В очакване на нови попълнения - Чешки мами 7

  • 18 380
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 717



Това са старите ни теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6274.msg89415#msg89415
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139816.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171339.280
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231694.280
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260833.0

а това
http://www.cz/cech.cz/czофициалният информационен портал на Чехия

http://www.mzv.cz/wwwo/?zu=sofia Посолството на Република Чехия в София
http://ide.li/modules.php?name=Web_Links&l_op=visit&lid=508 Посолството на Република България в Прага






 
 

# 1
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета,

нямам много време за да украся темата, побързах да я пусна докато не са ни заключили старата Embarassed

Ние мислим да боядисваме яйцата на този Великден, не на православния, въпреки че май и тогава ще боядисаме, но ми се иска сега, защото всичко ми е едно празнично и красиво, а пък така или иначе на църква няма да ходя, тук единствената православна е една руска...

Хайде бързам после ще се включа пак, Поздрави от нас  bouquet

# 2
  • Чехия
  • Мнения: 97
Аиде честита ни темичка  newsm51,
мами да попитам че сам забравила след долнита зъбчета има ли някакав интервал от враме или веднага тръгват и горните или е относително за всяко дете  newsm78.Аз изкам да водя Рая в БГ като заиче -два от горе и от долу,дано да ме послуша  Mr. Green
Аиде сега сериозно да питам има ли някои представа дали Нутрилона в БГ и тук са с еднакво ка4ество,даите някакво инфо 4е маи сте трябва да нося много кутии с АМ,а то не е само това.
Хубев ден   love001  love001  love001

# 3
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Здравейте момичета,
айде и аз да се абонирам  Mr. Green
Ако някой не е видял сложих рецептата за козунака в предишната темичка.
Поздрави от нас  Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 240
Здрасти на всички,

да се запиша и аз....

Поздрави

# 5
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен в новата ни теми4ка. Много хубави фотки като за на4ало БРАВО Hug Hug Hug
Малкия Дениско пропусна спането преди обед и сега заспа на последната лъжи4ка от супата Party Joy  Леле време ло6о, вали..., с нетарпение 4акам да стане топли4ко, слън4ице да грее и мамите с коли4ките  1stroller, на разходки, на кафенце...а какво 6те кажете newsm10
На6ият папагал е много, ама много ло6, пове4е от децата маи newsm78, 6те изкърти клетката да излезе на ван , ама аз него пускам и даже сам я завързала 4е той си я отваря Grinning. Е, това е от мен лек ден на вси4ки а аз да свърша  някоя работа докато спиме. smile3503

# 6
  • Мнения: 4 717
Ето ме пак...

Ванче, мерси за козунака, ще го пробваме непременно, въпреки, че вчера си купихме от италианските дето са в кутии и са много вкусни  chef, хубаво ми е да ми замирише на сладък козунак у дома... Laughing

Ради - аз не бих се доверила на БГ Нутрилон, вече на нищо българско не се доверявам, имай предвид че повечето неща се произвеждат в Румъния и се правят за БГ и Украйна Naughty, все пак питай във форума на мамите хранещи с адапте...

Ани, като бяхме малки с брат ми имахме канарче, леле такава врява вдига, че не беше поносимо, само да чуе, че се караме или биеме(често се ступвахме Embarassed) и ни чува квартала Joy. После сам избяга от клетката си и си спомням, че много плакахме... Връзвай здраво вратичката и не го оставяй на терасата, че са големи калпазани и само гледат да драснат

чаос

# 7
  • Мнения: 87
Здравейте.Да се запи6а и аз.За Нутрилона-Ради ние го ползваме и няма разлика в ка4еството.Два пъти сме били на БГ и то по няколко месеца и съм доволна от българския.Разликата е само в опаковката.Тука е 800гр а там е 400 гр.Така 4е не се товари оттук изли6но. Спокойно.Ние даже пробвахме вси4ки млека там. Пипи от малка е на Нутилон А.R,но в БГ го няма и се запасирвахме от тук.Аиде лек ден на жси4ки.  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 390
Банда
и аз да се включа в групата  Grinning

Ради
и аз съм ползвала всичко което се продава в бг за бебета без оплаквания, и АМ и пюрета, разликата е само в опаковката и ги няма големите номера 3 и 4, всъщност май 3 вече се намира, но 4 май не, но докато порасне беба и тях може да ги пуснат на пазара, аз не съм по пробите пие си само и единствено Нутрилон...
Зъбчетата - при всеки различно, при Емето даже горните не двата централни ами съседните първо се показаха, а след тях между тях централните  Crazy Grinning понякога и един след друг излизаха зъби, понякога с месец разлика от зъб до зъб...

