За хистологията след мисед

  • 6 747
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
В Петък вечерта направих кръвоизлив и диагнозата беше мисед. Направиха абразио и казаха, че вземат проба за хистология с цел изследване на причините довели до тази ситуация.

Към другите преживели мисед: имаше ли логичен резултат от тази хистология и помогна ли ви?

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Съжалявам за случилото се.

Не очаквай отговори от хистологията.  Sad Там просто ще са описани находките, но не и причината за аборта.
Ако ти е първи мисед, не се притеснявай, случва се понякога - случайна лоша комбинация на гени. Има много жени с успешни бременности след мисед.  Hug

# 2
  • Мнения: 1 284
Съжалявам за това,което ти се е случило Cry

# 3
  • Мнения: 3 200
Съжалявам за случилото се.

Не очаквай отговори от хистологията.  Sad Там просто ще са описани находките, но не и причината за аборта.
Ако ти е първи мисед, не се притеснявай, случва се понякога - случайна лоша комбинация на гени. Има много жени с успешни бременности след мисед.  Hug

Има ли някакви изследвания, които е добре да се направят, за да се избегне същото следващия път?

# 4
  • Мнения: 7 718
Съжалявам за случилото се, обикновено хистологията не дава отговор на въпросите ти. Но е необходима.

# 5
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Съжалявам за това, което се е случило. При мен хистологията показа само, че има проблем с плацентата и нищо повече. Не знам до колко може да ти даде отговор самата хистология. Това няма да притъпи мъката.
Колкото до изследванията - на мен ми казаха, че няма нужда да правя, тъй като е първи мисед. Препоръчват генетични да се направят иначе при повтарящи се миседи или спонтанни аборти.
Аз се опитвам да вярвам, че следващ път няма да има...

# 6
  • Мнения: 4 700
Съжалявам zа случилото се.  Sad

Моята хистология ми даде отговор на въпроса "ЗаЩо". ПиШеШе причината и ме насочи към иzследванията, които да си направя. За съжаление проблемът иzкочи при генетичните. На мен в 12 г.с. ми каzаха, а в 13 г.с. ми беШе абраzиото.

Не zнам каква е практиката в БГ, но на мен не ми вzеха просто проба, а иzследваха всичко, което успяха да иzвадят. Бяха аналиzирали дори съсирек.

Аz съм zа хистологията. Не винаги дава отговор на въпросите ни, но на мен ми беШе от полzа.

След първи аборт в първи триместър лекарите не правят никакви иzследвания. Смята се zа неЩо нормално.  Tired

Все пак иzчакай хистологията и се посъветвай с лекаря си какви иzследвания би било добре да направиШ.

# 7
  • Мнения: 3 200
В Дир-а намерих списък с евентуалните изследвания, които би било добре да се направят след такива случаи:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=probzab&Number=194225 … p;part=1&vc=1

Също така се споменават имена на лекари - специалисти в тази област, някои от вас посещавал ли е такъв лекар?

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Ами ако държиш и това ще те успокои, направи изследвания - генетични и имунологични са изследванията, също така изследвай щитовидната жлеза (хормони и ехография). В момента не се сещам друго.
Може да се консултираш с доцент Кременски на 14 етаж в Майчин дом, генетичната лаборатория.
Но по принцип един мисед не значи задължително, че има проблем, още повече ти имаш вече едно детенце.

# 9
  • Мнения: 4 700
Бих прибавила и обременяване с глюкоzа, zа да се види стойността на глюкоzата и инсулина към теzи, zа които е писала Жабче.
Аz лично не съм ходила при нито един лекар, просто сама си направих иzследванията. След това с реzултатите отидох пак при гинеколоzите си.

# 10
  • Мнения: 1 335
Евпраксия, съжалявам за това, през което си минала  Sad
Що се отнася до хистологията - прави се винаги. Аз от 2 хистологии (и двете за мисед) файда още не съм намерила. Нищо съществено не показаха и двете.
По отношение на изследванията - извинявам се, но това първа неуспешна бременност ли е? Виждам, че имаш една принцеса. Ако е първа неуспешна, то никак не ти препоръчвам да се хвърляш да правиш специализирани изследвания. Ако планирате второ бебе, започни от простите неща; имунологичните и генетичните ще те объркат, а на мен лично са ми и затормозяващи. Обсъди въпросите си с гинеколога си след като излезе хистологията.
Казват, че миседа не се повтаря. Успех ти желая!

# 11
  • Мнения: 3 200
Ако е първа неуспешна, то никак не ти препоръчвам да се хвърляш да правиш специализирани изследвания. Ако планирате второ бебе, започни от простите неща; имунологичните и генетичните ще те объркат, а на мен лично са ми и затормозяващи. Обсъди въпросите си с гинеколога си след като излезе хистологията.
Казват, че миседа не се повтаря. Успех ти желая!

Да, първа неуспешна е, с предишната бременност нямах никакви проблеми и сега е на 3.5 години вече.
Мерси за съвета, ще изчакам хистологията и ще говоря с гинеколога си.

# 12
  • Мнения: 343
Аз мисля, че не са излишни имун. и ген. изследвания след мисед. Имам една безпроблемно изкарана бременност. Като решихме за второ и мисед в 9 г.с. Доверих се на лекарката, че такива неща се случват и след половин година опитахме отново и отново мисед в 11 г.с. И от двете хистологии нищо не се разбра. Четейки тук и в Зачатие, си пуснах тези изследвания и се оказа, че имам проблем.  Така че, за мен, едни изследвания са по-малкото натоварване, отколкото да преминеш пак през този кошмар.
Успех ти желая!

# 13
  • Мнения: 56
Съжалявам за случилото се.

Аз имах мисед след една прееклампсия. Коментарът на лекарката (видно светило, чието име няма да споменавам, но при която кракът ми няма да стъпи заради други нейни опити със здравето ми) беше: "Вероятността за мисед при втора бременност е 18 %".

Хистологията нищо не показа.

А изследвания съм правила само заради прееклампсията.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
при мен хистологията не помогна с нищо за откриване на проблема. обикновено е така.

Общи условия

Активация на акаунт