Бебе на месец, а будува цял ден?

  • 2 834
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 172
Бебка е почти на 40 дена, а е будна почти цял ден - от 10 часа до 8-9 вечерта, когато я къпим. През това време се унася няколко пъти за около 5-10 мин и се събужда от колики май  Rolling Eyes. За коликите давам капки. Снощи беше будна и около час през нощта. Нормално ли е това при толкова малко бебе? В момента е на АМ, тъй като пия антибиотици, но не мисля, че това е причината, защото и когато беше на кърма изцяло, това пак се повтаряше. Виждам, че й се спи - прозява се, притваря очи, но не може да заспи. Не знам дали има връзка, но изпражненията й са зеленикави на цвят.

# 1
  • Мнения: 6 029
Здравей  Grinning
Все едно описваш моя син  Laughing И аз се чудех как едномесечно бебе издържа цял ден будно, с изключение на няколко дрямки по 10мин.
И честити колики  Simple Smile Ще минат!

# 2
  • Мнения: 1 081
Рали, за зеленикавото подозирам АМ. Надявам се се посъветва с читав педиатър при избора му? А за будуването-какво да ти кажа...Ако не плаче постоянно, значи не й се спи  newsm78 Моят Мартин никога не е бил поспалив, дремваше 3-4 пъти за по половин час, когато беше на месец. Мисля, че е до дете, ако е спокойно. А пробва ли да я приспиш с гушкане? Мартин често спеше в мен, а и най-добре така се наспиваше? Слинг пробва ли?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 172
desiteam, на ръце сме почти постоянно. Така най-често заспива. В момента в който я оставя в кошарката обаче, очите се отварят до няколко минути. Слинг още нямаме, но и малко ще ми е трудно да я разнасям вкъщи, тъй като температурата навсякъде е различна.

Май пообърках подфорума. Ако модераторите решат, че темата не е за тук, моля да я преместят.

# 4
  • Мнения: 1 081
Хехе, това с разбуждането с поставянето в кошарката е голям цирк...Сякаш тръни имат тия кошари. Аз се успокоявах, че е така, щото нашата кошарка е подарък от свекървата  Mr. Green  -и до ден днешен служи за склад на играчки и спално бельо  Mr. Green  Но вече не се чудя-просто детето не иска да бъде само, да не говорим, че още е тоооолкова несигурно и самотно без мама, така че не очаквай от нея да седи сама. Рядкост са бебетата, които просто така си лежат в кошарките, заспиват си сами с бибероните и т.н. (аз честно казано си го обяснявам с по-заспали родители, да ме прощавате, нищо лично) . Рали, не е нормално толкова малко бебе да може да бъде самостоятелно!!! А за съня-ами не е поспалива принцесата, няма да си проспива живота, я! Като й се спи-ще заспи, особено пък щом си я гушкаш:) Карай я по-спокойно, доколкото можеш, разбираеми са ти тревогите, а и това с кърменето дето ти се случи. Ще видиш как съвсем скоро всичко ще си дойде на мястото  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 172
Деси, проблемът сега се оказа в съветите на педиатърката  #2gunfire - да слагам по-малко АМ във водата, тъй като АМ надува. И вчера Биляна е нямала колики, а просто е била гладна. Ама и аз съм  ooooh! - не мога още да различа дали е гладна или има колики. Но и как да стане като 20 мин след хранене се почва свиване като при колики, рев и единствено като я гушна се успокоява, но за малко. Като беше на кърма пак си имаше колики, но и много спокойни будни периоди на ръце - тогава кошарката имаше трънчета  Laughing.

# 6
  • Мнения: 1 947
   Ейй, Глокси, колкото пише на опаковката, толкова ще слагаш! Аман от педиатри!

   Понеже не мога да те открия другаде Sad, казвам ти го тук - слингът трябва да пристигне другата седмица, очаквай бележка за колет. Wink Ще се родите с него и ще си вършиш домакинството, и на компютъра ще си седиш, докато бебка спи. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 630
Първите 2 месеца Мия имаше ужасяващи колики и спеше само по 15 минути през деня. Беше кошмарно просто, но като спряха коликите и започна да спи спокойно и през деня.

# 8
  • Мнения: 1 081
Ама, Глокси, нали даваш и нещичко и за колики? Мисля имаше и хомеопатични...

# 9
  • София
  • Мнения: 437
Охо, и моят син беше точно така - до 3-ти месец спеше само навън в количката, вкъщи не. Случвало се е цели дни да ми минават в опит да го приспя - безуспешни.
Но нещата с течение на времето се регулират, така че стискам палци коликите бързо да минат и детето да започне да си спи спокойно. Имат си всякакви периоди - едно ще мине, друго ще дойде.
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт