Любовта... според йогите. А според вас?

  • 4 670
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 792
 Мислих много върху темата, познавам йоги, чудех се дали те биха искали Седада да говори за любовта според тях, не съм съвсем сигурна, дори и след всичката бисерност, която ни заля.

# 46
  • Мнения: 1 849
Хайде, Фрида, не е необходимо да ме харесваш...  Grinning
Все пак нещо различно, нали...?
Който се замисли, замисли...

# 47
  • София
  • Мнения: 3 099
Мислих много върху темата, познавам йоги, чудех се дали те биха искали Седада да говори за любовта според тях, не съм съвсем сигурна, дори и след всичката бисерност, която ни заля.

Лъжеш се - Седада е техен Говорител и Интерпретатор. Подгласните пророци също припяват. Познанието трябва да бъде пригодено за консумация от простия форумски читател.

# 48
  • Мнения: 127
Като ви чете човек и се умилява! Пръскате любов и сантименталност, доброта и мъдрост! Има и суфистицирани байраци, показващи свободно владеене на базова психологическа терминология. Изискват се примери. Цялата работа напомня кухата суета по червения килим веднъж годишно...

Добре казано Simple Smile Дори донякъде да е насочено към ярешките ми опити да говоря като изсъхнала библиотекарка, забравила какво е да си на скромните (изобщо не скромни, всъщност) 19 години.
А това беше още по-изсъхнало сравнение.
Как да е. Аз се забавлявам да разисквам по тази тема, да стъкмявам словосъчетания, защото не мога и да кажа повече. Да бъдеш напълно категоричен по философски въпрос е същото, като да сменяш името си всеки ден и да очакваш да те назовават с едно и също.
Е, няма как да стане. Тази тема е дъвка за ума (и за нещо друго, което, ако нарека духовност, ще се гръмна тутакси).
А иначе...няма възможност да ми харесат препирните, започнали поради нея. Нека онзи, който има твърде много увереност в поетическия и философския си талант, да говори до пръсване на 100-те процента и да хвърля огнени цитати. На мен ми е кеф. По претенциозен и плосък начин ми е кеф...

Ummagumma... Ето един човек, който наистина има талант да пише! Наслаждаваш ме.
(Аз, 14 годишна, седейки на зеления мокет на стълбите в един хотел, 2 часа през нощта, слушайки Ummagumma на слушалки и въобразявайки си разни дълбоки неща, такива, каквито само тийненджърите успяват да си въобразяват...)
До момента, в който стигнах до "мъжкото съзнание" бях убедена, че си мъж под женски дрехи. Красиво е, че си жена.
Перченето, суетата, кухините - ми то си е до човек, обобщенията - какъв им е смисъла?
Благодаря за силно положителната оценка, която ми даваш. Първата стъпка към мъдростта е да признаеш някой друг. Бил той едно наперено хлапе, което нито знае какво е любов, нито може да обуздава поведението си сред публика. Homo Ludens, и в двата смисъла.  Laughing
Не, за "петата степен" не трябва да е така. Ние не я познаваме, и да благодарим за това. Трябва да е нещо ужасно.
"...от горчивото осъзнаване, че отдаваш цялото си същество за нещо определено, а не си искал точно него" - или че си искал точно Него - това е по-кошмарното...
"...разрушителността е желание (опа) да прекъснеш съществуването на този именно обект, за да го възродиш в нещо още по-добро..."- бунта, че НЕ СЪЩЕСТВУВА ПО-ДОБРО! Именно този бунт е разрушителното! Бунта срещу бариерата между "аз" и "ти"... срещу разделеността. Но пак казвам - не съм го изживяла, и не го искам, защото е съсипия. (И ти не си го изживяла, след като можеш така отвлечено да говориш за това. Но това не е минус. Напротив - да не дава Господ.) Слагам бариера. Да, алтернативата сигурно е "свят, който не познава сезони"...
А можем ли да говорим по тези въпроси по друг начин, освен отвлечено? И кой може да даде степен на личното преживяване? На неговата сериозност? Можеш ли да навлезеш в душата ми (или да почувстваш лично моите химически съединения) и да кажеш - ти не си го преживяла? Искаш ли подобно сливане с друг човек? Ако не, то голяма част от темата ти се обезсмисля...Е, какво знам аз. Аз съм поклонник на абстракцията. Сухар, така.
А "извисената одухотвореност на йогите" - спри се, не злоупотребявай с умението си да изказваш нещата. Това не е извисена одухотвореност, това е дъното, прахта. Когато се чувстваш по-долнопробен и от най-долнопробния...
"Кълна се в синята си селска кръв", свободен превод от песен на една балканска рок група. "Не злоупотребявай". Определение. По ми е интересно без чак такива определения. Поне от изучаването ми досега на йогийската и други свързани с нея индийски системи ми се струва, че да кажеш какво НЕ са тези понятия е същото, като да кажеш какво именно са.
Само недей да мислиш с понятия като "страст", "любов"... Интимната ми цел, пишейки обясненията на "йогите" беше да структурирам къде стоят тези неща, за да се приключи веднъж завинаги със спекулирането им - от този, който приме, че гореказаното е така. (Или под "страст" разбираш "секс"?) Защото страстността е просто едно от прилагателните, определящи неспокойната любов като такава.
Страстта е много повече от биологията. А биологията е много повече от философията. Ако човек тръгне да се замисли по тези въпроси, разбира се. Ако не, всичко е една голяма плетеница от неща, дето просто се случват. За целта на забавлението си струва да разплетеш някоя и друга нишка и да видиш докъде стига хоризонтът ти. По-нататък е саморазрушение. А не вярвам, че всеки вътре в себе си...обича себе си дотолкова, че да се саморазруши по този евтин начин. Има и револвери, има и сънотворни. Далеч по-хуманни са.
И ще запомня как да мисля. И без това ми е трудно и имам нужда от практически напътствия, всяко обяснение със схема приветствам издълбоко и изначално  Laughing

