Пролет е разцъфтяла с арабски цветя ~::~59

  • 31 525
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 804
нафасима поеми дъх ,представи си  как ще сте след 10 години например,вклю4и в сметката 1-2 деца и сама си реши как да постъпиш,все пак ти знаеш най добре как стоят нещата м/у вас
лили ако питаш за кюфтетата давай суперса,но сложи малко пове4е лук
мама Миа кога пристига таткото newsm78
амал4е за боя не визирах теб,а някой с буква С/да се сеща/ hahaha hahaha
сабинка къде е от4ета за първия ден в градината newsm78

# 46
  • Мнения: 305
dtti един Бог знае кога,уж тази в отдел "Миграция"подписа след 3 дневните ми разпити,но кога ли ще ги върнат в Ливан newsm78,абе всичко толкова бавно става...и да си кажа 4естно,нали съм песимистка,не съм убедена 4е ще му дадат виза"Д"....ще се успокоя като я види той в паспорта Peace...4ек да ка4а малко снимки в албум4ето ни,да ни видите с Миа в4ера на гости в едно село на родата ми Peace

# 47
  • Мнения: 2 113
В описания драматичен развой на нещата  с арабин, ме  дразни в тези отношения това, че там брачната връзка си е един доста сериозен и тежък договор, за неспазването на който биха платили с много, в това число: чест, професия, имоти, да не кажем живот, а тук нещата им изглеждат (нашия брак) по-леки и ефимерни от техния ъгъл на гледане.

Имам ли право или не съм наясно?

Как мислите вие ?
Дано не се изразявам много неясно и никоя да не намери въпроса ми за обиден  Embarassed

# 48
  • Мнения: 206
Както казва Шишо Бакшишо Животът е тъга и радост
 newsm78 newsm78 newsm78
Обаче, като всички жени и ние обичаме с ушите си  newsm51 Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

# 49
  • Мнения: 2 113
Както казва Шишо Бакшишо Животът е тъга и радост
 newsm78 newsm78 newsm78
Обаче, като всички жени и ние обичаме с ушите си  newsm51 Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

И аз , и аз така...

Дори на моменти си мисля, че след като всички мъже в края на краищата демонстрират определени доста сходни недостатъци, то май по-добре поне да си бил романтично ухажван и да си се наслушал на нежни слова. Поне да има какво да те топли, че май нашите българи не са много разговорливи ... .
Тук под недостатъци на разбирам тежко пиянство и пр, а типично мъжките такива в приемливи граници. Ама че го казах...

# 50
  • Мнения: 3 804
абе,малко уто4нение в нейния слу4ай мъжа не е арабин,и 2ро от къде си ги взела тези истории-живот,4ест ,работа-напротив тук развода е по лесен-защото със самото склю4ване на брака се склю4ва и предбра4ен договор така 4е при развод много малко са нещата които остават за разрешаване
докато при нашия брак нещата са по сложни-питай мен и сем,ейно право съм държала и на испити съм се явявала
диде дано скоро да по4ерпиш за пристигаНето
марси какво става с Дани newsm78

# 51
  • Мнения: 2 113
абе,малко уто4нение в нейния слу4ай мъжа не е арабин,и 2ро от къде си ги взела тези истории-живот,4ест ,работа-напротив тук развода е по лесен-защото със самото склю4ване на брака се склю4ва и предбра4ен договор така 4е при развод много малко са нещата които остават за разрешаване
докато при нашия брак нещата са по сложни-питай мен и сем,ейно право съм държала и на испити съм се явявала
диде дано скоро да по4ерпиш за пристигаНето
марси какво става с Дани newsm78



Аз точно това имам предвид, че след реализирането на поетите по тези договори задължения, човекът доста би загубил и то от личното си имущество, а не като у нас - само от общопридобитото.
А жената там би останала доста добре осигурена.

Но затова и питам, да видя дали масово е така.

