Как лекувате кашлица по бабешки?

  • 27 703
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Как лекувате кашлица по бабешки? Сменихме три сиропа, положението не се е променило и реших, че трябва да опитам някакъв бабешки лек. Ще се радвам да споделите опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Едно време баба ми чупеше орехи, вареше ги заедно с черупките, и ми даваше да пия от водата.

Самите варени орехи много ми харесваха на вкус, но яденето им не помагаше за кашлицата Simple Smile

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Нарязвам в един конфитюрен буркан една средно голяма глава лук-на едро и посипвам със захар,около 2 сл.След около час на дъното се отделя сиропче,което давам през час по лъжичка.На следващия ден нарязвам друга глава лук.
Също така правя смес от мед,ракия и зехтин-1:1:1.Хубаво се разбърква и се дава 3 пъти на ден,хубаво е да е на гладно.
Ако много кашля правя:Изтисквам 1 лимон,прибавям 1 сл глицерин-от аптеката и мед на вкус.Хубаво се разбърква.Дава се 3 пъти на ден и нощем,ако много кашля и не може да заспи по 1 чл.
Тези рецепти най-често правя.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Знам че дюлята действа добре на кашлицата. Майка ми е направила компот и сладко и когато се разкашля Рали и давам по-малко.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Една глава лук на шайби заливам с две-три лъжици мед(ако сте го яли вече и нямате алергия,ако не захар).Слагам капак на съда.След 3-4 часа се образува сок.По една кафяна лъжичка през 2 часа.

# 5
  • Мнения: 822
И аз ще се възползвам от изпитаните бабини рецепти. Кашлицата на сина ми е доста болезнена.

Ние преди две години му правихме смес от мед, мед. дъвка, канела, инд. орехче, синапово семе и се даваше по една чаена лъжичка на ден в продължение на няколко месеца, но не помня точната рецепта. Имаше ефект.

# 6
  • Мнения: 5 001
*Дюли със семките и обелките,разрязани на 4 парчета,около 10 ореха счупени с черупките,1-2 глави лук със шлюпките,2-3 листа индрише,вода.Ври докато изври на половина.Отварата се дава да се пие по няколко пъти на ден.
*Кока-кола се слага за да заври.Ври докато остане наполовина(тя се и сгъстява).Дава се няколко пъти на ден,НО със чаена лъжичка,защото съдържа кофеин.
*Гърдичките се намазват със мед,отгоре се лепва хартия без мастило и се облича стара фанелка.Така се спи.На другия ден се измива кожата.Помага много!

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 11:25 от TheNMaster

# 7
  • София
  • Мнения: 362
Аз съм доволна от рецептата на д-р Михайлов с черната ряпа: На една черна ряпа се отрязва "капаче" и малко от вътрешността се издълбава - подчертавам малко! Слага се в така получилото се кладенче мед ( в зависимост от възрастта на детенцето може и кафява захар). След няколко часа, комбинацията на ряпа и мед/захар е "пуснала" сок. От този сок се дава на детето по една чаена лъжичка няколко пъти на ден. Аз лично съм стигала до 6 пъти дневно, като комбинирам - ако кашлицата е наистина ужасна и мъчителна - с някакъв билко сироп (купешки). На моето дете много добре се отразява!
Освен това чаят от орехови черупки+дуля (особено семките)+липа е много добър за кашлица. Като се дава на детето нека е много подсладен - 3-4 ч.л. кафява захар или мед. Чайовете за кашлица трябва да бъдат много слдки, за да имат по-добър ефект.

# 8
  • Мнения: 17
От майка ми знам една рецепта за кашлица със синапено семе.Много е ефикасна но зависи колко е голямо детето ако е над 2годинки става.Прави се от 1с.л.смлян синап,2с.л.масло и 2с.л.мед.Дава се сутрин,обед и вечер по една кафена лъжичка ако е за деца ,а за възрастни по една чаена.Ако искаш опитай ние така си оправяме кашлицата.Успех!

# 9
аз също правя винаги сиропа от черна ряпа и мед много съм доволна или  комбинирам с мукосолван ако е по раздираща кашлица newsm10

Общи условия

Активация на акаунт