Да отървем България от найлоновата напаст.

  • 4 751
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да! Сто пъти да!
Обаче остава въпросът за боклука. В какво да си събираме боклука, освен в найлонови черни торби?

освен да се върнем към старите кофи, които изсипваме в контейнера и после мием вкъщи на чешмата  Mr. Green
честно казано, си спомням с ужас за това време и искам да си изхвърлям боклука в найлонови торби, завързан.

Да, лошо няма да събираш боклука в найлонов чувал и после в контейнера да го изсипеш  Peace , без чувала, разбира се. И без това клошарите минават след теб и развързват торбата да видят какво има вътре. Аз живея в къща и имаме голяма кофа за боклук, която във вторник изнасяме на улицата и минават от "Чистота" да приберат боклука. Не изхвърлям торбички в кофата. После се измива с маркуча и готово  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 8 999
Да! Сто пъти да!
Ужасно е да влезеш в гора вече. По клоните висят найлонови парцали. И не са там, разбира се.
Въобще няма да отварям приказка какво е около блоковете.

Въпросът не е в това, че ни прибират покупките в найлонови пликове, а в това, че после ги мятаме през прозореца. Ниската култура на хората допринася повече за замърсяването, отколкото фактът, че някой произвежда тези, във висша степен вредни и ужасни торби.
Ще продължавам да ги ползвам, защото са ми удобни. А това, че няма контейнер за разделно събиране на найлон, повече плаче за петиция.
Ако кофите за боклук се прибираха навреме, ако имаха всички капаци, за де не ровят вътре кучета, гарги и котки, които да разнасят найлоновите опковки из целия град, ако някои хора се научат да си хвърлят пликовете с боклук ВЪВ, а не ОКОЛО контейнерите, ако изобщо улиците се почистват по-честичко /а не веднъж годишно с такава тупурдия и олелия, сякаш това е световно събитие/, щяхме със сигурност да живеем в по-чист град и да се разхождаме в по-чисти паркове.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз подписах с голямо удоволствие.
Имам платнена торба с логото на Горичка.бг. Използвам я редовно, но ме гледат толкова странно, че ми се струва, че само аз правя такова нещо. Ще излъжа, ако кажа, че изобщо не ползвам торбички, но гледам примерно в зеленчуковия магазин да сложа краставици, моркови, банани, домати в една, ако "горичката" ми е заето с друго.

Направи ми впечатление, че върху опаковката на в-к Капитал пише, че е направена от някакъв вид найлон, който се разгражда за 2 години (а не както масовия - за няколкостотин). Може би това е решението за торбите за смет?

# 18
  • Мнения: 1 111
 
Да! Сто пъти да!
Ужасно е да влезеш в гора вече. По клоните висят найлонови парцали. И не са там, разбира се.
Въобще няма да отварям приказка какво е около блоковете.

Въпросът не е в това, че ни прибират покупките в найлонови пликове, а в това, че после ги мятаме през прозореца. Ниската култура на хората допринася повече за замърсяването, отколкото фактът, че някой произвежда тези, във висша степен вредни и ужасни торби.
Ще продължавам да ги ползвам, защото са ми удобни. А това, че няма контейнер за разделно събиране на найлон, повече плаче за петиция.
Ако кофите за боклук се прибираха навреме, ако имаха всички капаци, за де не ровят вътре кучета, гарги и котки, които да разнасят найлоновите опковки из целия град, ако някои хора се научат да си хвърлят пликовете с боклук ВЪВ, а не ОКОЛО контейнерите, ако изобщо улиците се почистват по-честичко /а не веднъж годишно с такава тупурдия и олелия, сякаш това е световно събитие/, щяхме със сигурност да живеем в по-чист град и да се разхождаме в по-чисти паркове.
Точно!
 Освен с торбички е пълно и с пластмасови бутилки и още хиляди неразграждащи се боклуци.С тях какво правим?

# 19
  • Мнения: 2 631
Мда... Онзи ден за лак за нокти, червило и чорапи ми дадоха 3 майлонови торбички!!!
Ок, аз не съм с ниска култура и даже билетчетата за рейсовете и опаковките от дъвки винаги ми седят по джобовете, защото никога нищо не хвърлям просто така....
Обаче... Ако бях решила да си изхвърля найлоновите пликчета от покупките в кошчетата по улиците (където ги има), трябва да слагам първо по един камък, и тогава да съм сигурна, че ще останат в коша. И сега гледам пред офиса как хвърлени в кошчето торбички хващат вятъра и неизвестна посока на летеж...  ooooh!

# 20
  • Мнения: 27
Лошото е, че вятъра духа кофите и вади леките найлови торби и ги разнася навсякъде...

# 21
  • Мнения: X
И мен ме дразнят като ми задават за всяко нещо по найлонова торбичка. Аз си ги събирам в един шкаф уж  за да ги слагам по кошчетата вкъщи и да мога по-лесно да си събирам буклука. Обаче положението е отчайващо..прекалено много са.

# 22
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Въпреки, че по принцип съм свела ползването на найлонови торбички до минимум, старая се да изхвърлям боклука разделно и се потрисам и гневя от гледката на шарените найлончета украсили всяко дръвче, няма да подпиша петицията. "Да забраним".... Сори, не е това начина. Не мога да подкрепя нещо, което започва с "Да забраним найлоновите торбички". Що не забраним рекламите на боклучави храни по време на детските предавания, а?

В този ред на мисли, колко от нас почистват междублоковите пространства. Мен ме е срам, този уикенд беше обявен за почистване и никой, аз включително, не излезе да чисти.

# 23
  • Мнения: 9 903
а, в нашия квартал чистиха и през по-миналия слънчев уикенд, и вчера, копаят градинки, мила картинка е.

обаче една платнена торба в чантата изобщо не ми решава проблема. Не мога да слагам зеленчуци, хляб и кофички с мляко на едно място. И месо примерно, което е увито само в хартия.

# 24
  • Мнения: 1 111
И мен ме дразнят като ми задават за всяко нещо по найлонова торбичка. Аз си ги събирам в един шкаф уж  за да ги слагам по кошчетата вкъщи и да мога по-лесно да си събирам буклука. Обаче положението е отчайващо..прекалено много са.
Много е просто, като не искаш торбичка вадиш си покупките и я оставяш в магазина, какво толкова.

# 25
  • Мнения: X
И мен ме дразнят като ми задават за всяко нещо по найлонова торбичка. Аз си ги събирам в един шкаф уж  за да ги слагам по кошчетата вкъщи и да мога по-лесно да си събирам буклука. Обаче положението е отчайващо..прекалено много са.
Много е просто, като не искаш торбичка вадиш си покупките и я оставяш в магазина, какво толкова.
И това се е случвало да правя. Или пък ако съм взела нещо дребно,което спокойно може да се побере в дамската ми чанта, карам продавачките да си приберат торбичката.Но пак са много. Мисля да тръгвам и аз със платнена поне до супера.

# 26
  • Мнения: 17 407
И да не ги мятаме през прозореца, пак са разхвърляни. Виждали ли сте гларус как ръфа торбичка с боклук? Grinning Да, ужасно е да влезеш  в гора Confused

# 27
  • Мнения: 2 386
Ще подпиша, макар че моите съображения са свръхегоистични, но все пак..

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм спокойна за найлоновата инвазия.
ББ в "Тази сутрин" разкри тайната на успеха. Който гледал, знае  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 120
Ееее сега пък найлоновите торбички, ами че има ли нещо по-удобно от тях? Май май медиите се изчерпиха нещо и започнаха да занимават драгия зрител с глупости.

Общи условия

Активация на акаунт