Това да ви прилича на....шарка!?!?!?

  • 5 571
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Какво да ви кажа Мами  Sick  ние сме мноооого болни. Все още даже не знаем и какво ни е със сигурност. Всеки доктор със свое мнение.
Така поддържаме си Т. Под 38 не е падала. Вдига даже 39.5.Тече ни здраво носът. Очите залепнаха днес отвсякъде. Пием антибиотик който единия доктор казва да спрем, другия - в никакъв случай и аз не знам какво да правя. Детето има вид на изтощено "магаренце"  Нашата докторка смята, че трябва да спеем антибиотика защото това било вирусно и вероятно и може и шарка да сме лепнали. Направо не знам  Просто не знам вече на кой свят съм. А как сме с яслата?!...че то детето няма време да се адаптира милото
 ooooh!

# 1
Може и да е шарка, ама с антибиотика няма как да разберете. Докато го пие няма да избие обрива.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Въпросът е как да бъда сигурна за да го спра. Все пак детето вече трети ден Т не пада под 38, а само на горе....на горе...и за кратко спадне до 38 и хайде пак ooooh!

# 3
Би било хубаво ако имате някакви изследвания на кръвта - не само вирусни заболявания и шарки вдигат такава температура

# 4
  • Мнения: 7 821
Съжалявам, че малката буба е болна, дано по-бързо се оправи  Praynig .
Местя темата ти в "Здравния" там ще получиш повече мнения (пишат и някой доктори), а и в "яслената" тема си писала за проблема.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 846
може а звуча налудничаво,но антибиотика тъй и тъй не помага за Т, не виждам врзка между него и Т - в смисъл аз бих спряла антибиотика и бих помагала на детето си по друг начин да се бори срещу Темп.  Rolling Eyes - това е моето мнение

знам как звуча, но моя син изкара три дена на 39 градуса като спадането му беше  до 38 и се оказа гнойна ангина, а беше на 1 год и половина...

така, че успех
стискам палци

и да кажеш как сте  Heart Eyes

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Според мен става въпрос за вирус, щом тимпиратурата толкова време не се повлиява от антибиотика. А ако е шарка наистина няма да избият пъпките докато сте на антибиотик, а и няма да ви остане траен имунитет. Според мен послушайте вашата лекарка. Ако е обикновен вирус от друга страна и с антибиотик и без него ще си вдигате температура, но антибиотика не може да помогне на детенце, защото не влияе на вируси, само може да направи някои бактерии резистентни на този антибиотик и следващия път, когато го пие по предназначение да няма ефект.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
"температура" имим предвид, пусти клавиши на този компютър, често ги бъркам в бързината.

# 8
Цитат на: gmsvetla
Според мен става въпрос за вирус, щом тимпиратурата толкова време не се повлиява от антибиотика. А ако е шарка наистина няма да избият пъпките докато сте на антибиотик, а и няма да ви остане траен имунитет. Според мен послушайте вашата лекарка. Ако е обикновен вирус от друга страна и с антибиотик и без него ще си вдигате температура, но антибиотика не може да помогне на детенце, защото не влияе на вируси, само може да направи някои бактерии резистентни на този антибиотик и следващия път, когато го пие по предназначение да няма ефект.


От друга страна на мен са ми казвали, че ако се спре по-рано с даден антибиотик, се получава по-голяма резистентност. Нещо от рода бактериите почти са застреляни с антибиотик, и точно преди да предадат Богу Дух, спираш антибиотика, така че те вече имат опит с теб и тоз антибиотик.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да, ако се касае за бактерия. Но обикновено при толкова висока температура и поддържана толкова време, дори с антибиотик, става въпрос за вирус и приема на антибиотика е безпредметен.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: gmsvetla
Да, ако се касае за бактерия. Но обикновено при толкова висока температура и поддържана толкова време, дори с антибиотик, става въпрос за вирус и приема на антибиотика е безпредметен.
А! нещо такова имах предвид и аз

@dama кажи как сте
мисля ви ooooh!

