Температура 38.2

  • 4 309
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 088
аз питах за термометрите Wink явно във форума ги хвалят Wink

# 16
  • Мнения: 478
И аз да се включа моя мъно от четвъртък е с 38,5 и нищо друго. В петък го заведох на лекар и тя бая се почуди само каза леко зачервено гърло и изписа фитолор и черните капки. Днес е събота и той пак е с 38,5 вече трети ден. Давам и ампулки витамин Ц. Пуснахме и кръвни изследвания вчера и при тях всичко е наред и Суе и левкоцити.
Извинявам се на авторката че използвам нейната тема, но тъкмо мислех да пусна, че в чудо се виждам и ми е много притеснено. Чудя се тази температура от самосебе си ли ще спре да се вдига или са нужни антибиотици? (диагноза все още няма)

# 17
  • Мнения: 2 908
Angel_Dust ,да във форума ужасно много е хвален този Омрон-аз като бях бременна и след това не беше Омрон,та Омрон-само за този Омрон четях и си викам-къде по-назад от всички-чакай да си го купя...  Mr. GreenЯпонски бил,отчитал точно бил....на мен ми отчита 36.2 нормална температура-раздвоих езика вече Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 44 088
 siana_ - Е ако имаше бактерии вероятно изследванията щяха да покажат...налиосвен кръв и урина пуснахте?
АБ се дава при бактериални изследвания, ако са ви чисти изследванията, за какво да ви изписват като той на вируси не влиае???
Като нищо от зачервено гърло и хрема може да става такава Т....Предполагам, че лекарката ви е казала да чакате понедлник и пак на преглед....и тя ще прецени най-добре...в момента е ужасно грипно време всички минават по нещо...и доста с такива високи Т по няколко дни....

# 19
  • София
  • Мнения: 44 088
афродита - сравни си Т с живака...ако показва  при теб еднакво, може да не е бил поставен добре или нещо такова....аз ей от такъв страх от неправилно измерване, като лудите до 2 годинки му мерих само в д-то на детето горкото....
Ние преди имахме дигитален...ама не помня марката...та 2-3 месеца показваше добре и после почна едни отклонения нагоре-надолу с по цял градус...и отиде в кофата...от тогава вяра им нямам много...

# 20
  • Мнения: 478
Angel_Dust само кръв пуснахме, беше 3 следобед и бързахме да не затвори лабораторията. Лекарката каза, че от разбивката на левкоцитите (до колкото разбрах от Ly) ако е по високо от нормата е вирусна инфекция, ако е по ниско е бактериална, нормата е 20-48 нашето е 44. Утре сме на контролен преглед с изследванията. А хрема няма нито кашля давам му черните капки заради гърлото, а фитолора за всеки случай. Ако нямаше темп по никакъв начин нямаше да се разбере, че му има нещо единствено апетита намаля.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 17:10 от siana_

# 21
  • София
  • Мнения: 44 088
Нямате ли лаоратория да работи събота-неделя да пуснете урина....аз понеже съм препатила от пикочна инфекция и за това така де...
А гърлото щом е червено също е достатъчно...дори да не кашля...дано се оправя бързо дететнце Simple Smile

фитолора - това въобще пък не го знам...а и лично аз не съм привърженик на превантивните мерки тип - за всеки случай...но пък е въпрос на преценка и разбирания....

Общи условия

Активация на акаунт