ЗАЩО БРЕМЕННА НЕ ТРЯБВА ДА ХОДИ НА ПОГРЕБЕНИЕ?

  • 47 679
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
ИЗВИНЕТЕ ЗА ВЪПРОСА, НО СМЯТАМ, ЧЕ КАКТО РАЖДАНЕТО, ТАКА И СМЪРТТА СА ЧАСТ ОТ ЖИВОТА. ДНЕС ПОЧИНА МОЙ БЛИЗЪК, НО НЕ РОДНИНА. ПОГРЕБЕНИЕТО ЩЕ Е УТРЕ ИЛИ НА 16-ТИ И ИСКАМ ДА ОТИДА, НО СЕ СЕТИХ, ЧЕ НЕ БИЛО ХУБАВО. ЗАЩО? НЯКОЯ СТАРА БАБА ЩЕ КАЖЕ, АМА НЯМАМ ТАКАВА ПОД РЪКА. АЗ, ДАЛИ ЩЕ РЕВА У НАС ИЛИ НА ГРОБИЩАТА-ВСЕ ТАЯ. ИМА НЯКАКВИ БАБЕШКИ ИСТОРИИ, КАТО ТАЯ, ЧЕ ЕДНА ГОДИНА СЛЕД РАЖДАНЕ ИЛИ СВАТБА НЕ СЕ ХОДИ НА ГРОБИЩА /СЕГА НАУЧИХ/. КОЙТО ЗНАЕ - НЕКА МЕ ПРОСВЕТИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Не бих отишла бременна на погребение.Не заради бабини деветини,а заради факта,че опрделено емоцията на погребението не е желателно да бъде преживяна от бременна жена.И не си мисли,че е същото да си плачеш вкъщи и там-все пак на погребението нещата са по...не знам как да се изразя..по-силно емоционални в отрицателен смисъл.
Дядо ми почина,докато бях бременна.Не отидох на погребението.Тъжах си за него вкъщи и съм сигурна,че и да беше жив,не би ме упрекнал за това.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз бях бременна в 9-тия месец когато се наваршваше 1 година на баба ми-много исках да отида защото небях на погребението,но и на мен всички ми казаха да не ходя.Cлед като родих ходихме заедно с бебка дори

# 3
  • Мнения: 475
Мисля,че е въпрос на усещане и разбира се на личен избор.Само помисли, ако се съобразявахме с всички поверия и бабини....Валенцето е права-на самото погребение всичко е много по-емоционално.Вкъщи е много по-лесно да си отвлечеш вниманието (доколкото е възможно) с нещо друго. Cry

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Аз също съм го чувала това поверие и не знам защо е така.Но и аз не бих отишла бременна на погребение.По-добре не ходи!

# 5
  • Мнения: 4 784
Аз бях бременна в пети месец, когато дядо ми почина. Бях на погребението. Не съм чувала, че не може да се ходи. Това, което на мен, по съветите на старите баби, не ми дадоха да направя е да се сбогувам лице в лице с него. Когато влезнах в стаята, където беше ковчега, скочиха да го завиват, не трябвало да го виждам. Съответно ме изведоха от стаята, когато отчето четеше молитвата.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 709
Не знам защо но не е хубаво дори и близък от семейството да ходи пак не е  Rolling Eyesи на помени дори не се ходи  до навършването на 1 г. на детето!

# 7
  • Мнения: 344
Баба  ми почина на 31.12, Атанас беше само на 10 дни. Всички ми забраниха да ходя на погребението. На 40-те дни обаче отидох!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Аз не бих отишла не от суеверие, а защото знам колко силна е емоцията там...
Съжалявам за загубата ти! 

# 9
  • София
  • Мнения: 1 185
Заради негативните емоции! Аз ходих на погребението на баба ми в 7 месец, просто не можах да не отида!

# 10
  • Мнения: 138
скоро почина приятелка на мъжа ми, която той много уважаваше- все пак бяха израснали заедно. той искаше да отиде на погребението, даже си взе почивен ден, но вечерта като дойде баба му в нас на гости буквално му забрани да отиде, защото чакал дете и за това не трябвало да ходи, не знам защо не дават бабите даже и мъжете ни да ходят, но все пак всеки има право на личен избор.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Заради негативните емоции!
PeaceСпести си го!

# 12
  • Мнения: 4 784
Одеве забравих да ти напиша и за едната година след раждането. Ами другият ми дядо почина точно един ден преди първия рожден ден на Калоян, а самото погребение беше на самия рожден ден на детето. Нямаше как да не отида, така го чувствах. Оставих детето на мъжа ми и отидох на погребението. Никой не ми е казвал, че не е хубаво.

# 13
  • Мнения: 2 131
Не знам дали има някакво поверие. Според мен, по-скоро е заради това бременната да не се разстрои. А за току-що родили - може би, защото се смята, че при силен стрес може да им спре кърмата. Не знам.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Заради негативните емоции!
И на мен ми се случи и не отидох (дядо ми почина)

Общи условия

Активация на акаунт