# 11
До колкото ми е известно във всеки организъм има някакви бактерии. Антиботика мори както "лошите" така и "добрите", но имало опасност "добрите", та опасността да дойде от добрите.
Това ми го каза пулмолог, при когото отидохме, бяхме почнали втори антибиотик. Съответния пулмолог се издразни, че сме го почнали (по съвет на педиятърката - поддържахме вече цял месец температура), но каза в никакъв случай да не го спираме, а да пием толкова време, колкото пише в листовката.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Всяко дете боледува различно.Моята голямата от години не е пила нищо,ей така си се самолекува организма и се бори с вирусите.10 дни беше с вирусен бронхит и си мина без усложнения.Но пък малката,само да закачи нещо,колкото и невинно да е(напр.при голямата се разминава само с хрема),тя вдига температура,получават се усложнения и ако не включим антибиотик се влачи и по цял месец.Много е важно педиатъра да е добър професионалист,с опит и да познава детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 178
Нашата педиатърка изписва антибиотик след повече от 3 дена висока Т. До тогава само се борим срещу Т , когато се вдигне над 38,5.
Някъде бях чела, че високата Т убива вирусите и затова организма я вдига - като предпазна мярка. Само да не е над 38,5, че може да доведе до гърч.
С други думи - първите 3 дена не е препоръчително да се бърза с антибиотика.  Вие колко дена сте с висока Т?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: THERION
може а звуча налудничаво,но антибиотика тъй и тъй не помага за Т, не виждам врзка между него и Т - в смисъл аз бих спряла антибиотика и бих помагала на детето си по друг начин да се бори срещу Темп.  Rolling Eyes - това е моето мнение

знам как звуча, но моя син изкара три дена на 39 градуса като спадането му беше  до 38 и се оказа гнойна ангина, а беше на 1 год и половина...

така, че успех
стискам палци

и да кажеш как сте  Heart Eyes

Aлекс в началото ма Март изкара също гнойна ангина. Тогава пък Аугментина не му подейства та го сменихме на цевзил. Сега май пак искат да го сменяме.  Whistling

# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: THERION
Цитат на: gmsvetla
Да, ако се касае за бактерия. Но обикновено при толкова висока температура и поддържана толкова време, дори с антибиотик, става въпрос за вирус и приема на антибиотика е безпредметен.
А! нещо такова имах предвид и аз

@dama кажи как сте
мисля ви ooooh!

 Благодаря за загриженоста. Ами как сме. Thinking Аз съм луднала..не ям....не спя....а малкия и днес е с Т. Следобед отиваме на УНГ да видим и той  какво ще каже.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 546
Ще с еопитам да отговоря на всички  Rolling Eyes

Днес като го водих педиатърката каза, че гърлото започнало и то да се "разболява". Другото, което ми казаха, че може наистина да е вирус, обаче вирусната инфекция може да се превърне в бактериална. Sick Затова трябвало да се пие антибиотика. Другото е, че пък ако е шарка (за което никой не знае как да разберем преди да се появят пъпки) тя няма да избие докато пием антибиотика и така дилемата е страшна. Да го пием...да го сменяме ли...или да го спираме ooooh!  Whistling  Sick  Факт е обаче, че от Петък вечер малчо си влачи 38 постоянно и като спрат да действат антипиретиците хайде пак на горееее до 39.5 Т .

Ellypr
Благодаря, че си преместила темата. По инерция я написах при другата ми тема Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 575
Ние съвсем скоро бяхме точно 3 дни с висока Т над 38-38.5 - до 39.5С.Постоянна, но не сме пили никакъв антибиотик и въобще тази практика с антибиотика ме подлудява. За Температура се пие Антипиретик и всички го знаем - давай Нурофен, за да има ефект.
Та така - 3 дни висока Т и на четвъртата вечер, когато Т няма - изби обрива по коремче и гръбче - това е Розеола, лека форма на детска шарка - точно характерна за възрастта между 1 и 3 години. Минава от само себе си и не изисква лечение. Напълно е възможно и гърлото да е червено, само за сополите не знам.
Дано и при вас е така!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: dama
Следобед отиваме на УНГ да видим и той  какво ще каже.
 на това залагам аз
там да е отговора

инак това, което е казала Asinka - да има го едно приятелско детенце го кара това

# 19
  • Мнения: 544
Цитат на: Asinka
Та така - 3 дни висока Т и на четвъртата вечер, когато Т няма - изби обрива по коремче и гръбче - това е Розеола, лека форма на детска шарка - точно характерна за възрастта между 1 и 3 години. Минава от само себе си и не изисква лечение. Напълно е възможно и гърлото да е червено, само за сополите не знам.


Нещо подобно беше и при нас. Thinking Една нощ t39.6, после 3 дни от време на време t, но я държах под контрол с Панадол. На 4-тия обрив, но аз реших, че е хранителен Confused  и и` дадох антиалергични капки. На следващия ден обрива е като сянка.

