Аман с туй гладене

  • 8 048
  • 166
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
нЕ мога да си представя как може да има такива манячки дето гладят и чорапи и чаршафи??? newsm78
 Stop

А ти замисляла ли си се защо, например, се гладят чаршафи  newsm78 Ще ти кажа моята гледна точка, пък дано се успокоиш малко. Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

# 46
  • Мнения: 4 841
Гладенето е едно от малкото упражнения в домакинската работа, което ми харесва. Тогава някак се откъсвам от света и ми хрумват почти гениални мисли.  Wink

 Peace Дааа, същата работа. Гладя механично, и се отдавам на размисъл... То един полет на мисълта... чудо  Peace

# 47
  • Мнения: 1 312
Вече ми е омръзнало,тез дрехи нямат край.Ден през ден аз съм на гладачната дъска,и гладя ли гладя. Crossing Arms
То хубаво се перат в пералнята,сушат се в сушилнята,ама и изгладени да бяха Crazy


Е Танче разбирамте напълно имаме една съдба с гладенето,ей сега се мятам пак на дъската Joy

# 48
  • Мнения: 953
Гладя през ден, писна ми но няма начин.

# 49
  • Мнения: 46 484
... Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

Моите въобще не влизат в шкафа - от леглото в пералнята, от пералнята в сушилнята, от сушилнята пак на леглото  Mr. Green

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Гладя само връхни дрехи и аз CrazyНа бебо не му гладя нищо от как стана на 40 дни.Ей го на-нищо му няма Mr. Green

и аз така  Peace

# 51
  • Мнения: 64
От сушилнята си ги вадя практически изгладени. Само чаршафите са малко намачкани, но като ги сгъна хууубаво и прилежно Simple Smileи нямам грижи. И понеже мразя да гладя и практически нямам време - Сушилня му е майката на този проблем

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, какво тооолкова гладите, винаги съм се чудила newsm78 Аз това занятие го ненавиждам и съм го свела до минимум, но наистина не виждам какво толкова има да се глади...Трикотажните дрехи и плетивата не се гладят, просто защото не се мачкат. Ризите и въобще всички дрехи мъжа ми си ги глади сам. И на мене ми остава да изгладя собствените си ризи, за което често пак връзвам мъжа ми, понеже е в пъти по-добър от мене и не детенцето дрешките, и то само ризки и панталончета от плат. Събира ми се максимум 1 час в седмицата и пак недоволствам Laughing а като чуя някоя жена, че глади всеки ден по толкова, свят ми се завива Crazy

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
... Гладя чаршафите, защото, когато са изгладени заемат по- малко място в шкафа.

Моите въобще не влизат в шкафа - от леглото в пералнята, от пералнята в сушилнята, от сушилнята пак на леглото  Mr. Green

Супер, и на мен ми се искаше да не съм манЯчка на тема имане на чаршафи  Crazy Имам сигурно 20 комплекта  #Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето какво се глади - при 2 деца в семейството всеки ден се сменя бельо и ето ти 14 броя гащи + фанелки. Бельото задължително го гладя с цел дезинфекция. Един ден се глади само това. Допълнително са блузите.
Предпочитам дрехи с възможно най-малко систетика, а това означава в повечето случаи бельото, фанелките и някои от блузите да са памучни, а естествените материи са лесни за мачкане и трудни за гладене. Ризите са отделно. И чаршафите за 4 кревата, пак за дезинфекция и за по-добър външен вид. Единствено панталоните давам на химическо и чорапите не гладя.

# 55
  • София
  • Мнения: 625
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........Мразя да гладя и всяка неделя се настройвам психически поне половин ден за това упражнение....Гладя на детето дрехите/което не ми тежи/, но ризите на тати ме влудяват...Освен това той винаги е недоволен от моят труд и всеки понеделник имаме скандал за това как са му изгладени/по-точно как не съм му изгладила/ризите.....Просто ми се  Sick

# 56
  • Мнения: 2 197
Аз си имам мъж, който глади. И не ми дава аз да го правя (като видя постиженията ми). Така че  - кой как се уреди. Но пък не готви...

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........

ето с кого ще се менкаме Wink
Не мога да си представя, че ще прибера/облека негладена дреха. А да легна в негладени чаршафи - абсурд. Сън няма да ме хване.
Та белиндичка, всичко гладя. Всичко, освен чорапи, чорапогащници, изк. материи, които не се мачкат и вълнени пуловери. Иначе  - всичко под ютията.

Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

# 58
  • София
  • Мнения: 11 692
Накарай ме да измия прозорците, но не и да гладя...........

ето с кого ще се менкаме Wink
Не мога да си представя, че ще прибера/облека негладена дреха. А да легна в негладени чаршафи - абсурд. Сън няма да ме хване.
Та белиндичка, всичко гладя. Всичко, освен чорапи, чорапогащници, изк. материи, които не се мачкат и вълнени пуловери. Иначе  - всичко под ютията.

Добре, друго да ви питам: нали малките ни деца си взимат в петък от ДГ кърпата и пижамката. Кат' ги изперете, как ги подавате в понеделник? Намачкани? Надиплени  Sick

 Peace

Шани ние с теб да не сме близначки  Rolling Eyes?
Никой не може да ме убеди,че като ги простреш хубаво на простора  дрехите или чаршафите нямат нужда от гладене!

# 59
  • Мнения: 10 567
Всички ризи простирам на закачалки, както и всякакви други дрехи, които мога да сложа на закачалка. Не обичам да гладя, често мъжа ми сам си глади ризите и панталоните. Чаршафите гладя само имам време и желание.
Гледам да гладя когато по ТВ дават нещо интересно - така не ми е толкова гадно.

Общи условия

Активация на акаунт