# 49
  • Мнения: 262
Ummagumma, Моя копнеж по Твойте 19...

От мене - една голяма прегръдка.

# 50
  • Мнения: 7 837
Така се получава, като се четат булевардни издания. Веднага решаваш, че си добил дарбата да "проповядваш". И естествено, залиташ.

Не претендирам, че съм от духовно издигналите се, но и аз поназнайвам нещичко. Достатъчно, за да отбягвам поне клишето за любовта и качествения секс. Достатъчно, за да усвоя някоя и друга техника на дишане.

Казват че манекенките въвели нова мода и в момента се прелиства и синтезира Ошо. Коелю бил като сдъвкан презерватив вече...

# 51
  • Мнения: 274

Нормално е след сексуална констипация да последва интелектуална диария.

# 52
  • Мнения: 875
хехе, колко любов в темата за любовта  Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
Честно казано, не бях виждала толкова нагледно илюстрирано "Недей да хвърляш бисери пред свинете"......
Хора, въпросът е за любовта, не за йогите. ТОВА ли е вашето мнение? Или се мислите за много остроумни като казвате "грух"?

И аз се зачетох, само първите постинги, дори не мисля да чета натам, беше ми достатъчно.  Close Close


Sedada, колкото и голямо удоволствие да ми доставя да те чета, да те попитам най-накрая - наистина, защо се хабиш тук? Не усещаш ли, че масата просто не е дорасла и до половината на това, което питаш в темите си? Нямат нито развити сетива да го усетят, нито познания, да го познаят,  нито интелект да го осмислят. То не бяха теми за аватара ти, то не бяха простотии от сорта на "синтезирай, че днес не ми се мисли", то не беше "грух"; в темата за Мариус също имаше глупав спам от разни форумни личности, само колкото за изява под прожекторите на форумската сцена...
Отделно, не знам модераторите защо си мълчат, а не трият?



   

# 54
  • Мнения: 3 447
Достатъчно, за да усвоя някоя и друга техника на дишане.


Да, но животът не се измерва с броя вдишвания, а с квобешетамблаблаблабоза  Grinning
Стига бе, изядохте момичето! Какъв е проблемът? Ако беше пуснала поредната тема за гореспоменатите вдишвания, в стил "Любовта е ваза, в която не цъфти омраза", нямаше и да забележите даже.
Айде take it easy малко.

# 55
  • Мнения: 262

Sedada, колкото и голямо удоволствие да ми доставя да те чета, да те попитам...
 


Ми няма вече...

# 56
  • Мнения: 4 585

Ми трудно ще разберем усещането за любов на йогите.
На мен лично няма да ми е достатъчен остатъкът от живота.
Не познавам европеец, овладял и втора степен на йога, но пък
не познавам и всички европейци.
Според нас е достатъчно да знаем как да не свършим преди каката.
Лично моето усещане е възторг.

# 57
# 58
  • Мнения: 229
С тези въпроси приключих към 25-тата година, щото след това вече не можех да давам категорични отговори.
Когато констатирах, че по-добрата половина от живота ми е приключила, престанах да говоря за най-важните неща и започнах да ги търся или създавам.
Какво е любовта - не знам ..., но е хубава и ще я правя и ще й се радвам.
Подпис - Тъпа женка, без Фурла (каквото и да е това)

# 59
  • Мнения: 2 386
Много искам да ви напиша едни неща, ама няма.

Общи условия

Активация на акаунт