Да не е било шарка? ooooh! Сега какво да правя?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ох, тези педиатри. Много обичат да се презастраховат. Колсо пъти съм чевала това, че от самата вирусна инфекция организма отслабва и може да се развие и бактериална, хайде на антибиотика. А това, че е добре да се установи първо бактерията и след това да се види на кой антибиотик най-добре реагира май никой у нас не го прави. Не отричам антибиотиците, напротив, но да се пият само при нужда. Особено ако става въпрос за малки деца. Дано се оправите скоро.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Имам предвид "колко" и "чувала". Бак обърках клавишите.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 546
Ох,здравейте отново  ooooh!  Ще се побъркам вече. Вчера ходихме на УНГ следобяд. Доктора каза, че детето развива гнойна ангина  Sick Просто не знам. Снощи му дадохме Аналгин за високата Т и до днес на обяд всичко беше добре. Ето обаче днес е с разтройство и преди да заспи преди час пак беше с 38.6 Т. какво да правя?!?! Някой ми говорят и за някакаъв нов щам на...китайска шарка Cry Опазил ни Господ.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не е нов щам китайска шарка, а морбили, но децата са имунизирани.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Има и вирусна херпангина, подобна е на гнойната, но няма гнойни налепи, а са като малки мехурчета пълни с вода. Ако е нещо такова нищо чудно да сте с такава температура. Малкия ми ги прави от време на време и наистина температурата е височка и то в рамките на няколко дена. А разстройството може и да е от някое от лекарствата, които пие - прочети им страничните ефекти. Аугментина често дава такъв страничен ефект и в началото го пиехме заедно с ентерол, но вече свикна и няма проблеми. А за аналгина знам, че никак не е добре да се дава на малки деца и не съм давала до сега.

# 25
  • Мнения: 1 250
Дано не е от "новия щам", защото пишеше, че двама от заразените били лекари от Пирогов - представи си какво ще стане ако не са се усеттили на време!

А също така пишеше, че всички деца, родени след 1992 би трябвало да са ваксинирани.

А ако за вас има съмнения - ми що не ви изследват?

Дано е "само" гнойната ангина, и дано мине без усложнения.

# 26
  • Мнения: 2 575
Цитат на: angelica


Да не е било шарка? ooooh! Сега какво да правя?


Нищо - нали е минало? Няма проблем в такъв случай

# 27
  • Мнения: 544
Мина Praynig А хем я лекувах като алергия...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: dama
Ох,здравейте отново  ooooh!  Ще се побъркам вече. Вчера ходихме на УНГ следобяд. Доктора каза, че детето развива гнойна ангина
за това говоря аз

стига с тия глупости

организма на детето се бори

спокойно кураж! ще се справи

стига с тия паранои ква китайска шарка кви 5 лева

я се стегни бре жена
 Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 1 546
Лесно казано.. "стегни се!" Ама как става това???!!! като гледам и не мога да позная детенце...че е беличък да...ама вече чак жълтее. Толкова дълго време никога не ми е боледувал и не ми е поддържал Т. Ами с времето може да свикна...дет се казва сега се уча и аз  Wink Важното е малчо да се оправи...за мен не се кахъря Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 2 846
Цитат на: dama
Лесно казано.. "стегни се!" Ама как става това???!!! като гледам и не мога да позная детенце...че е беличък да...ама вече чак жълтее.
 спокойно!!! както казах кураж! всеки и имал моменти, в които е мислил, че няма да издържи  Tired

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Детето ти не е много малко така че според мен спри антибиотика защото ако е шарка може да му избие вътрешно - по органите. да не говоря глупости, но големия ми син беше така на година и половина и ни пратиха в болницата на инжекции. Та там като му проследиха Т му спряха инжекциите и ми казаха точно това. И щом ги спряха на другия ден се изрина. Оказа се скарлатина. А пък като ни изписваха една от лекарките ми каза като има такива признаци ако искам да му избият по-бързо и да се види дали е шарка или друга болест да му дам лъжица червено вино. Спри му антибиотика според мен поне за 2 приема а ако не те притеснява му дай и малко червено вино - може разредено, нищо няма да му стане, най-много да спи по-дълбоко:) Моя син след това колко червено вино е изпил:) и слава богу защото така откирхме и варицелата.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 546
Не знам какво да правя ?! И личната лекарка и специалистта УНГ (ходихме 2 пъти при него) твърдят, че детето кара тежка гнойна ангина. Сега вече не вдига така често Т. Но ето вече 7 ден си я има и това си е. През деня си беше доста игрив. На обяд вдигна леко 37.6. Тази вечер обаче пак вдиган 38.3. Не му дадохме нищо за Т. Спадна си сама, е... поразсъблякохме го слънчицето де ама така трябва. Личната каза, вече да спрем противотемпературните. Просто не знам...и тия празници дет се задават....дано всичко да се оправи вече.  SickWhistling

# 33
  • София
  • Мнения: 1 546
Да ви се похвалим  Laughing
Вече сме по-добре. Налепите по сливиците намаляха. Т спадна. Още си пием антибиотика но вече е добре. И на разходки ходихме в хубавото време. От днес е с баба си (свекървата). Сега ще го поглези известно време и детенце ше се стъбилизира. После...пак на ясла  261uu

