от тогава и до сега му го прбавям в храната
Наскоро/откакто тръгна на ясла/ му дават прясно мляко и аз реших да го провам отново с АМ.
пие го и му харесва
Относно въпроса ти за чашата- зашо първо не пробваш от шише за минерална вода с накрайник и после с чаша? Прехода ще  плавен...
Моя така си пие вечерното сокче/ мляко все още ,въпреки че спокойно пие от чаша...
Памперса още го слагам вечер,но не е пишкал в него от повече от 2месеца-като му се пишка се буди и ми казва....и го хвърлам след 2-3 слагания,чистичък
Дневния го махнаха в яслата за по- малко от месец Hug
Може би моето е първото дете,махнало нощния преди дневния памперс,защото от както стана на 2 месеца не пие нищо през нощта/ въпреки че не пишка и на мен като на Никол не ми се пере Laughing/

# 27
  • Мнения: 8 223
Синът ми отказа да пие АМ на 9м. Бисквити направени с АМ за закуска, обаче не се отказва. Доскоро ядеше и попара, направена с него. Просто вече не му харесваше да го пие. Преди време му направих АМ в чашата, че заради зъбите не беше ял нищо 2-3 дена. Не го изпи. Само го опита и захвърли чашата. Така че, ако не искаш да му спираш още АМ, можеш да му правиш с него попара, бисквити, овесени ядки. Може и някакви кремове.

# 28
  • Мнения: 4 428
Маги отказа АМ на 1.5год. И с нищо не съм го заменяла. Просто вече не искаше да пие нищо преди лягане.
А за шишетата, ние махнахме окончателно шишетата с биби на около година. След това пиеше АМ от чаша със сламка, като шейк  Grinning Виждала съм деца по-голями от Маги да пият още от шишета с биби, но според мен това вече са крайности в "има време". Същото се отнася и за бибите и за пампите. И се затвърждава мнението ми, че дългото махане на памперса, не е толкова заради детето, колкото, че на майките не им се занимава с това. Но всеки си прави сметка.
Лошото е, че никой май не гледа и не чете какво става с тези памперси, след като отидат в кофата  Tired И от много мислене и грижа за децата и тяхното психично здраве, ще им оставим една безумно замърсена и не особено здравословна среда, в която да живят и да си развиват необременената от ранното махане на памперса психика  Tired
Сори за спама, но просто не се стърпях  Stop

Общи условия

Активация на акаунт