Миленке
много крайна си   Mr. Green на нищо бг чак не се доверяваш, че нали и там живеят хора, и бебета раждат и хранят... не са толкова зле  Grinning
А какви са тея козунаци в кутии Blush от къде си го купила?

Друго не се сещам...
до скоро

# 9
  • Мнения: 4 717
Добро утро с кафенцето

Ели - ами как да не съм крайна, в отчетните една майка купила пюре от тиква и морков за 4+ възраст и като прочела етикета съдържанието: овесени трици...нишесте... глутен Shocked #Crazy, за какво им е да слагат трици и нишесте в пюре за захранване??? А памперсите изпускали като за световно, съдя по оплакванията на майките. А да не говорим за дрехите какви боклуци са, майка ми купи ританки и на 2рото пране се разшиха по шевовете, не че съм умряла да обличам в ританки, ама поне да ги бяха направили с по-здрави конци, а не са евтини...Ох, изплаках се, ше ме извините, ама моето мнение е такова...
За козунака - от Теско има в кутии по 100 и нещо крони италиански козунаци, ние взехме с шоколадов пълнеж, толкова е хубав, че си заслужава парите  chef

Добре де, тези дето ще боядисваме яйца, другия четвъртък тъй ли? 25ти ли е Великден?Нещо съм се объркала съвсем Blush

Цунки  bouquet

# 10
  • Мнения: 54
Хайде и аз да се запиша - честит сняг на Бърненските мами, и на другите ако вали при вас  Joy
Направо невероятно - имаме си сняг са Великден  Laughing

Миленче - празника е 21-23 петък-неделя. Доколкото знам чехите ще почиват в понеделник, ама ние ще си бачкаме.... Яйца няма да боядисвам - донесоха ми от Виена и са много хубаво украсени, а за козунак мисля и ние да купим че нещо не ми се разправя с месене.

Хайде, чао - ако се задържи малкото сняг, след работа може и да се попързаляме  Joy

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Хей здравейте мили дами! Heart Eyes Hug

Записвам се и аз да следя темичката, макар че сигурно сте ме забравили! Embarassed
Има доста нови за мен никове - добре дошли на всички!  bouquet

# 12
  • Чехия
  • Мнения: 97
Добър да е денят ви
и ние се събудихме със сняг по покривите и колите.А днес сте ходя да ваксинират Рая и Винси.Винси сте го ваксинирам за хепатит А.Някои да е ваксинирал деца с тези ваксини които не са повинни,защотото смятам и Рая да е боцна с тази ПРЕВЕНАР.
Ели ти какво ще кажеш,Емката има ли някоя от тях.Док.каза 4е е добре да ги сложа.
А за АМ сте си взема малко от тук и там сте продължа да си го купувам.
Аиде 4е ме несвърта като знам 4е сте ги водя да ги бицкат

# 13
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Добър да е денят ви
и ние се събудихме със сняг по покривите и колите.А днес сте ходя да ваксинират Рая и Винси.Винси сте го ваксинирам за хепатит А.Някои да е ваксинирал деца с тези ваксини които не са повинни,защотото смятам и Рая да е боцна с тази ПРЕВЕНАР.
Ели ти какво ще кажеш,Емката има ли някоя от тях.Док.каза 4е е добре да ги сложа.
А за АМ сте си взема малко от тук и там сте продължа да си го купувам.
Аиде 4е ме несвърта като знам 4е сте ги водя да ги бицкат

Здравей Радослава!

Моите деца имат и двете сложени ваксини проти хепатит А. Мисля, че е добре да се сложат, ако имате възможност - специално хепатит А може да се пипне къде ли не - нали му казват болеста на мръсните ръце. Wink

# 14
  • Мнения: 4 717
и ние наскоро си говорехме с мъжа ми за тези ваксини, смятам да се консултирам с педиатърката, но е хубаво да чуя вашето мнение, незнам какво да правя

хепатит А - жълтеница  ли беше? имат ли много странични ефекти тия ваксини и колко пари струват, от лекарна ли се вземат или са при педитата?

Ради - хайде безпроблемно да ги боцнат децата и да забравят веднага за ваксинката Praynig

Общи условия

Активация на акаунт