Коктейлна / Вечерна рокля

  • 11 621
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Моля ви, обяснете ми разликата между
коктейлна и вечерна рокля, ако може,
подкрепяйте мненията си със снимки, та
да ми стане от ясно по-ясно. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 371
Виждала съм твоя снимка на една сватба, това според мен е коктейлна рокля, вечерната си я представям дълга, тежка, бална.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Според чичко Гугъл това е коктейлна рокля- .
Това пък е вечерна-http://minchev.com/magazine/broj68/easy/big/gala_yes.jpg

Аз особена разлика не виждам  Thinking Още повече, че масово се използва израза "вечерна коктейлна рокля"  #Crazy

# 3
  • Мнения: 4 371
Гала ме утрепа с тая плюшена рокля и тез ботушки Sick
Тази ми се струва коктейлна(въпрос на лично виждане, все пак):
http://www.fashionjunkee.com/assets/images/shob_by_celeb/eva_lon … va_dress/eva4.jpg
А тeзи вечерни: http://www.news.com.au/common/imagedata/0,,5670621,00.jpg

# 4
  • София
  • Мнения: 3 359
Коктейлната рокля е по-разчупен формат и в модела е допустимо да присъстват елементи и дължини, недопустими за вечерната такава, която е строго официална.
Ако събитието не е строго официално, разбира се, може да се явиш с коктейлна рокля.

# 5
  • Мнения: 3 423
Нещо не сте много компетентни?
Не излизате ли вечер? Не ходите
на коктейли? Така ли да разбирам?

# 6
  • Мнения: 491
Коктейлната рокля е по-разчупен формат и в модела е допустимо да присъстват елементи и дължини, недопустими за вечерната такава, която е строго официална.
Ако събитието не е строго официално, разбира се, може да се явиш с коктейлна рокля.


 Peace

Според мен вечерната от своя страна е задължително дълга и не толкова разголена, колкото може да е коктейлната. По отношение на цветовете - вечерната не може да е с разни веселяшки мотиви, на цветя и много шарена. Мисля, че имаше изискване, ако роклята е с презрамки, раменете да са покрити с нещо, дори и прозрачно.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами хубаво са ти казали, бе Лисо.
Коктейлната рокля може да е къса и по-фриволна, вечерната - задължително дълга, по-официална рокля. Обикновено си пише на поканата и винаги можеш да се обадиш на организатора (за по-сигурно).
Аз вечерна рокля нямам. Обаче имам две коктейлни. 
Къде, казваш, че коктейлът?  Laughing Обаче нямам шапка за градинско парти, нито за конни надбягвания. То и светски живот нямам никакъв, ама нейсе.  Mr. Green
П.П. Къде е Мария Лу?  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 25 448
Боже, какви сте снобки!  ooooh!
Само аз ли мога да лоча коктейли даже и по бански?  newsm78 Whistling

# 9
  • Мнения: 1 052
Мария Лу се шляе някъде.
Василиса го е обяснила достатъчно добре.
Има и най-свръх степен за рокли с гол гръб, наметка и ръкавици - май беше white tie.

Как Сийке, начетеният човек се съобразява с околните, фактът че Лиска иска да е начетена и да не обиди домакините, не я прави сноб....

# 10
  • Мнения: 1 215
Вечерната рокля е дълга, раменете голи.

Коктейлната рокля може да е къса, може по-дълга, но не повече от малко над глезена. Малка черна рокля върши идеална работа. Преди казваха, че е добре краката да не са голи, но много зависи от роклята и обстоятелствата. Представи си сега едно коктейл парти на палубата на кораб по време на карибски круиз и коледен официален прием в посолството на Република България в Берлин, примерно казано. Различни ще са материите, различно ще е настроението. Е, има рокли дето стават и за двата повода, но пък е скучно така...
Ето една рокля, дето съм харесала:
http://www.janajekova.com/common/images/col16-20080229-OQKTZLTLMVE.JPG

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 21:59 от Г-жа Броненосец

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Боже, какви сте снобки!  ooooh!
Само аз ли мога да лоча коктейли даже и по бански?  newsm78 Whistling
Шапка не забравяй!  Naughty

# 12
# 13
  • Мнения: 25 448

Е, как!  Shocked
Една дама може да ходи чисто гола, но никога без шапка, ръкавици и чанта!  Naughty

# 14
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На Гала тоалета и отива,но за някой кънтри клуб..... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт