За едни по-особени взаимоотношения...

  • 2 374
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 467
Да. И в момента имам такъв случай... Двама мои много любими приятели, а и те бяха такива помежду си... от деца бяха приятели просто се "разритаха"... Много ми е криво, защото и двамата са свестни. След като с мъжа ми направихме какво ли не, за да се опитаме да ги сдобриме и да им оправим отношенията и нищо не се получи се виждаме с тях поотделно. Даже съвсем разделихме нещата.... Мъжа ми се сприятели повече с единия и си излизат по мъжки, а аз - с другия. Ходим на кафе и си споделяме доста. Или поне той повече ми споделя. Пресичам в зародиш всякакви опити за оплюване на съответиня бивш приятел и минавам на друга тема тактично.

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Понеже търсиш някакъв отговор, ще ти споделя-никога, никъде, нищо не трябва. На РДто си не каня и двете страни, точка. Що да си хвърлям в мисли нервната система. Това не ми пречи да ги видя после пак и така.
Имам приятели, бяха гаджета, сега не са. Харесва ми да ги виждам и си казвам-Видях се с Х и толкова.
Ако за тях  е проблем, свят голям-хора много.

# 32
  • Мнения: 2 897
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Е, и? Не мога да разбера защо е толкова важно за теб, че продължаваш да се заяждаш? Това ли е същността на темата?Да, събирам ги заедно веднъж на две години сигурно.

Същността на темата е да разбера вашето мнение и преживявания,тъй като аз самата съм в подобна ситуация и ми е полезно да имам различни гледни точки Peace
Моля,не я превръщайте в бойно поле  bouquet

Бих желала да ми отговорите и на този въпрос:

А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?

Ако "междинното звено" както го наричаш ти, ти е добър приятел/ка и вярваш, че споделеното ще си остане между вас, не виждам някакъв проблем.  Peace Не би било добре да очакваш човека между вас да вземе нечия страна, ако той сам не пожелае това!
Успех ти желая и не му мисли чак толкова! Нещата се случват, такива каквито трябва да бъдат!  Peace

# 34
  • Мнения: 2 897
Благодаря ти Hug
След изчетеното до тук съм спокойна,че постъпвам правилно Simple Smile

# 35
  • Мнения: 19 272
Аз не съм била от враждуващите страни, но е имало случай, в който не съм харесвала добра приятелка на моя много добра приятелка. Имало е неща, които ме дразнят в другото момиче, но не съм споделяла.

# 36
  • Мнения: 3 835
Ако са ми наистина близки приятели, не бих могла да издържа дълго време в подобно неловко положение. Ще трябва постоянно да се съобразявам с отношенията им, да внимавам какво казвам, за да не засегна единия или другия........не, няма да мога. Всеки от тях ще смята, че го предавам, какви приятели ще сме тогава? Може да съм наивна, но предпочитам ясните и чисти взаимоотношения, подобни недомлъвки и неутрални позиции ми се струват лицемерни. За мен няма такова нещо като междинно звено, когато става въпрос за приятелство. За познати, може.

# 37
  • Мнения: 14 654
Аз съм една от "врадуващите" страни, макар че думата вражда не е особено удачна в случая. Просто не мога да понасям едно приятелско семейство на мъжа ми-неприятни са ми и при никакви поводи не искам нито да чувам за тях, нито да ги виждам. Първоначално усещах, че той много иска някакси да си променя отношението към тях, но с течение на времето се отказа да ме придумва. Нямам нищо против да си общува с тях, да ходи на семейните им сбирки, само да не ме занимава и да не настоява да го придружавам.

# 38
  • Мнения: 2 211
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Е, и? Не мога да разбера защо е толкова важно за теб, че продължаваш да се заяждаш? Това ли е същността на темата?
Да, събирам ги заедно веднъж на две години сигурно.

Не се заяждам. Ако съм те засегнала, извинявай! Понеже всички бяха писали, че балансират, че гледат да не ги събират заедно, исках да подчертая, че все пак на практика това не е осъществимо.

# 39
  • София
  • Мнения: 819
Ако са ми наистина близки приятели, не бих могла да издържа дълго време в подобно неловко положение. Ще трябва постоянно да се съобразявам с отношенията им, да внимавам какво казвам, за да не засегна единия или другия........не, няма да мога. Всеки от тях ще смята, че го предавам, какви приятели ще сме тогава? Може да съм наивна, но предпочитам ясните и чисти взаимоотношения, подобни недомлъвки и неутрални позиции ми се струват лицемерни. За мен няма такова нещо като междинно звено, когато става въпрос за приятелство. За познати, може.

И да искам, по-добре няма да мога да го формулирам и кажа  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Случвало ми се е. Веднъж. Вече не ми се налага, почти не контактувам с едната страна (за мое съжаление, липсва ми). Постави ме в ситуация в която трябваше да избирам, аз показах, че не мога и искам да запазя приятелството си и с двата лагера. Не го прие, отдаличи се, отчужди се. Другият в триъгълника все още е един от най-близките ми хора. Дали неволно, на практика не съм избрала него?

Общи условия

Активация на акаунт