Луканков салам от Германия?

  • 7 153
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Това ниска цена ли е? Аз крайчета купувам и по 2 лв. кг. Съвсем нормална цена за средна ръка колбас.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не искам да се меся в темата, но както Асялайн е каzала в Германия контрола на храната е  нисък.

 е чак така не бих генерализирала.  Wink
контрол има, спазват се нормативи т.н.
факт е обаче, че вече имаше 2 пъти скандал със старо месо, което автоматично не означава, че този салам е от такова месо!!!

това за изрезките съм го чувала от една приятелка, която работи в магазин за хр. стоки  Rolling Eyes
нямам идея за какви салами става въпрос. тук сушените на въздух салами са скъпи, защото са внос. тук е влажно, за да се прави.
ядат се по-меки и пушени салами, лебервурсти и какво ли още не  Stop

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Цената е ниска, понеже са крайни парчетии разни. Купувам рядко, но ни харесва. За луканковия салам говоря.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз съм купувала и шунка и бекон и луканков салам. Вкусни са и не виждам проблем.

# 19
  • Мнения: 425
И аз купувам,най- често пършута.Харесва ни.

# 20
  • Мнения: 923
И ние купуваме редовно тези салами. ХАресват ни, а и не бих лазал че в България контрола е кой знае на какво ниво

# 21
  • София
  • Мнения: 1 163
бях чела някъде, че когато на месата от държавния им резерв изтича срока на годност/или е изтекъл / не помня/ ги продават на много ниски цени и ги правят на пършута за наши фирми. Склонна съм да вярвам, че не им е чиста работата на тези колбаси, заради цената. Някой ,който е бил в Германия да каже там как са им цените.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
колбаси внос от Германия

Вчера за първи път забелязах се на етикета на прошуто, пише внос от Германия.
На мен ми харесва и мисля, че цената е ниска, защото са вакумирани, остатъчни парчета.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 10:39 от Миленика

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Вчера за първи път забелязах се на етикета на пършуто, пише внос от Германия.
На мен ми харесва и мисля, че цената е ниска, защото са вакумирани, остатъчни парчета.

какво е пършуто?
аз съм в Германия, но за такова нещо не съм чувала  newsm78

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Подвела съм се по темата, но според мен е по-точно - прошуто.
Прошуто е вид пушена/осолена шунка.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Подвела съм се по темата, но според мен е по-точно - прошуто.
Прошуто е вид пушена/осолена шунка.

 Joy ми то това е италианска шунка  hahaha
доколкото знам е май запазена марка, или поне тази дето идва от Парма Wink

в Германия има друга сушена шунка, която е пушена. значително по-етина е от прошутото, което е скъпо, защото се суши на въздух. Wink

Общи условия

Активация на акаунт