# 52
  • Мнения: 3 804
ами 4овека си е правил сметката предварително,

# 53
  • Мнения: 610
Привет wavey Амал в Красна поляна сме,по точно Разсадника Кате мерсииии сладурке Hug днес те бия по филиики,изядох 5 с кайма и кашкавал,като преди това си купих и един хот дог от пазара Blush Снежна мерси и на теб Heart Eyes и аз съм чула за децата че като малки ако са послушни като големи са палави и обратно,но ако питаш майка ще ти каже като малка диване,а и като голяма мъж ми ще каже пак дивичка Simple Smile Лили наистина е дар от бога Peace мъж ми онзи ден се шегуваше -ей няма ли да спечелим 6 от тотото,а аз му казах,не ние вече сме я спечелили,ето я в другата стая,а от тук нататък сме ние с труда си.Магде благодаря ти че ме подсети за магазина до дск след обяд купих доста дрешки на малките,а и на прилични цени  bouquet Деска браво за кюфтенцата  chef  chef  Ето и отчета-взех малките първи,Йоанка ме посрещна много щастлива и спокойна,а Теди е поплакал доста,той не е ял почти нищо,а Йоанка си е изяла всичко,тя ми разказа подробно всичко,и каза за Теди мамо моя брат орева света,пяла им е песнички и госпожата я питала има ли любима певица и Йоанка казала Азис Crazy не бе майтапче си правя,знам че е мъж ама нали се прави на жена Simple Smile пък вие ме питахте за певица,хем ме хвана срам хем ми стана смешно,а лелята ме посрещна с думите за Теди като плакал и викал-помощ,помощ,боже нападнаха ме госпожи и лели кой ще ме спаси,за утре Йоанка от сега няма търпение,а Теди пак не иска Sad  а и като тръгвахме тя каза на лелите -хайде лек ден и да си отивам на нашта тоалетна,че вашата е малко счупена а пък и нямате ароматизатор да мирише на хубаво Simple Smile Whistling

# 54
  • Мнения: 800
Нафасима, вече по=спокоина изглеждаш, нали все пак се разбра че не ти е изневерил...Според мен е прибързано веднага да прибягваш към развод, но какво ли знам аз от живота...Като каза как се карате, ами представа си нямаш колко добре те разбирам. Има моменти в които всичко е толкова спокойно и мирно,че вътрешно се моля някой от родата пак да сгафи, за да имам мотив за скандали Embarassed  Емоционална съм и това си е, трябва да си изкарам стреса и напрежението..

Да не те подкукуросвам да мислиш за евентуалната му изневяра, ама жените са по-настъпателни от мъжете. А щом е женен е още по-интересен, може и да не го харесва, ама пусто да направи мръсно, има ги и такива жени.... И другото , което го прави толкова привлекателен е, че не е бг. Да ти кажа много жени мечтаят някой близкоизточен да ги ....хммм.... чукне, щото велики истории се разправят за тяхната потентност Embarassed  Та нищо чудно някоя да се опитва да се домогне, а на мъжете това им трябва, разнообразие и някой да им ласкае мъжкото его.

Сабинке,искам и аз във вашата тоалетна беееее Mr. Green Ама да не взимаш по 1лв за вход, гледам вече толкова е таксата Laughing

Деси, отдавна бях хвърлила око на тия кюфтаци, ама момчето нещо ми няма вяра, че ще ги нагодя Embarassed  Съмнителни са ми готварските способности...Ама ще ги пробвам, когато го няма да ми виси над главата и подиграва..

# 55
  • Мнения: 110
Добър вечер!
Близнаците мили, аз ви мислех за варненци и вас и затова метнах толкова подробни обяснения за детската градина на моите племенници. Извини ме.
Нафасима, добър вече и на теб и кураж... ама че човек има до теб! Не знам какво да ти кажа - отстрани изглежда различно, но си права, на нас жените малко да ни поговорят и пак прощаваме.
Бъди силна!

По съвета на дамите, които имат повече опит с мароканската рода, купих още шоколади и свекърва ми днес много ме улесни - помоли за готварска книга и за семена от български цветя, което е много мило от нейна страна, а и ще се грижи за тях - тя така и така не излиза много. Домът й е мястото, където се чувства най-добре.
Тарик мом, благодаря за линк-а към Корана на български - досега аз четях на френски. За покривка "на една кука", както споменах - ще отида да избера.
Мама dtti какви вкусни кюфтенца е направила, ммммм.

Като отида в Агадир, ИншаАллах, майка му е решила да ме изхранва с тажин и милиони видове сладкиши ....   chef, а аз трябва да правя палачинки, крем-карамел и "кошнички" - много сладко, много нещо.... Очакват и белгийски шоколади, но след вашите обяснения разбирам защо.

Може ли един въпрос: имам списък с към 20 роднини, но Муталеб ми казва, че ще дойдат да ме видят много хора, и съседите, понеже майката и сестрите ще се похвалят, че идва "европейката" /нямат баща и съпругът ми е най-големият син, така че всички надежди за благополучието на семейството са вперени в него/ ....и не знам колко хора ще дойдат точно, за да се подготвя.

Имат ли навик да ходят на гости неканени? Дълги ли са "гоститата"?
Ще се справя така или иначе....майка му е много мила жена и се насявамда се разберем, че за 10 дни съм дошла само при тях!   
     
Лека вечер на всички мили дами!

Благодаря, че ме приехте в тази мила общност!   
             

