Луканков салам от Германия?

  • 7 144
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Какво ще кажете за луканковите салами,пършута и др. подобни колбаси внос от Германия и Италия? Цените им са около 4 до 6лв. за килограм. Съмнително евтино. Продават ги вакуумирани, на вкус не са лоши, но знам ли...

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 15:53 от donbonbon

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Въобще не съм ги опитвала newsm78 Цената наистина е съмнителна, но ако пише какво съдържат и то не е рога и копита, можеш да вярваш Laughing Контролът там е сериозен Peace За Германия говоря.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
какъв е този луканков салам? аз доколкото знам всеки мъкне към Германия луканка, че няма... newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Опитвала съм ги , но луканковия салам не е толкова вкусен и на тая цена е адски съмнителен . Пършутата поне виждаш , че е месо , но и от нея има различни видове . Някой са много "мокри" и солени и дебело нарязани и направо не стават .

# 4
  • Мнения: 118
Пише, че е произведено за "Камарко дистрибутори" ЕООД от RINGELING Германия. Има ги и в Метро.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пише, че е произведено за "Камарко дистрибутори" ЕООД от RINGELING Германия. Има ги и в Метро.
в Г-я няма салам на цитираната от теб цена.
не мога да си обясня защо ще се произвежда в Г-я, за да се продава в Б-я след като тук цената на труда е много по-висока  newsm78

Контролът там е сериозен Peace За Германия говоря.

вече имаше няколко скандала със старо месо, продавали са го под формата на дюнери и незнам си какво още...  Sad

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 992
Говори се че това са си колбаси които всичко си им е наред само дето нарязани са стояви във витрините на магазините и като постоят ги вакумират и ни ги пращат.
Опитвали сме ги не са лоши прошуто е много добро като завиеш пържолки в него и ги сложиш в иенска тенджера.
Онзи ден като си купихме шунка на Браво - та тя беше много далеч от представата ни за шунка, а цената не беше никак ниска та не се знае кокво купуваме и ядем!

# 7
  • Мнения: 10 514
И ние опитахме някои от тях, въпреки че рядко ядем колбаси. Има хубави, но шунковия с аспержи беше малко кисел.
Единственото, което ме успокоява е, 4е там наистина контрола е по-добър, а и вкуса им доста напомня колбасите от едно време.
В Метро също продават крайни изрезки от колбасите на по-ниски цени в пакети.

# 8
  • Мнения: 15
Редовно си купуваме вкъщи от тях. Харесвам и пършуто и луканковия салам, при това, много. Освен превъзходния вкус и атрактивната цена, са така фино нарязани - вкъщи неможеш да го постигнеш и за сандвичи са прекрасни. Струва ми се, че това са вакуумирани крайчета от салами, малко безформени, но затова пък страшно вкусни. Смятам, че оттам идва и ниската цена - просто  това са изрезки, но неотстъпващи по вкус на по-скъпите колбаси.

# 9
  • Мнения: 27
Германците са майстори фалшификатори на вино и сирена, за саламите не знам, по принцип са по наденичките, но знаеш ли дали това не е за износ само...

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      Lidl, не бяха ли немска верига newsm78В Англия купувахме салами от тези магазини и наистина са доста евтини.Но на мен адски много ми харесваха, защото поне на форма наподобяваха нашите салами Simple Smile

# 11
  • Мнения: 832
Ние също сме купували от тези продукти.Харесват ни,вижда се че месото е чисто,хубаво.Само луканковия салам ми идва малко мазничък.Според мен нещо в опаковката не е наред(случвали сме на развакуумирани от тях) и затова са по-евтини.А за съжаление,доста вносни продукти вече са по-евтини от българските.

# 12
  • Мнения: 580
не искам да се меся в темата, но както Асялайн е каzала в Германия контрола на храната е  нисък.

# 13
  • Мнения: 281
Купувам пършута понякога,доволна съм. Hug

# 14
  • Мнения: 1 802
И аз съм купувала въпросния луканков салам. Ми де да знам... става на вкус, но прекалено ниската цена ме усъмни нещо и вече не го купувам.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт