Интимен гел или кърпички ползвате-коя марка?

  • 14 527
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Също така искам да попитам, ако кърпичките са гинекологично тествани съществува ли проблем да се ползват не само по време на цикъла, а постоянно.В смисъл вместо интимен гел или сапун, аз специално ги предпочитам защото ми пестят време.Обикновено си купувам такива на Нивея и Еври дей.Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 4 068
И едното и другото ползвам.
Последния път обаче като бях на гинеколог човека ми каза, че съвсем не било полезно да се ползват такива неща. Трябвало само на течаща вода да се мият тези части на тялото-без всякакви сапуни, гелове и кърпички, защото те разваляли микрофлората. Всъщност може и да е правилно това, но аз едва ли някога ще съумея да го спазвам. Просто не бих се чувствала хм....чиста ако се мия само с течаща вода.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ползвам и двете - интимен гел на СебаМед в момента ежедневно го ползвам и кърпички интимни на Лактацид, тях ползвам по време на цикъл най-вече или когато пътувам някъде.

# 3
  • Мнения: 3 675
Интимните кърпички могат ли да се използват ежедневно или това е противопоказно, защото виждам, че съдържат парфюм.Някой ползвал ли е кърпичките и гел на агива.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Интимните кърпички могат ли да се използват ежедневно или това е противопоказно, защото виждам, че съдържат парфюм.Някой ползвал ли е кърпичките и гел на агива.
По прицип могат, на тези на Лактацид пише че съдържат млечна киселина, тя регулира микрофлората на лигавицата. И съставът е уж като на интимния гел Лактацид, който съм ползвала ежеднвено. Иначе наистина и моята гинеколожка ми е казвала да се мия само с топла вода, ама ...
За Агива нямам отзиви

# 5
  • Мнения: 337
На мен също гинеколога ми каза никакви ескперименти с рекламирани продукти от сорта интимни гелове и тем подобни. Затова ползвам само кърпички, и то най-вече когато пътувам, по-удобно е.

# 6
  • Мнения: 10 758
И двете ползвам.
И моята гинеколожка ми каза само с вода.Обаче, и аз като Ренци не се чувствам чиста Rolling Eyes
Все едно да си измиеш тялото без душ гел, а само с чиста водица.

# 7
  • Мнения: 1 802
Ползвам предимно интимни гелове или кремове.
Ползвала съм и мокри интимни кърпички, но когато съм била със детето във болница и няма къде или няма топла вода за да се измия. Не мисля, че е хубав вариант да се ползват постоянно... Иначе моя гинеколог ми препоръчва интимния шампоан Sebamed.
Аз съм си купувала и на Агива интимното гелче. Взех го защото видях, че не съдържа  съставката Sodium Laureth Sulfate , и по тази причина не се и пени особено много, но и не ми хареса. Имах сърбежи от него и ми се появи някакво течение, докато го употребявах после го спрях и си взех така хваления Lactacyd от който съм доволна!  Peace


П.П. (Sodium Laureth Sulfate - SLES)
Съставка №1 в почистващите средства и шампоаните. Образува много пяна и създава илюзията, че шампоанът е гъст. В действителност това е доста слабо миещо средство. Освен това може да влезе в реакция с широко употребяваните в шампоаните съставки, като образува канцерогенни диоксини и нитрати
Източник http://neways.hit.bg/Composition.html

# 8
  • София
  • Мнения: 4 743
И двете използвам, все на Нивея.

# 9
  • Мнения: 202
аз използвам Licia и Venus редувам ги защото ми казаха че не било полезно да се ползва един гел трябвало да се редуват. Дали е исина незнам ама ги редувам newsm53 newsm53

# 10
  • Мнения: 2 388
Определено съм много доволна от Лактацид, и от кърпичките и от измиващия гел. Ползвала съм на Нивеа, Avon и други, обаче с този оцелих десятката. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 724
Използвам интимен гел Dercome Femme и кърпички на Лактацид, в зависимост от случая, но не ежедневно, много от гинеколозите препоръчват миенето с чиста водичка  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 7 765
Определено съм много доволна от Лактацид, и от кърпичките и от измиващия гел.

И аз съм доволна от двете.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 152
Определено съм много доволна от Лактацид, и от кърпичките и от измиващия гел.

И аз съм доволна от двете.  Peace
аз също - много са хубави

# 14
Откакто спрях да ползвам интимен шампоан,няколко месеца вече,ми изчезна напълно вагиналното течение,третирано с безброй хапове и мазила.Мия се само с вода,просто по щателно и продължително от преди.

Общи условия

Активация на акаунт