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Детето ти не е много малко така че според мен спри антибиотика защото ако е шарка може да му избие вътрешно - по органите. да не говоря глупости, но големия ми син беше така на година и половина и ни пратиха в болницата на инжекции. Та там като му проследиха Т му спряха инжекциите и ми казаха точно това. И щом ги спряха на другия ден се изрина. Оказа се скарлатина. А пък като ни изписваха една от лекарките ми каза като има такива признаци ако искам да му избият по-бързо и да се види дали е шарка или друга болест да му дам лъжица червено вино. Спри му антибиотика според мен поне за 2 приема а ако не те притеснява му дай и малко червено вино - може разредено, нищо няма да му стане, най-много да спи по-дълбоко:) Моя син след това колко червено вино е изпил:) и слава богу защото така откирхме и варицелата.
По принцип при шарка има обрив както отвън по тялото, така и вътре по органите. Затова и  препоръчват да се приемат по-леки храни,  да се избягват пикантните, кафе, шоколад ако ства въпрос за по-голям човек.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 546
Окзасе (поне за сега), че не е шарка. Изкара вирусна инфекция и получи явно усложнение - разви гнойна ангина. Вече започва да се оправя. Покашля още, ама малко. Днес ще го заведем на контролен преглед.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 546
Ох, Мами   Confused Кажете какво да правя. Алекс вече от сряда не пие антибиотик, няма Т, но си продължава да покашля (в повечето случаи това е през нощта) и все още не са му се изчистили налепите от сливиците. Кашлицата е една суха...милото не може да спи спокойно. Какво да правя!?! Sick

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Най-вероятно има секрет в носа и щом е в легнало положение започва да се стича надолу и да дразни, а това предизвиква кашлицата. Слагайте си капките в носа и някакво сиропче за кашлицата, ако са ви изписали такова. На нас много ни помагат прахчетата АСС 100, но не съм сигурна дали са удачни при вас. Не се притеснявай, ще отмине постепенно и кашлицата щом спре хремата. Само спокойствие, тепърва ще се сблъскваш с такива проблеми. Stop Thinking

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Пак се включвам,но явно не съм дочела добре, това, което се написала. Как така не са се изчистили налпите. Педито ви знае ли това и ако е "да", то какво казва по въпроса? Щом има още налепи значи не е излекувана напълно. Не ходихте ли на контролен преглед? newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 1 546
Знае за остаъците налепи. И понеже свършихме антибиотика каза да пробваме с мед и сода да ги махнем. А хрема вече нямаме от няколко дни, аз затова се чудя каква е тая кашлица. Разбирам много добре, че малчо не се е оправил напълно и затова съм още доста притеснена. Много дълго боледува...3-та седмица вече Sick. Днес следобяд мъжът ми ще го води пак да го види педиатърката. Онзи денказа, че дробчетата са му чисти. Ще видим какво ще стане днес и ще искаме някакво сиропче за кашлицата.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Това, че не текат секрети на вън не е гаранция, че хремата е преминала. На Марти често се случва секрета да си тече към гърлото, а навън нищо. Но наистина е добре малчо да го прегледа отново лекар. Незнам за меда и содата, успяваш ли да обтриеш гърлото с тях. Знам, че помага, но така и не си представям как ще го направя. Слава богу, че малкия не прави гнойни ангини, има няколко херпангини, но те са вирусни и процедурата при тях е по-различна.
Скорошно оздравяване. newsm17

# 41
  • София
  • Мнения: 1 546
Мъжът ми се бори с мазането на сливиците а аз само ....стискам Малчо да не шава много. Милото, знам какво му е защото още помня моите гнойни ангини и мазането им с...нишадър (знам ли точно така ли се казава). По-важното е да има някакъв резултат, защото ако не се махнат..не знам какво следва ooooh!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Следва отново антибиотик най-вероятно, затова мажете. Стискам палци да се оправяте бързо. newsm17

# 43
  • Мнения: 1 250
...

Нещо не ми стана ясно - как така е свършил антибиотика? Шишенцето ли свърши или на антибиотика пише, че не бива да го давате повече от N брой дни?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 546
Свърши шишенцето и лекарката каза, че 6 дена стигало да го пие. Та така...свърши. Иначе днес следобед сме пак на УНГ да види тия остатъци от налепите какво е в крайна сметка.
 На всичкото отгоре ново 20 - Алекс е и с бронхит. Абе направо видях се в чудо. То едно след друго. Трета седмица и още не се оправил ooooh!

# 45
  • София
  • Мнения: 1 546
Благодаря на всички Мами, които се включиха в моите притеснения и ме подкрепиха...дадоха съвет.  Hug
Алекс е вече добре. Оказа се, че и гъбички от тия силни антибиотици си е лепнал но сега го мажем с Дактарин гел. Нещата вървят на оправяне. Кашлицата значително намаля и мога да си отдъхна малко. Вече е отново моето слънчево момче - тича ...скача....вика...и т.н smile3540


На всички да са живи и здрави дечицата. Laughing

Можем да заключим темата и да гледаме напред  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт