В очакване на нови попълнения - Чешки мами 7

  • 18 373
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 390
Ванче
пъъъъъълно фотки  Party колко е пораснала...ама цялата бащичко, аз май не виждам нищо от теб във Верчето по снимките ми е умалено копие на таткото  Party
А по теб няма и следа от бременеенето ... слабичка както преди  Party
Къде бяхте на море, и я разкажи какво търсите в Сандански  Whistling Mr. Green

А за тоя резус фактор пак да питам тогава, ами защо имам антитела в кръвта? Още от първите изследвания съм с положителни антитела, взимаха ми кръв всеки 3.седмици до като не изчезнаха уж, пък сега пак са там....
Цитат
ВЪЗМОЖНО от двама Rh+ родители да се роди бебе Rh-, точно по същия начин както Е ВЪЗМОЖНО от двама родители с кафяви очи да се роди бебе със сини. НЕ е възможно обратното: от двама Rh- родители да се роди бебе с Rh+ или на двама родители със сини очи да се роди бебе с кафяви.
http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=2240&start=45
ей тук го намерих това, може би бебока е с -  Thinking

Миленке
това със шкафовете до скоро го коментираше и Ванчето си спомням  Mr. Green всички по реда си Laughing

Иринке
при вас може да е по трудно с говоренето, защото всеки й говори по различен начин... ама това само в началото, нашето съседче на среща е на 1,3месеца ми се струва че вече плямпа повече от колкото Емата на 2.г. като беше  Wink

# 271
  • Мнения: 240

Здрасти на всички,

не съм писала от доста време, но в интерес на истината нямам и много време напоследък покрай тез двамата немирнирници. Simple Smile
Зъбите ах зъбите са гадно нещо, но наестина приключват в един момент...Влади от февруари до април му излезнаха 9зъба и направо се разби да боледува, но сега всичко е спокойно /поне за сега, че дане ме чуе дявола/.

Ели споко за резус фактора аз съм 0+ а момчил е А-, Влади е А+ , а Мая е А-, опасно е когато майката е с А- и двата пъти не са ми били антитела, защото това се прави когато майката е РХ-, но може пък практиката да е друга при вас в Дечин, поне до сега не съм чула на майки с РХ+ да им се бие нещо след раждане. Това което се случи при нас е по-силна жълтеница и при двамата. При Влади се наложи да го сложат на лампи за два-три дни, т.е бяхме вземст три 8 дни в блоницата, но не е нито опасно нито фатално. Добре, че го светнаха, Маята беше също с много силна жълтеница, но в Бг-то ни изписаха по живо по здраво и се влачихме с жълтеницата около месец. Снаха ми е РХ- и на нея в |г-то действително и биха гамаглоболун антитела след раждането. Няма страшно, дано съмте поуспокоила малко.

Поздрави все не ми остава време да кача някоя и друга снимка


 

# 272
  • Мнения: 55
Здравейте от нас,

При нас нищо ново, освен че категорично отказваме да ядем картоф. Една седмица се мъчих и варих всеки ден, добавях мляко, пасирах и т.н. За да хапне малко от направеното трябва я морков, я броколи да добавя. Лично на мен картофа повече ми харесва от моркока, а да не говорим за броколите, но София е на друго мнение  Crazy От вчера почнах да и давам и круша, че морковите много ни запекоха. Крушата веднага и хареса и дори имаше рев, че много малко давам - само 5 лъжички  Laughing

Ели, не мога нищо ново да добавя за тези резус фактори. И аз като другите знам, че ако майката е Рх + няма проблеми, но като четох линка от мама и бебе, който си приложила прочетох, че и една друга майка с РХ "+" и бебе с РХ "-" са и казали, че е "развила антитела заради - на бебока ".  newsm78 Нищо не пречи пак да разпиташ лекаря, който те следи и да го помолиш още веднъж да ти разясни.

Миленце, какво означава проходилка паяк  newsm78 Можеш ли да ме светнеш по въпроса. Каква е разликата от обикновенната проходилка? А, и да не забравя - честито проговаряне на Ванеска   bouquet

Ваня, Верчето много е пораснала - малко сладко момиченце! Голяма сладурана е - пу-пу-пу. Да ти е жива и здрава. Притяно изкарване в БГ.

 

# 273
  • Мнения: 4 717
здравейте

набързо само да обясня на Ира за проходилката:
значи паяк му викат на това:


а изи уолкър на това:
http://direct.tesco.com/pi/Product/9/SS07200-0619TPS113078.jpg

при нас второто се оказа не добра инвестиция поне за сега, защото не е стабилна,може би ще  я ползваме август навън

Цунки на всички  bouquet

# 274
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравейте,
по въпроса с проходилките имаме ги и двете само UFO-то ни е синя а др.модел е пак на 4ико но по разли4на но на същия прин4ип и е 4исто нова-нито Винси не я искаше нито Рая сега.В момента Винси е ползва за коса4ка на трева  Crazy
Казвам ви да не се пре4акате като мен да е купите-естествено това е виждане на моите деца,но определено паяците са си за прохождане.
Ина4е в момента ни избиват 3 зъба по4ти едновременно-не ме питайте как съм...Горкото ми детенце,наи инересното при нея е 4е само през деня е кисела,ноща спи като буба,но за сметка на деня е страшно
В4ера водих Винсако на на басейн тои е 4ерен,а мама 4ервена на рак и ме боли вси4ко по мен.
Хаиде това е от мен.
Забравих Рая казва баба,аку и тата-само мама не и не-бесна сам 

# 275
  • Мнения: 55
Много благодаря за разясненията  относно проходилките Hug Аз честно да си призная си представях, че проходилката-паяк е с 6 крака или нещо подобно  Blush , а то си била обикновенна проходилка Grinning Аз като идея май съм се спряла на проходилка паяк и ще купим такава като му дойде времето. Иначе преди месец гледах един "изи уолкър" на Чико, но нещо не ме грабна. Много обаче се смях като прочетох, че
Цитат
Винси е ползва за коса4ка на трева 
  Joy Личи си, че е изобретателно момче  bowuu

# 276
  • Мнения: 6 390
Здрасти мацки
и аз да кажа за проходилките, паяк не съм ползвала, и смятам да не ползвам...
За уокъра си мисля че с времето ще е по добрата инвестиция при Миленчето  Blush
Емата имаше една кола-камион, такова дето може и да седи върху него и уж да се и избутва с крачета ако иска, но облегалката висока - за бутане... май никога не се е придвижвала седейки, но бутайки го съм сигурна че доста км е навъртяла с него  Wink Само че такава джаджа влиза в употреба когато детето може да ходи само около масата например, прави крачки, разхожда се но не се пуска, а и като се пусне също му е удобство Wink

И ние ходиме на басейн, ама почти не ни личи... посточнно се мажеме с Емата  Sunglasses
Гледам че юлките започнаха да раждат всеки ден има бебе... ех аз ако родя до термина си ще съм супер щастлива... просто съм убедена че пак ще пренасям като слон Crossing Arms Grinning

Днес съм надоктор, ще разпитвам за ПХ фактора  Wink

# 277
  • Мнения: 26
здравейте мами и дреборанчета,  bouquet ние ве4е сме си в БГ и загиваме от жега напрао ад под небето. Много баби много нещор  аз по4ти няма какво да правя.
Парвите 2 дни Дени пла4е6е на заспиване и през ноща р но ве4е си спим спокойно. Явно знаер  4е не си е в неговата стая. Пихме боза и я харесахме, но от нея много ака и ще я спра или поне ще давам през ден. Добре ни е тук , сте ходим до морето и пак обратно за Чехиа.
 Е, това е от нас лека ве4ер и много целувки за вси4ки.

# 278
  • Мнения: 6 390
Ехооо
има ли някой в къщи? newsm78

# 279
  • Мнения: 4 717
здравейте мацета Hug Heart Eyes

не съм писала отдавна, но няма нищо ново при нас и все ми се губи интернета, че една сграда започна да закрива видимостта и ще видим до кога, иначе всичко си е по старому

големи горещини са и тук, хубаво е все пак, че захлажда с някой дъжд по вечерно време, че не се трае

Ели, тежи ли корема или му свикна? спомням си на момента щом родих как ми олекна, хем дребно бебче беше Ванеса
еххх,  колко хубави мигове те очакват скоро Hug Hug Hug

Позадрави на всички  bouquet

# 280
  • Мнения: 55
Привет и от нас,

При нас също нищо ново. Аз бях болна 2 дена с температура, но сега съм ОК. Преживях го тежко, защото кърмата ми веднага много намаля, а и София правеше драми от това - ревеше на цицата, хапеше ме и т.н. Трябваше да минем за 2 дена на шише + каши и пюрета. Слава богу беше временно. Почти бях приела мисълта, че съм приключила с кърменето.

Ели, браво на тебе, щом ходиш с Емата на басейн. Ти до последно си много активна. Аз последния месец гледах все да поседна  Blush  Иначе почваме да ти стискаме палци вече за леко и безпроблемно раждане.

Поздрави на всички  Hug

# 281

Общи условия

Активация на акаунт