dayte mi sivet

  • 849
  • 5
  •   1
Отговори
zadrveyte momiceta,izvinyavam se ce pisha na lat.zashtoto namam kirlica i ne sim ot Bilgariya,moyat problem e ce ot edna god. se optvame za bebe no ne stava,i tazi sdmica otidohme na ginekolog imah i drugi oplakvaniya,lelkata ya nyamase ot 3 meseca,doktora me pregleda sis vaginalen ehograf i mi kaza ce vsicko izglejda normalno,matka,jacnici,daje mi kaze ce ima jacekletki koito sa viv ocakvane,kolko jacekletki tryabva da ima edna jena prez ovulaciyata normalno,ne miye yasno zastoto doktora mi kaza ce ima nayakolko,sled tova mi vzeha kriv za izsledvane vzeha mi kriv za HiV,hepatit i drugite hormonalni izlsedvaniya,akuserkata mi kaza da otida za rezultatite v modrugata sedmica ,no taka stana ce sled obyad tya mi se obadi i kaza ce izsledvaniyata sa gotovi i iskat da mi napravyat na novo izsledvaniyata zastoto prolaktina mi e bil mnogo visok ne mi kaza nikakvi stoynosti no samo mi kaza da doyda drugata sedmica no kisno prez denya,tolkova se pritesnih takiv rev se padna neznam kakvo ste stane sega ,nyamam si predstava dali sete se izlekuva,pik i imat sivsem druga sistema tuka ne kakto viv Bilgariya,viv momenta jiveya viv Svetciya ,samo me praprastat t edin lekar na drug,mnogo mi e nepriyatno ,pomognete mi molya vi

# 1
  • Мнения: 1 335
Здравей! Една година е доста време и след като си вземеш резултатите е хубаво добре да поговориш с лекаря.
Що се отнася до броя яйцеклетки - обикновено един фоликул нараства и освобождава яйцеклетка. Рядко се случва да се освободят 2.
Тук излседваме хормоните по схема на няколко пъти в месеца, можеш да се разровиш в библиотеката. Високият пролактин е проблем, но се контролира с медикаменти. Предполагам ще се включат момичета, които са със завишени стойности.
Ориентирай се какви са възможностите да се направи спемограма на съпруга.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
това, което описваш, е нормалният път на изследвания при жената, когато има репродуктивни проблеми. в Швеция хората си знаят работата, не се притеснявай и престани да ревеш за всяко нещо. когато се видиш с лекаря, помоли да ти обясни какво ти е положението. няма какво да ти е неприятно, съвсем нормално се грижат за теб.

спермограма на мъжа ти направиха ли? нали знаеш, че с това се почват изследванията!

# 3
благодаря vи много за бързия отговор,намерих информация за висок пролактин и се успокоих малко,на мъжа ми също ще направят спермотограма същия ден когато ще ми направят повторно изследванията за пролактина но това ще стане чак на 25 март тука се чака толкова много и това ме дразни още повече но както и да е това ме успокоява че започнахме от някъде ,можели да ми кажете от какво се повлиява пролактина и защо ми казаха да отида във по късните часове на деня?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 302
На мен преди година и половина ми откриха висок Пролактин (2 пъти над горната граница на нормата), както и аденом на хипофизата, свързан с това. Не е страшно, не се плаши. Лекувам се с Достинекс, не е българско лекарството, но не се сещам в момента къде се произвежда. Още на втория месец ми влезе в норма Пролактина, после потепенно намаляхме дозата и сега пия по 1/2 таблетка на седмица. Високия пролактин влияе на овулацията, възможно е да нямаш изобщо овулация или пък да имаш, но яйцеклетките да не са годни за оплождане. Но пак ти казвам, не се плаши, всичко може да се оправи с лекарства. Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 2 411
Виж в темата "Аденом на хипофизата" - там е писано много за високия пролактин.

Общи условия

Активация на акаунт