# 56
  • Мнения: 800
Лили, любопитка си ти.
Хайде докато не съм набрала пак яд да ви разкажа за тоя празник Неуроз...Така, като го знам от момчето ,а той от неговите предци, а пък предците на предците  му може и да са присъствали на случката....Кой знае, ден ли е , два ли са минали оттогава...
Било около 600г. пр.Хр, когато по асирийските земи царувал жестокоя тиранин Аз-Дахак. Всички хора треперели само при споменаване на името му. Многобройни били пъклените му дела. Народа живеел в непрекъснат страх от него. Молели се на Господ да им изпрати избавител, който да ги спаси от злия цар, но този спасител все не идвал.
Все по-жесток ставал царя, като виждал, че няма кой да защити народа от безчинствата му. Веднъж забелязал, че на рамото му се е появила подутина, пълна със смърдяща гной, растяща всеки изминал ден...Свикал придворните си лекари, дано намерят лек. Опитали какви ли не лекарства, но без резултат. Един коварен и лукав знахар се явил пред царя и казал, че за да се излекува трябва да убива по един млад и умен момък, да се взема мозъка му и да го налага на раната.  С цел го измислил това шарлатанина, страх го било, че има по земята умни и  смели юнаци, които се бунтуват  срещу властта, и ще дойде ден, когато да се двигнат на бой, та по този начин искал да ги унижожи един по един, преди да са се обединили. И затова поръчал да се убиват умни мъже, знаел, че от тях идва заплахата.
  Почнали всеки ден да убиват по един здрав и умен момък, мозъка да му вадят и уж царя да лекуват.
Имало един ковач Кава (Кауа, Kawa), а за ковачите се знае, че са много сръчни и силни, умеят тежкия чук да въртят. Убили царските палачи брат му. Полудял от скръб Кава, брата си не може да прежали. Отишъл в двореца,  живота си на царя да дари. Поласкал се злодея, допъснал момъка близо до него да се приближи. Кава със замах го хванал и изстръгнал главата от тялото му. А отвън верните му другари се биели с хората на владетеля. Със смелост и ум победили врага.
Това се случило вечерта на 20 срещу 21март. От радост хората запалили огньове, да се виждат надалече, да оповестят на света, че вече няма мрак, няма робство, че са свободни в страната си и угнетителя е безсилен пред доброто...Това е празник на светлината, победила мрака, на живота победил смъртта, на смелостта ,победила страха....
Неслучайно 21 март е първия ден на пролетта, тогава природата възкръсва за новия живот. Събуждаме се от дългата и тежка зима и отново сме изпълнени с надежди за по-добър живот.

Неуроз означава “нов ден” (ну рож на кюрдски). Празнува се от персийските народи ( афганистанци, кюрди, азърбейджанци) . Събират се млади и стари да посрещнат Новия ден. И от времето на смелия ковач Кава е останала традиция да се палят огньове.
За кюрдите Неуроз е символ на мечтите и стремежите им за независимост.

Това е, което знам за Неуроз. 

ето и линк на англ: http://www.geocities.com/agirekurdistan/newroz.html, прилича на това, което ми е разказано на мен Wink

Нафасима, чакаме ти да разкажеш за афганската версия на празника. Да видим къде се разминават, къде се допират с кюрдската

Мислех си, нали в Бг палим огньове за Сирни Заговезни (Поклади), дали тази традиция не е донесена от някогашната прародина на българите и на по-късен етап да се е преплела с християнството. И Поклади е в началото на пролетта. Много общи традиции и думи имаме с персите, които ги няма нито в тюркските народи, нито в арабските. Прави ще излезнат тези историци дето работят над теорията за иранския ни корен Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 23:42 от tahmine

# 57
  • Мнения: 2 113
 
Както каза вече една форумка:
Благодаря, че ме приехте в тази мила общност!   


Поздрав от мен за хубав ден :    http://www.youtube.com/watch?v=y9oIZpFFyIY

Колкото повече чета и слушам, толкова повече си мисля, че версията за нашия произход, за която пише Тахмин, може да е истинската.

# 58
  • Мнения: 206
Според някои езиковеди старобългарският език най-много се доближава до иранската група езици от памиро-ферганския регион. За това свидетелстват имена и думи в нашия език като:
Бузан,
Вунд,
Аспарух,
Тервел,
Крум,
Расате,
бати,
кака,
куче,
кръчма,
кърчаг,
стрина,
кунки,
хубав,
чунким и още много други, чийто ирански корен е лесно доказуем.

Може би старите афгански надписи биха ни помогнали в разчитането на старобългарските езици, но след завладяването на тези земи от арабите всички местни паметници са поголовно унищожени.

# 59
  • Мнения: 73

Нафасима,надявам се че всичко ще се оправи при теб и че след време ще се смееш като си спомниш за проблема-всичко изисква време.ще се моля за теб Praynig
Деси,това сирийски куфтенца ли са?Ти си май доста навътре в нещата.Браво на теб Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт